Freestyle-skiester Hanssen wil via rechter naar Winterspelen
GOOR (ANP) - Freestyle-skiester Isabelle Hanssen stapt naar de rechter om deelname aan de Winterspelen van Beijing af te dwingen. Daartoe dient vrijdag om 10.00 uur een kort geding in Utrecht. Hanssen, actief op de halfpipe, wordt bijgestaan door advocaat Cor Hellingman. Ze wil door de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) alsnog worden voorgedragen bij sportkoepel NOC*NSF. De Olympische Spelen beginnen op 4 februari.
De 27-jarige Nijmeegse heeft volgens de regels van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) recht op een startbewijs. Omdat ze niet heeft voldaan aan de strengere prestatie-eisen van NOC*NSF komt ze niet in aanmerking voor de Nederlandse olympische afvaardiging. Hanssen zag echter dat de skibond afgelopen week een uitzondering maakte voor alpineskiër Maarten Meiners en snowboardster Michelle Dekker. NOC*NSF nam de voordracht over en beiden zijn opgenomen in de definitieve ploeg voor Beijing.
"Wat mij nu vooral steekt, is de ongelijkheid in dit proces", laat Hanssen in een verklaring weten. "Ik wil op een gelijke manier behandeld worden."
Meer uit Sport
PORT CHARLOTTE (ANP) - De Nederlandse honkballers hebben twee dagen voor de start van de World Baseball Classic (WBC) het laatste oefenduel met Tampa Bay Rays gewonnen. Het Koninkrijksteam was in Port Charlotte, in Florida, met 11-8 te sterk voor het team uit de Amerikaanse Major League.
6 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
20 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geleden