Fred Westerbeke onderscheiden voor rol in onderzoek MH17
DEN HAAG (ANP) - Fred Westerbeke, voormalig hoofdofficier van justitie en kersverse korpschef van de politie in Rotterdam, is benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding geldt in het bijzonder zijn leidende rol in het onderzoek naar het neerhalen van vlucht MH17. Het initiatief voor de onderscheiding kwam van de nabestaanden van de slachtoffers van vlucht MH17.
Westerbeke kreeg de onderscheiding dinsdag uit handen van minister Ferd Grapperhaus van Justitie en Veiligheid, op de dag dat hij afscheid nam als hoofdofficier van het landelijk parket van het Openbaar Ministerie. Westerbeke is met ingang van woensdag korpschef in Rotterdam. Het afscheid van het OM geschiedde in kleine kring, in verband met de maatregelen rond het coronavirus
Vlucht MH17 van Malaysia Airline werd op 17 juli 2014 boven oostelijk Oekraïne uit de lucht geschoten. Alle 298 inzittenden van het toestel - onder wie bijna tweehonderd Nederlanders - kwamen om het leven. Vorige maand is het strafproces tegen vier verdachten (drie Russen en een Oekraïner) begonnen bij de rechtbank Den Haag. Het proces is het voorlopig resultaat van het door Westerbeke geleide, strafrechtelijk onderzoek.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
19 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
1 uur geledenLECH (ANP) - De populaire skigebieden Lech en Zürs zijn weer bereikbaar voor automobilisten, meldt de Oostenrijkse nieuwszender ORF. De Arlbergpas was sinds zaterdagmiddag afgesloten na een lawine, hierdoor konden mensen het gebied tijdelijk niet in of uit. De regio is erg populair onder Nederlandse wintersporters.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van de acht personen die zaterdag zijn aangehouden tijdens een demonstratie in Den Haag, zit nog een verdachte vast. Er werd gedemonstreerd tegen de komst van asielzoekers in het voormalige Haga Ziekenhuis aan de Sportlaan. De persoon die nog vastzit, wordt verdacht van het mishandelen van een politieagent. De agent werd met een voorwerp op het achterhoofd geslagen.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Bij een ongeluk op de snelweg A59 bij Waalwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een 81-jarige vrouw uit Oosterhout om het leven gekomen. Ze botste met haar auto tegen een ander voertuig. Uit onderzoek blijkt dat de vrouw aan het spookrijden was, meldt de politie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelweg A59 bij Waalwijk (richting knooppunt Zonzeel) is zondagochtend rond 07.30 uur weer opengegaan, meldt de ANWB. Eerder in de nacht werd het wegdeel afgesloten omdat er een verkeersongeluk was gebeurd. Ook toeritten gingen dicht.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - Komende week krijgen we alvast een voorproefje van het lenteweer met op woensdag temperaturen rond de 18 graden. In een voorlopige weersvoorspelling van Weeronline zet die trend voor maart door met hogere temperaturen dan gebruikelijk.
5 uur geleden