Fraser vindt het heel pijnlijk en jammer dat hij het WK mist
AMSTERDAM (ANP) - Henk Fraser heeft er geen goed gevoel bij dat hij het Nederlands elftal verlaat. De assistent-bondscoach doet dat noodgedwongen omdat zijn nieuwe werkgever FC Utrecht er niet mee akkoord gaat dat hij tijdens interlandperiodes de club tijdelijk verruilt voor Oranje.
"Ik ben hier vorig jaar aan begonnen. Louis van Gaal had toen natuurlijk keuze genoeg. Als dan de keuze op jou valt en je gaat halverwege weg, dan is dat niet leuk. Niet leuk voor mezelf, maar ik vind het vooral voor hem supervervelend", aldus Fraser maandag in Amsterdam, waar hij de première van de film van Louis van Gaal bijwoonde. "Ik zag er tegenop daar met Van Gaal over te praten. Ik heb zijn goedkeuring gehad, dat maakt het een stuk makkelijker."
Fraser is nu nog trainer van Sparta. De Rotterdammers gaven hem wel toestemming voor het interim assistent-bondscoachschap. Toen Utrecht de voorwaarde stelde, moest Fraser wel even nadenken. "Wie wil er niet naar het WK? Dit is iets wat heel pijnlijk en heel jammer is. Maar ik wilde ook heel graag naar FC Utrecht. Ik moet kijken naar mijn belang. Ik moet ook respecteren dat het belang van een club anders is."
Juni
Of Fraser direct bij Oranje vertrekt of dat hij er in juni tijdens de komende interlandperiode nog wel bij is, is nu nog niet duidelijk. "Dat is aan de bondscoach", zei Fraser. "Ik zou m'n vakantie laten gaan als ik daar bij kan en mag zijn. Ik kan me ook voorstellen dat Van Gaal zegt dat hij de groep wil laten wennen aan een nieuwe assistent. Wat dat betreft kan het alle kanten op. Als Van Gaal mij nodig heeft, ben ik er zeker bij. Als hij een andere keuze maakt, is het ook goed."
Van Gaal liet vorige week bij de talkshow van Humerto Tan weten dat hij prostaatkanker heeft. Fraser wist daar, net als de internationals, niet van. "Het was voor mij schrikken toen ik het op tv hoorde, net als voor jullie."
Fraser heeft bij zijn korte tijd van Oranje genoten. "Ik zat in mijn eigen wereldje. De samenwerking met Van Gaal, Danny Blind en Frans Hoek: je bent alles aan het opslurpen. Het was werken op een manier die mij heel erg inspireerde."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft tegen RC Deportivo geen fout gemaakt in aanloop naar de 'Clásico' tussen koploper FC Barcelona en Real Madrid van zondagavond. De nummer 2 won op eigen veld met minimaal verschil van de club uit A Coruña door een treffer van spits Julián Álvarez. Zo verkleinde Atlético de achterstand op Barcelona tot 2 punten. Real volgt op 4 punten van de stadgenoot.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sc Heerenveen heeft in het regen- en stormachtige Den Haag een zwaarbevochten Eredivisiezege geboekt op ADO: 2-3. De Deen Jacob Trenskow was belangrijk voor de Friezen met twee treffers, Maxence Rivera was twee keer de aangever. ADO gaf geen goed vervolg aan de eerste competitieoverwinning van het seizoen, vorige week tegen landskampioen PSV.
1 uur geledenROME (ANP) - Middenvelder Kenneth Taylor heeft met het verzorgen van de openingstreffer tegen Parma een belangrijke bijdrage geleverd aan een nieuwe overwinning van Lazio. De ploeg uit Rome won op eigen veld met 2-1 en heeft daardoor de koppositie weer in handen. Internazionale kan zondag op gelijke hoogte komen bij een zege op Fiorentina.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Het ontslag van John Stegeman en de benoeming van Adri Koster als interim-trainer hebben nog niet tot het gewenste resultaat bij Willem II geleid. De club leed voor eigen publiek een kansloze nederlaag tegen SC Cambuur (1-6).
3 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft na twee gelijke spelen weer een overwinning geboekt in de Bundesliga en is voorlopig weer koploper. Met Oranje-international Joey Veerman de hele wedstrijd binnen de lijnen won de ploeg van trainer Niko Kovač voor eigen publiek nipt van Eintracht Frankfurt: 1-0. Invaller Maximilian Beier maakte tien minuten voor tijd het enige doelpunt met een geplaatst schot in de verre hoek.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Londense derby met Chelsea zaterdag met 2-0 gewonnen in de stromende regen op Stamford Bridge. Door de uitzege klimmen de Spurs van de achttiende naar de twaalfde plaats in de Premier League, met nu 9 punten uit acht duels. Chelsea blijft vierde met 13 punten.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - PEC Zwolle is aardig opgeleefd onder interim-trainer Dennis van der Ree. De club leek na een treffer van de ingevallen Elias Sørensen op weg naar een uitzege op FC Utrecht. Sem van Duijn maakte echter in blessuretijd nog gelijk (1-1).
5 uur geleden