Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fransman Lafay verrast met zege in tweede etappe Tour de France

Fransman Lafay verrast met zege in tweede etappe Tour de France

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Wielrenner Victor Lafay heeft de tweede etappe in de Tour de France gewonnen. De Fransman van Cofidis was de snelste uit een groep van zo'n twintig renners na 208,9 kilometer tussen Vitoria-Gasteiz en San Sebastián. Lafay bleef met een late aanval Wout van Aert en Tadej Pogacar voor.

Voor de 27-jarige Fransman is het de eerste winst van een Touretappe. Hij won in 2021 een rit in de Ronde van Italië. Voor zijn ploeg Cofidis is het de eerste ritzege in de Tour sinds 2008.

De Britse wielrenner Adam Yates houdt ook na de tweede etappe de gele trui. De wielrenner van UAE Team Emirates heeft in het klassement 6 seconden voorsprong op zijn ploeggenoot Pogacar en op zijn broer Simon Yates. De Deen Jonas Vingegaard staat zesde op 17 seconden.

Eenkhoorn

De wetenschap dat de langste etappe van de Tour de France op het programma stond, schrok de avonturiers in het peloton niet af. Zo probeerden onder anderen Pascal Eenkhoorn, die zaterdag ook al mee was in de ontsnapping, en oud-wereldkampioen Mads Pedersen weg te komen. Alleen de Amerikaan Neilson Powless, de Noor Edvald Boasson Hagen en de Fransman Rémi Cavagna slaagden er in om een gat te slaan.

Bolletjestruidrager Powless, die twee jaar geleden de Clásica San Sebastián won, Boasson Hagen en Cavagna kregen snel een voorsprong van 4,5 minuut, maar verder liet het UAE Team Emirates van klassementsleider Yates het niet komen. Powless sprokkelde punten voor zijn bergtrui en liet met Boasson Hagen Cavagna achter tijdens de beklimming van de Côte d’Alkiza op 70 kilometer van de streep.

Pogacar

Op de Côte de Gurutze liet Powless ook Boasson Hagen achter en begon aan de laatste ruim 30 kilometer met de beklimming van de Jaizkibel met bijna 2 minuten voorsprong op het peloton. Het peloton maakte daarachter vaart en bracht onder aanvoering van UAE de achterstand op Powless op de Jaizkibel ruim voor de top terug. Pogacar kwam als eerste boven en pakte daar 8 bonificatieseconden voor rivaal Vingegaard die 5 seconden pakte. Pogacar wilde meteen verder, maar kreeg geen steun van de Deen.

Met een groep van zo'n twintig renners werd afgedaald naar San Sebastián. Jumbo-Visma nam in de laatste 10 kilometer het initiatief om een sprint voor Van Aert, op papier de snelste man in de kopgroep, mogelijk te maken. Lafay sprong echter nog weg in de slotkilometer en Wilco Kelderman en Tiesj Benoot konden Van Aert niet op tijd dichtbij brengen om de Fransman nog te passeren.

Meer uit Sport

Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

1 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

2 uur geleden
Gemengde estafetteploeg mist door val medaille op WK indoor

TORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.

2 uur geleden
Skiester Pirovano wint laatste afdaling en wereldbekerklassement

KVITFJELL (ANP) - De Italiaanse skiester Laura Pirovano heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen, en daarmee de winst in het wereldbekerklassement veiliggesteld. In de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, in de buurt van Lillehammer, was de Italiaanse 0,15 seconde sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioen Breezy Johnson. Kira Weidle-Winkelmann uit Duitsland werd derde op een kwart tel.

3 uur geleden
Skiër Paris wint laatste afdaling van het seizoen in Kvitfjell

KVITFJELL (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Dominik Paris heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen. Bij de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, nabij Lillehammer, was hij 0,19 seconde sneller dan de Zwitserse olympisch kampioen Franjo von Allmen. De Oostenrijker Vincent Kriechmayr werd derde op 0,60 seconde van de winnaar.

4 uur geleden
Bisschops snelt naar halve finales 60 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - Minke Bisschops heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 60 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 23-jarige atlete kwam in haar heat als derde over de finish in een tijd van 7,22. De eerste drie kregen rechtstreeks toegang tot de halve finales, die zaterdagavond zijn.

4 uur geleden
Verstappen op pole position bij uitstapje naar Nürburgring

NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen heeft pole position veiliggesteld in de Nürburgring Langstrecken-Serie. De coureur van Red Bull maakt zaterdag een uitstapje uit de Formule 1 naar de Duitse race over vier uur, ter voorbereiding op de 24-uursrace die hij in mei op de Nürburgring rijdt.

6 uur geleden