Fraser-Pryce met 10,63 op een na snelste ooit op 100 meter
KINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse atlete Shelly-Ann Fraser-Pryce heeft bij wedstrijden in Kingston veruit de snelste 100 meter van dit jaar gelopen. De regerend wereldkampioene en tweevoudig olympisch kampioene klokte een persoonlijk record van 10,63 en met die tijd schoof ze op de eeuwige ranglijst door naar de tweede plaats. Alleen de Amerikaanse Florence Griffith-Joyner was ooit sneller en haar wereldrecord van 10,49 uit 1988 staat nog steeds.
De 34-jarige Fraser-Pryce mikt deze zomer in Tokio duidelijk op een derde olympische gouden plak op de 100 meter, na haar titels op de Spelen van Peking in 2008 en Londen in 2012. Ze dook bijna een tiende onder de 10,72 van het aanstormende Amerikaanse talent Sha'Carri Richardson, die tot zaterdag de snelste van dit jaar was op het koningsnummer. Op de ranglijst aller tijden passeerde de Jamaicaanse Marion Jones (10,65) en Carmelita Jeter (10,64).
Meer uit Sport
GULLEGEM (ANP) - Joris Nieuwenhuis is als derde geëindigd in de veldrit van Gullegem, de voorlaatste in de serie uit de Superprestige. De Nederlander legde het in de sneeuw en modder af tegen twee Belgen. Niels Vandeputte won, Michael Vanthourenhout werd tweede.
57 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting is bij haar rentree op het NK shorttrack als derde geëindigd op de 1000 meter. De olympisch kampioene op deze afstand moest in Leeuwarden de titel laten aan Xandra Velzeboer, die haar zus Michelle en Schulting aftroefde op de 1000 meter.
2 uur geledenKRANJSKA GORA (ANP) - De Zwitserse skiester Camille Rast heeft haar eerste wereldbekerzege op de reuzenslalom geboekt. De 26-jarige Rast was de beste op de piste in het Sloveense Kranjska Gora. Ze droeg haar zege op aan de slachtoffers van de cafébrand in het Zwitserse Crans-Montana in nieuwjaarsnacht.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek vindt dat het vrouwentennis geen 'Battle of the Sexes' nodig heeft. De tennissters hoeven volgens de Poolse zesvoudig grandslamkampioene niets te bewijzen.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met Golden State Warriors een forse nederlaag geleden tegen Oklahoma City Thunder. De titelverdediger in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA won met 131-94.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft de finale bereikt van het WK darts in Londen. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen versloeg in de halve finales in een uitbundig Alexandra Palace tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson met 6-3 in sets. Hij treft zaterdag in de eindstrijd de Engelse titelverdediger Luke Littler.
16 uur geledenSANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.
21 uur geleden