Freestyle-skiester Hanssen wil via rechter naar Winterspelen
GOOR (ANP) - Freestyle-skiester Isabelle Hanssen stapt naar de rechter om deelname aan de Winterspelen van Beijing af te dwingen. Daartoe dient vrijdag om 10.00 uur een kort geding in Utrecht. Hanssen, actief op de halfpipe, wordt bijgestaan door advocaat Cor Hellingman. Ze wil door de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) alsnog worden voorgedragen bij sportkoepel NOC*NSF. De Olympische Spelen beginnen op 4 februari.
De 27-jarige Nijmeegse heeft volgens de regels van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) recht op een startbewijs. Omdat ze niet heeft voldaan aan de strengere prestatie-eisen van NOC*NSF komt ze niet in aanmerking voor de Nederlandse olympische afvaardiging. Hanssen zag echter dat de skibond afgelopen week een uitzondering maakte voor alpineskiër Maarten Meiners en snowboardster Michelle Dekker. NOC*NSF nam de voordracht over en beiden zijn opgenomen in de definitieve ploeg voor Beijing.
"Wat mij nu vooral steekt, is de ongelijkheid in dit proces", laat Hanssen in een verklaring weten. "Ik wil op een gelijke manier behandeld worden."
Meer uit Sport
MAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.
6 minuten geledenHONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
17 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geleden