Fransman Gaudu wint bergop in Ronde van Spanje
ALTO DE LA FARRAPONA (ANP) - De Franse wielrenner David Gaudu heeft de elfde etappe in de Ronde van Spanje gewonnen. De rit ging over 170 kilometer van Villaviciosa naar Alto de la Farrapona, waar de finish bergop lag.
De renner van Groupama-FDJ reed samen met Marc Soler, de nummer 10 van het klassement, voorop richting de eindstreep. In een onderling gevecht op de laatste steile meters was Gaudu de sterkste. De Spanjaard van Movistar finishte enkele tellen later als tweede. De Australiër Michael Storer (Team Sunweb) werd derde op 52 seconden van de ritwinnaar.
Tussen de nummer 1 en 2 van de Vuelta, Primoz Roglic en Richard Carapaz, veranderde niets. De Sloveen en Ecuadoraan kwamen tegelijkertijd over de eindstreep, waardoor ze dezelfde tijd behouden in het klassement. Roglic, de kopman van Jumbo-Visma, heeft de rode leiderstrui om zijn schouders.
Kort protest
Soler schoof door zijn tijdwinst vier plaatsen op en staat nu zesde in het algemeen klassement. Wout Poels gaf 7 seconden toe op het groepje van Roglic en Carapaz, maar hij bleef de nummer 9 van het klassement met bijna 4 minuten achterstand.
Het peloton hield bij de start van de zware etappe, met vijf beklimmingen waarvan vier uit de eerste categorie, een kort protest. De renners waren ontevreden over de gang van zaken een dag eerder. De organisatie had onverwachts besloten wél de tijdsverschillen mee te tellen die in de laatste 3 kilometer tot stand waren gekomen, waardoor ritwinnaar Roglic de rode leiderstrui overnam van Carapaz dankzij de bonificatieseconden.
Opnieuw zware etappe
Een kopgroep van acht man, onder wie Gaudu, pakte ruim 3 minuten voorsprong op het peloton. Soler kwam daardoor virtueel in de buurt van de leiderstrui. De Spanjaard begon aan de etappe met 3.52 minuten achterstand op Roglic. In de laatste kilometers bergop slonk de voorsprong van de kopmannen tot iets meer dan 1 minuut.
"Ik voelde mij al een paar dagen niet super, ook vandaag niet", bekende Gaudu. "Maar aan het einde werd ik steeds sterker. Deze overwinning voelt als een opluchting." Niet alleen voor de Fransman zelf, maar ook voor zijn ploeg. "Onze kopman Thibaut Pinot lag vroeg uit de Vuelta. Daarom proberen we er het beste van te maken. We zijn heel gelukkig met deze zege."
Zondag wacht de renners opnieuw een zware bergetappe. De rit gaat over zo'n 110 kilometer van Pola de Laviana naar Alto de l'Angliru, waar de finish bergop ligt.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden