Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fransman Gaudu wint bergop in Ronde van Spanje

Fransman Gaudu wint bergop in Ronde van Spanje

ALTO DE LA FARRAPONA (ANP) - De Franse wielrenner David Gaudu heeft de elfde etappe in de Ronde van Spanje gewonnen. De rit ging over 170 kilometer van Villaviciosa naar Alto de la Farrapona, waar de finish bergop lag.

De renner van Groupama-FDJ reed samen met Marc Soler, de nummer 10 van het klassement, voorop richting de eindstreep. In een onderling gevecht op de laatste steile meters was Gaudu de sterkste. De Spanjaard van Movistar finishte enkele tellen later als tweede. De Australiër Michael Storer (Team Sunweb) werd derde op 52 seconden van de ritwinnaar.

Tussen de nummer 1 en 2 van de Vuelta, Primoz Roglic en Richard Carapaz, veranderde niets. De Sloveen en Ecuadoraan kwamen tegelijkertijd over de eindstreep, waardoor ze dezelfde tijd behouden in het klassement. Roglic, de kopman van Jumbo-Visma, heeft de rode leiderstrui om zijn schouders.

Kort protest

Soler schoof door zijn tijdwinst vier plaatsen op en staat nu zesde in het algemeen klassement. Wout Poels gaf 7 seconden toe op het groepje van Roglic en Carapaz, maar hij bleef de nummer 9 van het klassement met bijna 4 minuten achterstand.

Het peloton hield bij de start van de zware etappe, met vijf beklimmingen waarvan vier uit de eerste categorie, een kort protest. De renners waren ontevreden over de gang van zaken een dag eerder. De organisatie had onverwachts besloten wél de tijdsverschillen mee te tellen die in de laatste 3 kilometer tot stand waren gekomen, waardoor ritwinnaar Roglic de rode leiderstrui overnam van Carapaz dankzij de bonificatieseconden.

Opnieuw zware etappe

Een kopgroep van acht man, onder wie Gaudu, pakte ruim 3 minuten voorsprong op het peloton. Soler kwam daardoor virtueel in de buurt van de leiderstrui. De Spanjaard begon aan de etappe met 3.52 minuten achterstand op Roglic. In de laatste kilometers bergop slonk de voorsprong van de kopmannen tot iets meer dan 1 minuut.

"Ik voelde mij al een paar dagen niet super, ook vandaag niet", bekende Gaudu. "Maar aan het einde werd ik steeds sterker. Deze overwinning voelt als een opluchting." Niet alleen voor de Fransman zelf, maar ook voor zijn ploeg. "Onze kopman Thibaut Pinot lag vroeg uit de Vuelta. Daarom proberen we er het beste van te maken. We zijn heel gelukkig met deze zege."

Zondag wacht de renners opnieuw een zware bergetappe. De rit gaat over zo'n 110 kilometer van Pola de Laviana naar Alto de l'Angliru, waar de finish bergop ligt.

Meer uit Sport

Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

2 uur geleden
Race in Moto2 gestaakt na grote crash met Veijer

AUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.

3 uur geleden
Motorcrosser Herlings ziet Coenen uitlopen in GP Zwitserland

FRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.

4 uur geleden
Onderzoek: topsporters ervaren stress door onzeker inkomen

ARNHEM (ANP) - Een meerderheid van de topsporters ervaart stress door de onzekerheid over hun inkomen. Bij drie op de tien heeft dat een negatief effect op hun prestaties, melden de NOC*NSF Atletencommissie en NL Sporter op basis van een enquête onder ruim een kwart van de sporters met een topsportstatus (189 van de 709). De sportersorganisaties vragen om een stabieler inkomen waarbij minder wordt gekeken naar één of twee specifieke prestaties.

4 uur geleden
Wiebes sprint naar unieke derde zege op rij in Wevelgem

WEVELGEM (ANP) - Lorena Wiebes heeft voor de derde keer op rij In Flanders Fields - In Wevelgem op haar erelijst bijgeschreven. De 27-jarige Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was na 135 kilometer de beste in een sprint van vijf rensters. Ze versloeg de Belgische Fleur Moors en landgenote Karlijn Swinkels in de koers die bekendstaat als Gent - Wevelgem.

5 uur geleden
Philipsen vervult met zege in Wevelgem langgekoesterde wens

WEVELGEM (ANP) - Jasper Philipsen heeft met de zege in de klassieker In Flanders Fields - From Middelkerke To Wevelgem een langgekoesterde wens vervuld. "De zestigste overwinning is supermooi. Deze wedstrijd wilde ik al heel lang winnen, maar ik had nooit het supergevoel en kwam in de finale nooit in de positie om te winnen", zei de 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech in het flashinterview.

6 uur geleden
Philipsen wint klassieker In Flanders Fields in de sprint

WEVELGEM (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de Belgische klassieker In Flanders Fields, From Middelkerke To Wevelgem gewonnen. De 28-jarige Belg van Alpecin - Premier Tech was na 240,8 kilometer de beste in de sprint. Het peloton had in de slotfase de vluchters Mathieu van der Poel en de Belgen Wout van Aert en Alec Segaert bijgehaald in de wedstrijd die bekendstaat als Gent-Wevelgem.

7 uur geleden