Fransman na twee jaar gevangenschap in Iran terug in Frankrijk
PARIJS (ANP) - De Fransman Louis Arnaud is donderdag na twee jaar gevangenschap in Iran teruggekeerd naar Frankrijk. De Iraanse autoriteiten arresteerden hem in 2022 op verdenking van deelname aan de massaprotesten die ontstonden na de dood van Mahsa Amini.
De 36-jarige Fransman werd in november vorig jaar veroordeeld tot vijf jaar cel voor propaganda en het ondermijnen van de Iraanse veiligheid. Hij zat in de beruchte Evin-gevangenis in Teheran.
Arnaud landde met een klein vliegtuig op een luchthaven buiten Parijs. Na aankomst schudde hij de hand van de minister van Buitenlandse Zaken, Stéphane Séjourné, en omhelsde hij zijn ouders. Televisiezender LCI zond beelden van zijn terugkeer live uit.
Macron
Arnaud werd op 28 september 2022 opgepakt, toen hij Iran als toerist bezocht. Er waren toen grote demonstraties tegen het Iraanse regime aan de gang. Die protesten barstten los na de dood van de 22-jarige Amini. Zij overleed anderhalve week eerder nadat ze was opgepakt en vastgezet, omdat ze zich niet aan de religieuze kledingvoorschriften zou hebben gehouden.
De Franse president Emmanuel Macron kondigde de vrijlating woensdagavond laat aan op X. Hij bedankte Oman en anderen die bijdroegen aan de vrijlating van Arnaud. Ook zei hij te denken aan de drie Franse burgers die nog in Iran vastzitten en riep op tot hun onmiddellijke vrijlating.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Oeganda is het zwaarst getroffen door de bezuinigingen op de bestrijding van hiv en aids door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Aidsfonds op basis van voorlopige analyses. Door het stopzetten van Amerikaanse hulp via USAID en PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids, is het aantal hiv-besmettingen onder pasgeboren baby's sterk toegenomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.
4 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.
9 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.
11 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.
13 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.
13 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.
15 uur geleden