Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fred Westerbeke nieuwe politiechef Rotterdam

Fred Westerbeke nieuwe politiechef Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Fred Westerbeke wordt per 1 april volgend jaar de nieuwe politiechef in Rotterdam. Hij volgt Frank Paauw op, die eerder dit jaar politiechef in Amsterdam werd.

De 57-jarige Westerbeke is sinds 2014 hoofdofficier van het Landelijk Parket van het Openbaar Ministerie. Daar was hij onder meer verantwoordelijk voor het strafrechtelijk onderzoek naar het neerhalen van vlucht MH17. Afgelopen week kon hij de aanhouding van de tot dan voortvluchtige crimineel Ridouan Taghi bekendmaken.

Westerbeke laat in een reactie weten "zeer gemotiveerd" te zijn om zich in te zetten voor de politie en in het bijzonder de eenheid Rotterdam. "Het is tenslotte de regio waar ik al zo veel jaren woon, werk en leef en ik ooit als jonge politieman begon. Na elf prachtige jaren bij het Openbaar Ministerie, een organisatie met geweldige mensen en veel betrokkenheid en kwaliteit, beschouw ik het als een voorrecht om over te mogen stappen."

Opvolger

Burgemeester Ahmed Aboutaleb spreekt van "goed nieuws voor de Rotterdamse regio". "Hij is de juiste man op de juiste plek om de veiligheidsvraagstukken in deze regio op te pakken."

Het is nog niet duidelijk wie Westerbeke gaat opvolgen.

Meer uit Binnenland

Hulpverlener Wittenberg, die bootvluchtelingen hielp, overleden

PEEST (ANP) - De Nederlandse hulpverlener Pieter Wittenberg is vrijdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt de hulporganisatie Human Power zondag na een bericht van RTV Drenthe. Wittenberg was op het Griekse eiland Lesbos aangeklaagd voor onder meer mensensmokkel, omdat hij bootvluchtelingen had geholpen. In januari werd hij vrijgesproken, net als 23 andere hulpverleners.

6 uur geleden
Instituut Mijnbouwschade kreeg 300 schademeldingen na beving

ASSEN (ANP) - Na een dubbele aardbeving in de buurt van Assen heeft het Instituut Mijnbouwschade Groningen meer dan driehonderd meldingen van schade gekregen. Dat instituut is eigenlijk verantwoordelijk voor het afhandelen van schade door gaswinning uit het Groningenveld. De aardbeving bij Assen gebeurde in een ander gasveld. Die schade wordt afgehandeld door de Commissie Mijnbouwschade, die 132 meldingen heeft gekregen.

8 uur geleden
Adviesroute van Buitenlandse Zaken uit Westelijke Jordaanoever

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.

10 uur geleden
Driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart bij Olympisch Stadion

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.

11 uur geleden
Dode door schietpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.

15 uur geleden
Schademeldingen beving Drenthe opgelopen tot meer dan honderd

GEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.

15 uur geleden
Maart eindigt ook zacht en april kent 'normaal' lenteweer

DEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.

19 uur geleden