Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fred Westerbeke nieuwe politiechef Rotterdam

Fred Westerbeke nieuwe politiechef Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Fred Westerbeke wordt per 1 april volgend jaar de nieuwe politiechef in Rotterdam. Hij volgt Frank Paauw op, die eerder dit jaar politiechef in Amsterdam werd.

De 57-jarige Westerbeke is sinds 2014 hoofdofficier van het Landelijk Parket van het Openbaar Ministerie. Daar was hij onder meer verantwoordelijk voor het strafrechtelijk onderzoek naar het neerhalen van vlucht MH17. Afgelopen week kon hij de aanhouding van de tot dan voortvluchtige crimineel Ridouan Taghi bekendmaken.

Westerbeke laat in een reactie weten "zeer gemotiveerd" te zijn om zich in te zetten voor de politie en in het bijzonder de eenheid Rotterdam. "Het is tenslotte de regio waar ik al zo veel jaren woon, werk en leef en ik ooit als jonge politieman begon. Na elf prachtige jaren bij het Openbaar Ministerie, een organisatie met geweldige mensen en veel betrokkenheid en kwaliteit, beschouw ik het als een voorrecht om over te mogen stappen."

Opvolger

Burgemeester Ahmed Aboutaleb spreekt van "goed nieuws voor de Rotterdamse regio". "Hij is de juiste man op de juiste plek om de veiligheidsvraagstukken in deze regio op te pakken."

Het is nog niet duidelijk wie Westerbeke gaat opvolgen.

Meer uit Binnenland

Aantal aanslagen met explosieven in 2025 bijna gelijk

DEN HAAG (ANP) - Het aantal aanslagen met explosieven op woningen, bedrijven en voertuigen is vorig jaar bijna gelijk gebleven in vergelijking met het jaar ervoor. In 2025 waren er 1525 aanslagen of pogingen tot aanslagen met een explosief, in 2024 waren dat er 1543. Dat meldt het Offensief tegen Explosies, een initiatief van de overheid om het aantal aanslagen met explosieven te verminderen.

13 minuten geleden
Rest van de dag geen bussen in Groningen, Friesland en Drenthe

AMERSFOORT (ANP) - De bussen in Groningen, Friesland en Drenthe rijden ook de rest van de dag niet, meldt Qbuzz. Vanwege sneeuw en gladheid geldt code oranje in de noordelijke provincies.

18 minuten geleden
Bijna 175.000 euro ingezameld door Stadsherstel voor Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - De teller van de inzamelingsactie van Stadsherstel voor de verwoeste Vondelkerk in Amsterdam staat vrijdagochtend op 174.924 euro. Afgelopen dinsdag ging het nog om 112.652 euro. Het geld komt van 2820 donateurs.

24 minuten geleden
Op meerdere plekken in noorden geen treinen door wisselstoringen

GRONINGEN (ANP) - Door wisselstoringen kunnen er vrijdagochtend op meerdere plekken geen treinen rijden in het noorden van Nederland. Vanwege zware sneeuwval geldt code oranje in de drie noordelijke provincies.

1 uur geleden
Amper nog gestrande reizigers die nacht op Schiphol doorbrachten

SCHIPHOL (ANP) - In tegenstelling tot de afgelopen dagen overnachtten er in de nacht van donderdag op vrijdag nauwelijks nog gestrande reizigers op Schiphol. Dat heeft een woordvoerder gezegd. "Als er al mensen de nacht in de terminals doorbrachten, waren dat hoogstens enkelingen."

1 uur geleden
Aankomende nacht vriest het overal en valt er nu en dan sneeuw

HOUTEN (ANP) - In de nacht van vrijdag op zaterdag vriest het bijna overal en ook valt er op de meeste plaatsen zo nu en dan sneeuw. Op veel plaatsen is dat 2 tot lokaal 5 centimeter, in het zuidoosten iets meer. Dat meldt Weeronline.

4 uur geleden
ProRail: treinen noorden gestart met aangepaste dienstregeling

ZWOLLE (ANP) - In het noorden van het land zijn de treinen vrijdagochtend weer gaan rijden, zoals gepland. In de nacht van donderdag op vrijdag heeft het volgens spoorbeheerder ProRail "aardig wat gesneeuwd, maar we kunnen gewoon starten".

4 uur geleden