Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fransman Lafay verrast met zege in tweede etappe Tour de France

Fransman Lafay verrast met zege in tweede etappe Tour de France

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Wielrenner Victor Lafay heeft de tweede etappe in de Tour de France gewonnen. De Fransman van Cofidis was de snelste uit een groep van zo'n twintig renners na 208,9 kilometer tussen Vitoria-Gasteiz en San Sebastián. Lafay bleef met een late aanval Wout van Aert en Tadej Pogacar voor.

Voor de 27-jarige Fransman is het de eerste winst van een Touretappe. Hij won in 2021 een rit in de Ronde van Italië. Voor zijn ploeg Cofidis is het de eerste ritzege in de Tour sinds 2008.

De Britse wielrenner Adam Yates houdt ook na de tweede etappe de gele trui. De wielrenner van UAE Team Emirates heeft in het klassement 6 seconden voorsprong op zijn ploeggenoot Pogacar en op zijn broer Simon Yates. De Deen Jonas Vingegaard staat zesde op 17 seconden.

Eenkhoorn

De wetenschap dat de langste etappe van de Tour de France op het programma stond, schrok de avonturiers in het peloton niet af. Zo probeerden onder anderen Pascal Eenkhoorn, die zaterdag ook al mee was in de ontsnapping, en oud-wereldkampioen Mads Pedersen weg te komen. Alleen de Amerikaan Neilson Powless, de Noor Edvald Boasson Hagen en de Fransman Rémi Cavagna slaagden er in om een gat te slaan.

Bolletjestruidrager Powless, die twee jaar geleden de Clásica San Sebastián won, Boasson Hagen en Cavagna kregen snel een voorsprong van 4,5 minuut, maar verder liet het UAE Team Emirates van klassementsleider Yates het niet komen. Powless sprokkelde punten voor zijn bergtrui en liet met Boasson Hagen Cavagna achter tijdens de beklimming van de Côte d’Alkiza op 70 kilometer van de streep.

Pogacar

Op de Côte de Gurutze liet Powless ook Boasson Hagen achter en begon aan de laatste ruim 30 kilometer met de beklimming van de Jaizkibel met bijna 2 minuten voorsprong op het peloton. Het peloton maakte daarachter vaart en bracht onder aanvoering van UAE de achterstand op Powless op de Jaizkibel ruim voor de top terug. Pogacar kwam als eerste boven en pakte daar 8 bonificatieseconden voor rivaal Vingegaard die 5 seconden pakte. Pogacar wilde meteen verder, maar kreeg geen steun van de Deen.

Met een groep van zo'n twintig renners werd afgedaald naar San Sebastián. Jumbo-Visma nam in de laatste 10 kilometer het initiatief om een sprint voor Van Aert, op papier de snelste man in de kopgroep, mogelijk te maken. Lafay sprong echter nog weg in de slotkilometer en Wilco Kelderman en Tiesj Benoot konden Van Aert niet op tijd dichtbij brengen om de Fransman nog te passeren.

Meer uit Sport

'Verstappen blijft nog lang bij Red Bull racen in de Formule 1'

AMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen (28) zal volgens Oliver Mintzlaff nog lang bij Red Bull blijven. Dat heeft de Duitse manager van het Oostenrijkse Formule 1-team zondag gezegd in een interview met De Telegraaf. "Het belangrijkste voor een sporter is dat hij ziet dat iedereen in het team alles voor hem geeft. En ik denk dat Max onder de indruk is van hoe de resultaten en de sfeer in het team zich dit jaar hebben ontwikkeld", zei de directeur bedrijfsprojecten en nieuwe investeringen van Red Bull.

1 uur geleden
Brand overtuigend de beste in wereldbekercross Koksijde

KOKSIJDE (ANP) - Lucinda Brand heeft na de wereldbekerwedstrijd van zaterdag in Antwerpen ook de wereldbekercross in Koksijde gewonnen. De leidster in het klassement kwam in de Duinencross na vijf ronden solo over de streep. Shirin van Anrooij werd op 36 seconden tweede. Ceylin del Carmen Alvarado eindigde na een minuut op de derde plaats.

1 uur geleden
Ajax speelt gelijk in uitduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).

17 uur geleden
Van der Poel overtuigt in veldrit Antwerpen bij rentree Van Aert

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.

23 uur geleden
Brand wint ook wereldbeker veldrijden in Antwerpen

ANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.

1 dag geleden
Vechtsporter De Ridder treft in maart in UFC Braziliaan Borralho

BREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.

1 dag geleden
Anthony Joshua slaat Jake Paul knock-out in zesde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.

1 dag geleden