
Fraudeproces in VS begonnen om Tesla-tweets Elon Musk uit 2018
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - In de Californische stad San Francisco is een rechtszaak tegen Tesla-baas Elon Musk begonnen met de selectie van een negenkoppige jury. In het proces wordt beoordeeld of Musk investeerders van de automaker heeft opgelicht toen hij in 2018 twitterde over zijn plan om het bedrijf van de beurs te halen.
De Tesla-aandeelhouders die Musk aanklagen, zeggen dat het "roekeloze gedrag" van de tycoon hen miljarden dollars heeft gekost. Musk zal waarschijnlijk worden opgeroepen om te getuigen. De rechter die de zaak voorzit, vertelde de kersverse juryleden dat het proces tot 3 februari kan duren.
Er was geen gebrek aan kritiek op Musk onder potentiële juryleden die voor de zaak werden gescreend. Musk is "de weg kwijt", zei iemand. "Hij is getalenteerd maar gek", zei een ander. Een derde beschreef Musk als "arrogant en onvoorspelbaar". Een vrouw bekende dat haar negatieve mening over Musk vooral voortkomt uit hoe hij het sociale-mediabedrijf Twitter leidde, dat hij in oktober voor 44 miljard kocht. Al deze kritische kandidaten werden van de jury geweerd omdat ze niet objectief over Musks handelen zouden kunnen oordelen.
Meer uit Financieel
SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - In Bulgarije is zaterdag massaal geprotesteerd tegen de invoering van de euro in het Zuidoost-Europese land. Duizenden mensen gingen de straat op in tientallen steden, terwijl de autoriteiten zich voorbereiden op de overstap naar de Europese munt begin volgend jaar.
8 uur geledenESSEN (ANP/BLOOMBERG) - Aan de al meer dan een halve eeuw oude breuk binnen de Duitse supermarktketen Aldi komt mogelijk een eind. De families achter organisaties Aldi Nord, waartoe de Nederlandse Aldi's behoren, en Aldi Süd voeren gesprekken over een mogelijke fusie, meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche zaterdag op basis van ingewijden.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - De Europese Commissie betreurt de verdere verhoging van Amerikaanse tarieven op staalimport, heeft een woordvoerder uit Brussel zaterdag laten weten. Europa zou klaarstaan om tegenmaatregelen te nemen.
11 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het verbond van olie-exporterende landen OPEC+ verhoogt de olieproductie in juli opnieuw flink. Dit wordt de derde maand op rij dat het kartel de productie sterker verhoogt dan oorspronkelijk gepland, waardoor de olieprijzen verder kunnen dalen. Voor automobilisten kan dit gunstig uitpakken bij het tanken.
12 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese industriële bedrijvigheid is in mei voor de tweede maand op rij gekrompen, komt naar voren uit zaterdag verschenen cijfers van het Chinese statistiekbureau. Het feit dat Beijing een tijdelijk staakt-het-vuren had bereikt in de verhitte handelsoorlog met de Verenigde Staten kon een verdere afname van de economische activiteit niet voorkomen.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump wil de private sector inschakelen om de weg te effenen voor bemande missies naar Mars. Daarvoor wordt veel geld vrijgemaakt in de uitgeklede begroting van ruimtevaartorganisatie NASA. Tientallen andere wetenschappelijke missies lijken daardoor juist niet door te gaan. Ook dreigen veel banen te verdwijnen bij NASA.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan voorlopig niet doorgaan met plannen om tienduizenden federale banen te schrappen en veel overheidskantoren en -programma's te sluiten. Een Amerikaans hof van beroep heeft vrijdag geweigerd de regering toestemming te geven voor massale ontslagen van federale werknemers en een herstructurering van overheidsdiensten. Hiermee blijft een eerder vonnis van een lagere rechtbank van kracht dat deze ingrijpende overheidshervorming blokkeerde.
17 uur geleden