Frauderende oud-baas zuivelconcern Parmalat overleden
PARMA (ANP/BLOOMBERG) - De oprichter van het Italiaanse zuivelconcern Parmalat, Calisto Tanzi, is overleden. Hij was 83 jaar. Tanzi werd in 2008 tot een gevangenisstraf van tien jaar veroordeeld vanwege zijn aandeel in het ineenstorten van het bedrijf aan het begin van deze eeuw. Dat was destijds het grootste faillissement uit de Europese geschiedenis.
Parmalat ging in 2003 ten onder met een gat van 14 miljard euro in de boeken. De crisis bereikte een hoogtepunt in december van dat jaar toen het bedrijf bekendmaakte dat een bankrekening van 4 miljard euro op de Kaaimaneilanden niet bestond. Daardoor moest het bestuur faillissementsbescherming aanvragen wat een onderzoek naar fraude tot gevolg had.
Tanzi werd veroordeeld wegens fraude en criminele samenzwering. Later is zijn celstraf in hoger beroep ook nog met meerdere jaren verlengd. Tanzi mocht zijn straf uiteindelijk wel uitzitten onder huisarrest vanwege zijn hoge leeftijd. Waaraan hij nu is overleden, is niet bekendgemaakt.
Onder Tanzi was Parmalat ook jarenlang de belangrijkste geldschieter van de Italiaanse voetbalclub Parma. Dankzij die inmenging beleefde die club in de jaren negentig grote successen. Maar toen Parmalat failliet ging, zorgde dat ook voor een bankroet bij de club. Zowel de voetbalclub als delen van Parmalat slaagden er wel in om een doorstart te maken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op de stijgende olieprijzen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de aanvallen op energiefaciliteiten in die regio.
1 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Ierse mediawaakhond is een onderzoek gestart naar X vanwege zorgen dat het socialemediaplatform de regels voor leeftijdsgrenzen en ouderlijk toezicht heeft overtreden. De toezichthouder kijkt onder meer of X doeltreffende maatregelen heeft genomen om de leeftijd te controleren, zodat video's die voor volwassenen bedoeld zijn, in de regel niet door kinderen kunnen worden bekeken.
2 uur geledenJAZAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft meerdere energie-installaties in het zuiden stilgelegd. De maatregel volgt nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen nieuwe aanvallen op Saudi-Arabië, een bondgenoot van de Verenigde Staten, hebben uitgevoerd.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Passagiers op Schiphol hebben last van een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding. Daardoor zijn 58 vluchten tussen de luchthaven en het Verenigd Koninkrijk sinds het begin van de storing dinsdagmiddag geschrapt, meldt een woordvoerder. Andere vluchten lopen vertraging op en hij sluit niet uit dat die later ook worden geannuleerd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met kleine winst gesloten. Shell stond bij de winnaars op het Damrak dankzij de verder stijgende olieprijzen door het escalerende geweld in het Midden-Oosten. ASML boekte ook winst. De chipmachinemaker is begonnen aan de bouw van zijn nieuwe campus in Eindhoven.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Grote Britse luchthavens kampen dinsdag met verstoringen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS). Daardoor lopen vertrekkende vluchten op onder meer Londen Heathrow vertraging op. Dat geldt ook voor onder meer de Londense luchthavens Gatwick en Stansted en Manchester Airport.
5 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU ontbreekt een eensgezinde aanpak van de illegale tabaksproductie en -handel, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Wetgeving tegen illegale tabakshandel verschilt per lidstaat, waar criminele netwerken gebruik van maken. "Door de hoge winst, relatief lage risico's, vanouds milde straffen en kleine pakkans zijn illegale tabaksproducten bijzonder aantrekkelijk voor criminele organisaties", aldus de rekenkamer.
7 uur geleden