Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fred Hemmes jr. gaat tennisster Clijsters coachen

Fred Hemmes jr. gaat tennisster Clijsters coachen

BREE (ANP) - De Nederlandse trainer Fred Hemmes jr. gaat de Belgische tennisster Kim Clijsters coachen. Dat maakte Clijsters, die na zeven jaar absentie een rentree gepland heeft, bekend op een mediadag in het Belgische Bree.

De 38-jarige Hemmes jr., die zelf tot plek 188 op de wereldranglijst reikte, heeft een verleden in het Belgische tennis. Hij werkte bij de Belgische tennisbond en was coach van de Belgische tennisser Ruben Bemelmans. Het is de bedoeling dat Hemmes jr. fulltime met Clijsters mee gaat reizen. Ook Carl Maes, die de voormalige nummer 1 jarenlang begeleidde, blijft betrokken.

Hemmes jr. was al werkzaam op de tennisacademie van Clijsters en kende haar dus al. "Ik kon zo'n uitdaging natuurlijk niet weigeren. Een comeback zoals Kim op haar 36e maakt, is uniek in de tennissport. Daar wil ik graag aan meewerken", zei de Brabantse oud-prof over zijn nieuwe klus.

Geen Australian Open

"Ik ken Kim al heel lang en heb zelf natuurlijk ook al wat meegemaakt in de tenniswereld, maar dit is wat mij betreft toch ongezien. Na zo'n lange pauze en na drie zwangerschappen een terugkeer maken, wordt heel moeilijk. Maar als iemand het kan, is het Kim. Ze gaat van mij niets nieuws meer leren, maar ik kan wel proberen haar nog een paar procent beter te maken. Ik kijk ook erg uit naar die eerste wedstrijden. Niemand weet wat we kunnen verwachten."

Clijsters (36) doet volgende week nog niet mee aan de Australian Open. Ze hoopt begin maart terug te kunnen keren op het toernooi in het Mexicaanse Monterrey.

Tot op heden won Clijsters vier grandslamtoernooien. In 2005, 2009 en 2010 schreef ze de US Open op haar naam, in 2011 was ze de sterkste op de Australian Open.

Meer uit Sport

Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

5 uur geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

5 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

5 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

6 uur geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

7 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

8 uur geleden
Vingegaard wint Parijs-Nice, slotrit voor Fransman Martinez

NICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.

10 uur geleden