Fraudeproces in VS begonnen om Tesla-tweets Elon Musk uit 2018
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - In de Californische stad San Francisco is een rechtszaak tegen Tesla-baas Elon Musk begonnen met de selectie van een negenkoppige jury. In het proces wordt beoordeeld of Musk investeerders van de automaker heeft opgelicht toen hij in 2018 twitterde over zijn plan om het bedrijf van de beurs te halen.
De Tesla-aandeelhouders die Musk aanklagen, zeggen dat het "roekeloze gedrag" van de tycoon hen miljarden dollars heeft gekost. Musk zal waarschijnlijk worden opgeroepen om te getuigen. De rechter die de zaak voorzit, vertelde de kersverse juryleden dat het proces tot 3 februari kan duren.
Er was geen gebrek aan kritiek op Musk onder potentiële juryleden die voor de zaak werden gescreend. Musk is "de weg kwijt", zei iemand. "Hij is getalenteerd maar gek", zei een ander. Een derde beschreef Musk als "arrogant en onvoorspelbaar". Een vrouw bekende dat haar negatieve mening over Musk vooral voortkomt uit hoe hij het sociale-mediabedrijf Twitter leidde, dat hij in oktober voor 44 miljard kocht. Al deze kritische kandidaten werden van de jury geweerd omdat ze niet objectief over Musks handelen zouden kunnen oordelen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers reageerden op meevallende cijfers over de Amerikaanse economie. Daaruit kwam naar voren dat de economie van de Verenigde Staten in het derde kwartaal met 4,3 procent is gegroeid, de grootste groei in twee jaar.
14 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is dinsdag voor het eerst gestegen tot boven de 12.000 dollar per ton. De prijs van koper stijgt de laatste maanden, onder meer vanwege zorgen over de aanvoer van het belangrijke metaal.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie spreekt van een flinke domper voor boeren in Nederland, nu ze geen nieuwe uitzondering op de Europese mestregels krijgen. "Het is de omgekeerde wereld dat er minder gezonde dierlijke mest mag worden aangewend op grasland, terwijl er wel meer kunstmest mag worden gebruikt om de bodem te voeden", stelt de organisatie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen. De Verenigde Staten gaven de Deense farmaceut goedkeuring voor het op de markt brengen van een pilversie van zijn populaire obesitasinjectie Wegovy. Het bedrijf wil in januari al beginnen met de verkoop in de VS.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen in de loop van 2027 een importheffing op chips uit China op te leggen. Dit meldt het Amerikaanse handelsagentschap USTR na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.
6 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.
6 uur geleden