Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Freestyleskiester Gu in China gezicht Spelen, in VS 'verrader'

Freestyleskiester Gu in China gezicht Spelen, in VS 'verrader'

BEIJING (ANP) - Freestyleskiester Eileen Gu kan na haar historische olympische successen rekenen op veel aandacht vanuit haar geboorteland Verenigde Staten en vanuit China, het land van haar moeder en waarvoor de 18-jarige nu uitkomt. Haar unieke prestaties, door olympische medailles te halen op drie verschillende onderdelen van het freestyleskiën (twee goud en één zilver), worden gewaardeerd, maar vanuit de VS klinkt ook nog boosheid over haar keuze voor China.

Een "heel trotse" woordvoerster van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken feliciteerde Gu op Twitter. De Canadese skiester Cassie Sharpe, die vrijdag achter Gu zilver pakte op de halfpipe, noemde de tiener "een machine". "Ze doet al bizarre trucs die niemand anders doet. Ik heb het gevoel dat ze nog zoveel ruimte heeft om te groeien en de sport te laten groeien."

In China is Gu uitgegroeid tot hét gezicht van deze Spelen. Staatsmedia zijn lovend over haar. Op de Chinese versie van Twitter, Weibo, is ze sinds haar eerste gouden medaille ruim een week geleden het meest besproken onderwerp. Dan gaat het over van alles: van haar slaapschema tot haar favoriete snack.

Su Yiming

De net 18-jarige Chinese snowboarder Su Yiming, ook olympisch kampioen, zegt trots te zijn op Gu. "We werken hier zo hard voor en hebben van dit moment gedroomd. Nu hebben we het beiden gehaald. Ik ben zo blij voor ons."

Ondertussen zijn er Amerikanen die de keuze van Gu voor China "ondankbaar" en "beschamend" noemen. Ook wordt ze uitgemaakt voor verrader. Op social media gaan gefotoshopte plaatjes rond van Gu skiënd in bergen dollars met teksten als "ik heb China gekozen voor het geld". Gu heeft het op Twitter zelf over "racistisch Amerika".

Meer uit Sport

Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

10 minuten geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

1 uur geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

1 uur geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

1 uur geleden
Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

4 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

6 uur geleden
Gemengde estafetteploeg mist door val medaille op WK indoor

TORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.

6 uur geleden