Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fransman na twee jaar gevangenschap in Iran terug in Frankrijk

Fransman na twee jaar gevangenschap in Iran terug in Frankrijk

PARIJS (ANP) - De Fransman Louis Arnaud is donderdag na twee jaar gevangenschap in Iran teruggekeerd naar Frankrijk. De Iraanse autoriteiten arresteerden hem in 2022 op verdenking van deelname aan de massaprotesten die ontstonden na de dood van Mahsa Amini.

De 36-jarige Fransman werd in november vorig jaar veroordeeld tot vijf jaar cel voor propaganda en het ondermijnen van de Iraanse veiligheid. Hij zat in de beruchte Evin-gevangenis in Teheran.

Arnaud landde met een klein vliegtuig op een luchthaven buiten Parijs. Na aankomst schudde hij de hand van de minister van Buitenlandse Zaken, Stéphane Séjourné, en omhelsde hij zijn ouders. Televisiezender LCI zond beelden van zijn terugkeer live uit.

Macron

Arnaud werd op 28 september 2022 opgepakt, toen hij Iran als toerist bezocht. Er waren toen grote demonstraties tegen het Iraanse regime aan de gang. Die protesten barstten los na de dood van de 22-jarige Amini. Zij overleed anderhalve week eerder nadat ze was opgepakt en vastgezet, omdat ze zich niet aan de religieuze kledingvoorschriften zou hebben gehouden.

De Franse president Emmanuel Macron kondigde de vrijlating woensdagavond laat aan op X. Hij bedankte Oman en anderen die bijdroegen aan de vrijlating van Arnaud. Ook zei hij te denken aan de drie Franse burgers die nog in Iran vastzitten en riep op tot hun onmiddellijke vrijlating.

Meer uit Buitenland

Troepeninzet Trump in Amerikaanse steden kost honderden miljoenen

WASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.

20 minuten geleden
FBI doorzoekt verkiezingskantoor in Georgia om beweringen fraude

ATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.

20 minuten geleden
Machado hekelt 'criminele' leiders Venezuela na overleg in VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider heeft na een ontmoeting met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio uitgehaald naar de machtshebbers in Venezuela. "We hebben het over criminelen. Ze hebben opzettelijk mensen vermoord. Ze hebben ervoor gezorgd dat een derde van onze bevolking ons land heeft verlaten en is gevlucht", zei Nobelprijswinnares María Corina Machado in Washington tegen de pers.

56 minuten geleden
Media: onderzoek naar dodelijke barbrand Zwitserland uitgebreid

BERN (ANP/AFP/DPA) - De Zwitserse autoriteiten hebben het onderzoek uitgebreid naar de dodelijke cafébrand in Crans-Montana rond de jaarwisseling. Omroep RTS bericht dat wordt gekeken naar de rol van een voormalige veiligheidsfunctionaris in het skiresort. Die zou verantwoordelijk zijn geweest voor brandveiligheidscontroles.

1 uur geleden
VS-ambassadeur: relatie met EU wordt beter na handelsdeal

BRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.

3 uur geleden
Media: agenten betrokken bij schietpartij Alex Pretti op verlof

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.

4 uur geleden
Storm Kristin eist levens in Portugal

LISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.

4 uur geleden