Freestyleskiester Gu in China gezicht Spelen, in VS 'verrader'
BEIJING (ANP) - Freestyleskiester Eileen Gu kan na haar historische olympische successen rekenen op veel aandacht vanuit haar geboorteland Verenigde Staten en vanuit China, het land van haar moeder en waarvoor de 18-jarige nu uitkomt. Haar unieke prestaties, door olympische medailles te halen op drie verschillende onderdelen van het freestyleskiën (twee goud en één zilver), worden gewaardeerd, maar vanuit de VS klinkt ook nog boosheid over haar keuze voor China.
Een "heel trotse" woordvoerster van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken feliciteerde Gu op Twitter. De Canadese skiester Cassie Sharpe, die vrijdag achter Gu zilver pakte op de halfpipe, noemde de tiener "een machine". "Ze doet al bizarre trucs die niemand anders doet. Ik heb het gevoel dat ze nog zoveel ruimte heeft om te groeien en de sport te laten groeien."
In China is Gu uitgegroeid tot hét gezicht van deze Spelen. Staatsmedia zijn lovend over haar. Op de Chinese versie van Twitter, Weibo, is ze sinds haar eerste gouden medaille ruim een week geleden het meest besproken onderwerp. Dan gaat het over van alles: van haar slaapschema tot haar favoriete snack.
Su Yiming
De net 18-jarige Chinese snowboarder Su Yiming, ook olympisch kampioen, zegt trots te zijn op Gu. "We werken hier zo hard voor en hebben van dit moment gedroomd. Nu hebben we het beiden gehaald. Ik ben zo blij voor ons."
Ondertussen zijn er Amerikanen die de keuze van Gu voor China "ondankbaar" en "beschamend" noemen. Ook wordt ze uitgemaakt voor verrader. Op social media gaan gefotoshopte plaatjes rond van Gu skiënd in bergen dollars met teksten als "ik heb China gekozen voor het geld". Gu heeft het op Twitter zelf over "racistisch Amerika".
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière pole position veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
2 minuten geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
1 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
19 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
1 dag geleden