Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fraudehelpdesk krijgt meer meldingen, vooral valse telefoontjes

Fraudehelpdesk krijgt meer meldingen, vooral valse telefoontjes

APELDOORN (ANP) - De Fraudehelpdesk heeft in de eerste helft van dit jaar veel meer fraudemeldingen binnengekregen. Valse telefoontjes waarbij mensen worden benaderd door nep-helpdesks zijn volgens de organisatie een "duidelijk groeiend probleem". Ook ziet de Fraudehelpdesk een flinke toename in het aantal meldingen over misleidende verkoop, bijvoorbeeld klusbedrijven die extreme tarieven vragen.

In de eerste zes maanden van 2025 ontving de organisatie iets meer dan 44.500 fraudemeldingen. Dat is bijna de helft meer dan in dezelfde maanden vorig jaar. Toen kwamen er 29.826 klachten binnen. Het aantal gedupeerden dat geld verloor, nam ook toe, naar bijna 6700. De totale financiële schade bleef volgens de Fraudehelpdesk ongeveer gelijk en bedroeg ruim 26,8 miljoen euro.

Helpdeskfraude werd het meest gemeld. De Fraudehelpdesk vindt de stijging van het aantal meldingen over misleidende verkooppraktijken opvallend. Dit waren er in de eerste jaarhelft van 2025 bijna 2400, tegen iets meer dan 800 een jaar eerder.

Slotenmakers, dakdekkers en ongediertebestrijders

De misleiding door sommige klusbedrijven speelt al jaren, maar het aantal meldingen hierover groeit, stelt directeur Henriëtte Bongers. Het zijn volgens de helpdesk bijvoorbeeld slotenmakers, dakdekkers of ongediertebestrijders die bovenaan in de zoekresultaten op internet verschijnen. Vaak worden vooraf geen duidelijke prijsafspraken gemaakt en rekenen bedrijven achteraf hoge bedragen, soms zelfs voor niet-uitgevoerde werkzaamheden.

Bongers pleit voor betere regelgeving en een keurmerk voor klusbedrijven. "We moeten niet pas in actie komen als consumenten hun geld kwijt zijn. Dit is het soort structurele misstand waar je met duidelijke regelgeving en heldere informatievoorziening verschil kunt maken."

Meer uit Financieel

Duitse kledingwebwinkel Zalando boekt hogere omzet en winst

BERLIJN (ANP) - Zalando heeft in het tweede kwartaal de verkopen opgevoerd. De van oorsprong Duitse modewebwinkel probeert onder meer klanten te lokken en behouden door aanbevelingen voor producten te personaliseren met behulp van kunstmatige intelligentie (AI).

40 minuten geleden
Hugo Boss gaat prijzen verhogen, deels door importheffingen

METZINGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse modehuis Hugo Boss is van plan om wereldwijd de prijzen van zijn producten te verhogen, deels om de impact van de Amerikaanse importheffingen op te vangen. China is uitgezonderd van de prijsverhogingen. In het Aziatische land kampt het bedrijf met een zwakkere vraag van consumenten.

3 uur geleden
Chipbedrijven bij dalers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven hoorden dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurs in Amsterdam. In de ochtendhandel werden de koersen van Besi en ASMI nog gestuwd door positief ontvangen resultaten van Infineon, een Duitse chipmaker. Later op de dag moesten de bedrijven hun winsten echter weer inleveren. Besi eindigde onderaan bij de hoofdfondsen, met een verlies van 2,6 procent. ASMI en ASML verloren tot 1 procent.

3 uur geleden
CNBC: Trump heeft vier kandidaten voor opvolging Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een lijst van vier kandidaten die de huidige voorzitter van de Federal Reserve Jerome Powell kunnen opvolgen. Dit meldde hij dinsdag in een interview met nieuwszender CNBC. De termijn van Powell loopt in mei 2026 af.

4 uur geleden
Toezichthouder: verhoging kansspelbelasting mist beoogde effect

DEN HAAG (ANP) - De verhoging van de belasting op gokken eerder dit jaar heeft niet het beoogde effect gehad. De kansspelbelasting ging per 1 januari van 30,5 naar 34,2 procent, met als doel het verhogen van de inkomsten voor de overheid. Maar onderzoek van de Kansspelautoriteit (Ksa) wijst uit dat de belastinginkomsten juist zijn gedaald.

5 uur geleden
Pfizer bij winnaars op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Pfizer behoorde dinsdag bij de winnaars op de beurzen in New York. De farmaceut profiteerde afgelopen kwartaal van kostenbesparingen en boekte meer winst dan verwacht. Ook werd de verwachting voor het hele jaar verhoogd. Het aandeel steeg 4 procent.

5 uur geleden
KFC verkoopt meer kip in Europa, maar minder in VS

LOUISVILLE (ANP/BLOOMBERG) - Kipketen KFC verkoopt de laatste tijd meer kip en andere snacks in Europa. Ook in het Midden-Oosten, waar eerder nog sprake was van boycots tegen de Amerikaanse keten, gingen de verkopen omhoog. Alleen in thuismarkt de Verenigde Staten is de omzet afgelopen kwartaal gedaald.

5 uur geleden