Frappart eerste vrouwelijke scheidsrechter die WK-wedstrijd fluit
DOHA (ANP) - De Française Stéphanie Frappart gaat als eerste vrouw een wedstrijd fluiten op het WK voetbal voor mannen. De FIFA heeft Frappart aangesteld voor de groepswedstrijd van donderdag tussen Costa Rica en Duitsland. De 38-jarige Française is een van de drie vrouwelijke scheidsrechters die zijn geselecteerd voor dit WK. De andere twee zijn Salima Mukansanga uit Rwanda en de Japanse Yoshimi Yamashita.
Vooralsnog stonden de drie vrouwen alleen als vierde official langs de lijn. Het riep de vraag op of de FIFA ze wel zelf wedstrijden wil laten leiden in Qatar. Dinsdag maakte de wereldvoetbalbond bekend dat Frappart is aangesteld voor Costa Rica - Duitsland. Beide landen maken nog kans op plaatsing voor de achtste finales van het WK.
Frappart was eind 2020 al de eerste vrouwelijke scheidsrechter die een wedstrijd in de Champions League voor mannen leidde. Ook mocht ze een wedstrijd om de Europese Supercup en een Franse bekerfinale fluiten. Vorig jaar was Frappart scheidsrechter bij de WK-kwalificatiewedstrijd van Oranje tegen Letland. De Française had in 2019 op het WK voor vrouwen de leiding over de finale tussen Nederland en de Verenigde Staten (0-2).
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
10 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.
11 uur geleden