Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Freek de Jonge geopereerd vanwege kanker, kreeg recent black-out

Freek de Jonge geopereerd vanwege kanker, kreeg recent black-out

AMSTERDAM (ANP) - Freek de Jonge werd vorig jaar ernstig ziek. Bij de cabaretier, die in augustus 80 jaar wordt, werd kanker vastgesteld. De Jonge vertelde daarover woensdagavond in het televisieprogramma Over Leven van omroep Human.

De diagnose kwam aan het licht nadat de cabaretier een onderzoek had laten doen bij de uroloog vanwege prostaatproblemen. Al snel was duidelijk dat hij geen prostaatkanker had, maar een vergrote prostaat. Later werd geconstateerd dat er ook iets anders aan de hand was. "De uroloog die tot de conclusie kwam dat er op mijn maagwand een gezwelletje zat, schrok zich kapot", aldus De Jonge. De komiek is aan dit "gezwelletje" geopereerd.

De Jonge was niet bang voor de uitkomst van de operatie. "Waarom zou het erg zijn geweest als het afgelopen was?", stelt hij in het programma. "Het is onze hoogmoed om maar door te willen leven. Was ik tien, twintig jaar jonger was ik misschien wel de strijd aangegaan." De cabaretier lijkt zich sinds de operatie wel bewuster te zijn van zijn eigen sterfelijkheid: "Ik heb minder vertrouwen dan twee jaar geleden in het bestaan, in alles wat ik doe en in mijn lijf. Ik realiseer me nu hoe ongelooflijk ik zestig jaar zo sterk en zo onbedreigd heb geleefd. Dat is weg, ik voel me kwetsbaar: van het moment van opstaan tot het moment naar bed gaan."

Youp van 't Hek

De cabaretier vertelt ook dat hij vrij recent in Theater DeLaMar een black-out heeft gehad. Dit overkwam zijn collega Youp van 't Hek (70) onlangs ook. Van 't Hek legde de voorstelling toen om die reden stil. "Ik was het kwijt", vertelt De Jonge in de uitzending. "Je stem gaat gewoon door. En het publiek denkt niet 'wat raar, hij slaat wartaal uit', maar 'het zal wel zo horen'. Mijn vrouw Hella zat achter in de zaal. Die riep ik op een gegeven moment toe: waar ben ik? Zij begreep onmiddellijk dat ik in het programma niet meer wist waar ik was."

De Jonge heeft de voorstelling uiteindelijk wel uitgespeeld, nadat hij zich beter voelde. "Dat is dan toch de behoefte van de komiek die wil doen alsof hij volledig controle heeft over de situatie", stelt hij. "En er komt altijd wel weer een grap." Voordat hij terug het podium op ging, sprak hij even met zijn vrouw Hella: "Ze zei: als je nu dood wilt, dan doe je dat maar. Het is wel haar overtuiging dat ik in het harnas mag sterven. Dat vindt zij niet erg."

Meer uit Binnenland

COA: ook donderdag is er niet voor iedereen plek in Ter Apel

TER APEL (ANP) - De opvanglocatie bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zit nog vol, wat betekent dat er ook donderdag niet voor alle asielzoekers plek is. Dat meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Om hoeveel mensen het gaat, is nog niet bekend.

10 minuten geleden
Advocaten Weski: hoger beroep ligt voor de hand

ROTTERDAM (ANP) - De advocaten van Inez Weski (71) verwachten in hoger beroep te gaan tegen het vonnis in de zaak van hun cliënt. "Het ligt wel voor de hand dat er een hoger beroep zal komen van de kant van de verdediging", zei advocaat Geert-Jan Knoops na de uitspraak. De rechtbank bevond Weski schuldig, maar legde een straf op gelijk aan het voorarrest van 42 dagen. Dat betekent dat zij niet terug de cel in hoeft.

17 minuten geleden
OM: nog niets duidelijk over hoger beroep tegen Weski

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie kon donderdag na de uitspraak tegen oud-advocaat Inez Weski (71) nog niet zeggen of het in hoger beroep gaat. Justitie gaat eerst "goed kijken" naar het vonnis, maar vindt het gat tussen de eis en de opgelegde straf wel groot.

27 minuten geleden
Rechtbank acht Weski schuldig, maar ze hoeft niet terug naar cel

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft oud-advocaat Inez Weski (71) donderdag schuldig bevonden aan het spelen van een actieve rol in de misdaadbende van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi. Tegelijkertijd bepaalde de rechtbank dat Weski, die 42 dagen in voorarrest heeft gezeten, niet terug naar de cel hoeft. De straf die de rechtbank heeft opgelegd, is gelijk aan de duur van dat voorarrest.

58 minuten geleden
Ombudsman: overheid weet wie hulp nodig heeft, maar helpt niet

DEN HAAG (ANP) - De overheid weet vaak welke mensen hulp nodig hebben, maar handelt vervolgens te laat of niet. Dat constateren de ombudsmannen in hun jaarverslag. Een overheid die actief hulp biedt zou de norm moeten zijn, vindt de Nationale ombudsman, Reinier van Zutphen. "Een behoorlijke overheid wacht niet tot mensen verdwalen in de lokettenjungle, maar zoekt hen op als ze ondersteuning nodig hebben."

1 uur geleden
Koning kijkt 'met zeer veel zorgen' naar asielprotesten

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft "met zeer veel zorgen" de ontwikkelingen rondom de harde asielprotesten vorige week in Loosdrecht gevolgd. "Demonstreren en protesteren is een goed recht in een democratie, maar dat doe je met je stem en niet met geweld. En zeker niet tegen onze hulpverleners, daar blijf je vanaf", zei de koning donderdag tijdens het persgesprek na afloop van de zomerfotosessie met het koninklijk gezin.

1 uur geleden
COA: nog geen oplossing als aanmeldcentrum Ter Apel weer vol is

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er donderdag weer te veel asielzoekers zijn bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Door drukte in de opvang worden er momenteel alleen kwetsbare mensen opgevangen.

1 uur geleden