Fraser vindt het heel pijnlijk en jammer dat hij het WK mist
AMSTERDAM (ANP) - Henk Fraser heeft er geen goed gevoel bij dat hij het Nederlands elftal verlaat. De assistent-bondscoach doet dat noodgedwongen omdat zijn nieuwe werkgever FC Utrecht er niet mee akkoord gaat dat hij tijdens interlandperiodes de club tijdelijk verruilt voor Oranje.
"Ik ben hier vorig jaar aan begonnen. Louis van Gaal had toen natuurlijk keuze genoeg. Als dan de keuze op jou valt en je gaat halverwege weg, dan is dat niet leuk. Niet leuk voor mezelf, maar ik vind het vooral voor hem supervervelend", aldus Fraser maandag in Amsterdam, waar hij de première van de film van Louis van Gaal bijwoonde. "Ik zag er tegenop daar met Van Gaal over te praten. Ik heb zijn goedkeuring gehad, dat maakt het een stuk makkelijker."
Fraser is nu nog trainer van Sparta. De Rotterdammers gaven hem wel toestemming voor het interim assistent-bondscoachschap. Toen Utrecht de voorwaarde stelde, moest Fraser wel even nadenken. "Wie wil er niet naar het WK? Dit is iets wat heel pijnlijk en heel jammer is. Maar ik wilde ook heel graag naar FC Utrecht. Ik moet kijken naar mijn belang. Ik moet ook respecteren dat het belang van een club anders is."
Juni
Of Fraser direct bij Oranje vertrekt of dat hij er in juni tijdens de komende interlandperiode nog wel bij is, is nu nog niet duidelijk. "Dat is aan de bondscoach", zei Fraser. "Ik zou m'n vakantie laten gaan als ik daar bij kan en mag zijn. Ik kan me ook voorstellen dat Van Gaal zegt dat hij de groep wil laten wennen aan een nieuwe assistent. Wat dat betreft kan het alle kanten op. Als Van Gaal mij nodig heeft, ben ik er zeker bij. Als hij een andere keuze maakt, is het ook goed."
Van Gaal liet vorige week bij de talkshow van Humerto Tan weten dat hij prostaatkanker heeft. Fraser wist daar, net als de internationals, niet van. "Het was voor mij schrikken toen ik het op tv hoorde, net als voor jullie."
Fraser heeft bij zijn korte tijd van Oranje genoten. "Ik zat in mijn eigen wereldje. De samenwerking met Van Gaal, Danny Blind en Frans Hoek: je bent alles aan het opslurpen. Het was werken op een manier die mij heel erg inspireerde."
Meer uit Voetbal
LILLE (ANP) - Ayase Ueda en Troy Parrott, vorig jaar nog de spitsen van Feyenoord en AZ, hebben in de Champions League gescoord in een duel tussen hun nieuwe clubs LOSC Lille en Real Betis. Parrott won met Real Betis met 3-2 in Lille.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft op de eerste speeldag van de Champions League gewonnen van Internazionale. In het Bernabéu werd het 2-1 voor de Madrilenen. Denzel Dumfries stond bij Real in de basis tegen zijn oude club.
8 uur geledenDAMMAM (ANP) - Tijjani Reijnders had dinsdagavond een belangrijk aandeel in een overwinning van zijn nieuwe club Al Qadsiah in de competitie van Saudi-Arabië. De Oranje-international scoorde twee keer in de thuiswedstrijd die met 3-2 gewonnen werd van Al-Ahli.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft Rick Kruys aangesteld als nieuwe trainer. Dat heeft de club uit de eerste divisie dinsdagavond bekendgemaakt. De 41-jarige trainer is de vervanger van Carl Hoefkens, die maandag werd ontslagen. Kruys heeft een contract getekend voor twee jaar.
10 uur geledenBRUGGE (ANP) - Aston Villa, dat afgelopen seizoen de Europa League won, is het Champions League-seizoen begonnen met een overwinning bij Club Brugge. In het Jan Breydelstadion werd het dinsdagavond op de eerste speeldag van het toernooi 3-2 voor de bezoekers uit Engeland.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft een nieuwe nederlaag in de Eredivisie ternauwernood voorkomen. De Nijmegenaren maakten in de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de blessuretijd van de tweede helft gelijk: 2-2. Zaterdag verloor NEC voor eigen publiek met 3-1 van Feyenoord.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst staat woensdag met Feyenoord voor een bijna onmogelijke opgave tijdens de uitwedstrijd tegen FC Barcelona in de Champions League. "We moeten onze club zo goed mogelijk vertegenwoordigen", zei hij tijdens een persconferentie in Camp Nou. "We spelen tegen een ploeg die steeds dichter bij een moment komt dat ze dit toernooi kunnen winnen. Ze zijn niet vaak kwetsbaar. Maar als er zo'n moment komt, dan moeten we dat herkennen."
11 uur geleden