Fred Hemmes jr. gaat tennisster Clijsters coachen
BREE (ANP) - De Nederlandse trainer Fred Hemmes jr. gaat de Belgische tennisster Kim Clijsters coachen. Dat maakte Clijsters, die na zeven jaar absentie een rentree gepland heeft, bekend op een mediadag in het Belgische Bree.
De 38-jarige Hemmes jr., die zelf tot plek 188 op de wereldranglijst reikte, heeft een verleden in het Belgische tennis. Hij werkte bij de Belgische tennisbond en was coach van de Belgische tennisser Ruben Bemelmans. Het is de bedoeling dat Hemmes jr. fulltime met Clijsters mee gaat reizen. Ook Carl Maes, die de voormalige nummer 1 jarenlang begeleidde, blijft betrokken.
Hemmes jr. was al werkzaam op de tennisacademie van Clijsters en kende haar dus al. "Ik kon zo'n uitdaging natuurlijk niet weigeren. Een comeback zoals Kim op haar 36e maakt, is uniek in de tennissport. Daar wil ik graag aan meewerken", zei de Brabantse oud-prof over zijn nieuwe klus.
Geen Australian Open
"Ik ken Kim al heel lang en heb zelf natuurlijk ook al wat meegemaakt in de tenniswereld, maar dit is wat mij betreft toch ongezien. Na zo'n lange pauze en na drie zwangerschappen een terugkeer maken, wordt heel moeilijk. Maar als iemand het kan, is het Kim. Ze gaat van mij niets nieuws meer leren, maar ik kan wel proberen haar nog een paar procent beter te maken. Ik kijk ook erg uit naar die eerste wedstrijden. Niemand weet wat we kunnen verwachten."
Clijsters (36) doet volgende week nog niet mee aan de Australian Open. Ze hoopt begin maart terug te kunnen keren op het toernooi in het Mexicaanse Monterrey.
Tot op heden won Clijsters vier grandslamtoernooien. In 2005, 2009 en 2010 schreef ze de US Open op haar naam, in 2011 was ze de sterkste op de Australian Open.
Meer uit Sport
ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.
7 uur geledenHENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.
10 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.
13 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.
14 uur geleden