Fransman Laporte bezorgt wielerploeg Jumbo-Visma 48e zege
BINCHE (ANP) - De Franse renner Christophe Laporte van Jumbo-Visma heeft de Belgische wielerkoers Binche-Cemay-Binche gewonnen. De koers in de provincie Henegouwen kreeg extra aandacht omdat kersvers wereldkampioen Remco Evenepoel er zijn laatste wedstrijdkilometers van dit jaar maakte. De Belg, voor het eerst gehuld in de regenboogtrui, liet het eerste peloton 30 kilometer voor de finish lopen.
Dat gebeurde nadat er na diverse ontsnappingen sprake was van een totale hergroepering. Die werd in de slotronde teniet gedaan op initiatief van de Fransman Tony Gallopin. Er ontstond een sterke kopgroep met onder anderen de Belg Philippe Gilbert, Laporte en de Let Toms Skujins.
Laporte ging er vervolgens vandoor met de Noos Rasmus Tiller in zijn wiel. Die kon op de kasseistrook kort voor de finish niet meer volgen en zo kon de Fransman Jumbo-Visma de 48e overwinning van het seizoen bezorgen. Voor Laporte was het zijn vijfde succes van dit jaar.
Evenepoel finishte enkele minuten later in gezelschap van Iljo Keisse, zijn land- en ploeggenoot die zijn loopbaan beëindigt.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
16 minuten geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
56 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
3 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
19 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
19 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
22 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
23 uur geleden