Fraser vindt het heel pijnlijk en jammer dat hij het WK mist
AMSTERDAM (ANP) - Henk Fraser heeft er geen goed gevoel bij dat hij het Nederlands elftal verlaat. De assistent-bondscoach doet dat noodgedwongen omdat zijn nieuwe werkgever FC Utrecht er niet mee akkoord gaat dat hij tijdens interlandperiodes de club tijdelijk verruilt voor Oranje.
"Ik ben hier vorig jaar aan begonnen. Louis van Gaal had toen natuurlijk keuze genoeg. Als dan de keuze op jou valt en je gaat halverwege weg, dan is dat niet leuk. Niet leuk voor mezelf, maar ik vind het vooral voor hem supervervelend", aldus Fraser maandag in Amsterdam, waar hij de première van de film van Louis van Gaal bijwoonde. "Ik zag er tegenop daar met Van Gaal over te praten. Ik heb zijn goedkeuring gehad, dat maakt het een stuk makkelijker."
Fraser is nu nog trainer van Sparta. De Rotterdammers gaven hem wel toestemming voor het interim assistent-bondscoachschap. Toen Utrecht de voorwaarde stelde, moest Fraser wel even nadenken. "Wie wil er niet naar het WK? Dit is iets wat heel pijnlijk en heel jammer is. Maar ik wilde ook heel graag naar FC Utrecht. Ik moet kijken naar mijn belang. Ik moet ook respecteren dat het belang van een club anders is."
Juni
Of Fraser direct bij Oranje vertrekt of dat hij er in juni tijdens de komende interlandperiode nog wel bij is, is nu nog niet duidelijk. "Dat is aan de bondscoach", zei Fraser. "Ik zou m'n vakantie laten gaan als ik daar bij kan en mag zijn. Ik kan me ook voorstellen dat Van Gaal zegt dat hij de groep wil laten wennen aan een nieuwe assistent. Wat dat betreft kan het alle kanten op. Als Van Gaal mij nodig heeft, ben ik er zeker bij. Als hij een andere keuze maakt, is het ook goed."
Van Gaal liet vorige week bij de talkshow van Humerto Tan weten dat hij prostaatkanker heeft. Fraser wist daar, net als de internationals, niet van. "Het was voor mij schrikken toen ik het op tv hoorde, net als voor jullie."
Fraser heeft bij zijn korte tijd van Oranje genoten. "Ik zat in mijn eigen wereldje. De samenwerking met Van Gaal, Danny Blind en Frans Hoek: je bent alles aan het opslurpen. Het was werken op een manier die mij heel erg inspireerde."
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - FC Twente is in de tweede voorronde van de Europa League uitgeschakeld door het Hongaarse Ferencváros. Nadat Twente een week geleden in Enschede met 2-1 had verloren, werd het donderdagavond in Boedapest 2-2.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de derde voorronde van de Conference League bereikt ten koste van het Servische FK Vojvodina. Donderdag werd het in de Johan Cruijff Arena 4-1, nadat de Amsterdammers een week eerder in Servië ook al met 4-1 hadden gewonnen. Vojvodina kwam op voorsprong via Đorđe Crnomarković. Voor Ajax maakte Davy Klaassen de gelijkmaker en scoorde Oscar Gloukh drie keer.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - De Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF heeft het voorstel van de FIFA om de commerciële rechten van het WK te verkopen afgewezen. Dat meldt de bond donderdagavond in een verklaring. Eerder op donderdag ging de Europese voetbalbond UEFA over tot een boycot van competities van de FIFA zolang de plannen op tafel liggen.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Arne Slot wordt niet de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal. Dat melden diverse media donderdagavond, waaronder ESPN en het AD. De 47-jarige trainer, die eind mei ontslagen werd bij Liverpool, zou de voorkeur hebben voor een club in een Europese topcompetitie.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - John Stones heeft voor twee jaar getekend bij Internazionale. De Engelse verdediger vertrekt bij Manchester City, waar hij een aflopend contract had.
11 uur geledenSKIVE (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert heeft donderdag na de eerste ook de tweede etappe in de Ronde van Denemarken gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike maakt in Denemarken zijn rentree na een blessure waardoor hij de Tour de France miste.
12 uur geledenNYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft hard uitgehaald naar de FIFA in verband met de commercialiseringsplannen rond het WK voetbal. In de verklaring waarin de UEFA donderdag kenbaar heeft gemaakt de competities van de FIFA te boycotten, maakt de bond duidelijk dat het WK "niet te koop" is. Alle 55 UEFA-landen stemden donderdag tijdens een spoedberaad in met de boycot, zolang de plannen op tafel liggen.
13 uur geleden