Fraser-Pryce met 10,63 op een na snelste ooit op 100 meter
KINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse atlete Shelly-Ann Fraser-Pryce heeft bij wedstrijden in Kingston veruit de snelste 100 meter van dit jaar gelopen. De regerend wereldkampioene en tweevoudig olympisch kampioene klokte een persoonlijk record van 10,63 en met die tijd schoof ze op de eeuwige ranglijst door naar de tweede plaats. Alleen de Amerikaanse Florence Griffith-Joyner was ooit sneller en haar wereldrecord van 10,49 uit 1988 staat nog steeds.
De 34-jarige Fraser-Pryce mikt deze zomer in Tokio duidelijk op een derde olympische gouden plak op de 100 meter, na haar titels op de Spelen van Peking in 2008 en Londen in 2012. Ze dook bijna een tiende onder de 10,72 van het aanstormende Amerikaanse talent Sha'Carri Richardson, die tot zaterdag de snelste van dit jaar was op het koningsnummer. Op de ranglijst aller tijden passeerde de Jamaicaanse Marion Jones (10,65) en Carmelita Jeter (10,64).
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
7 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geleden