Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fransman Gaudu wint bergop in Ronde van Spanje

Fransman Gaudu wint bergop in Ronde van Spanje

ALTO DE LA FARRAPONA (ANP) - De Franse wielrenner David Gaudu heeft de elfde etappe in de Ronde van Spanje gewonnen. De rit ging over 170 kilometer van Villaviciosa naar Alto de la Farrapona, waar de finish bergop lag.

De renner van Groupama-FDJ reed samen met Marc Soler, de nummer 10 van het klassement, voorop richting de eindstreep. In een onderling gevecht op de laatste steile meters was Gaudu de sterkste. De Spanjaard van Movistar finishte enkele tellen later als tweede. De Australiër Michael Storer (Team Sunweb) werd derde op 52 seconden van de ritwinnaar.

Tussen de nummer 1 en 2 van de Vuelta, Primoz Roglic en Richard Carapaz, veranderde niets. De Sloveen en Ecuadoraan kwamen tegelijkertijd over de eindstreep, waardoor ze dezelfde tijd behouden in het klassement. Roglic, de kopman van Jumbo-Visma, heeft de rode leiderstrui om zijn schouders.

Kort protest

Soler schoof door zijn tijdwinst vier plaatsen op en staat nu zesde in het algemeen klassement. Wout Poels gaf 7 seconden toe op het groepje van Roglic en Carapaz, maar hij bleef de nummer 9 van het klassement met bijna 4 minuten achterstand.

Het peloton hield bij de start van de zware etappe, met vijf beklimmingen waarvan vier uit de eerste categorie, een kort protest. De renners waren ontevreden over de gang van zaken een dag eerder. De organisatie had onverwachts besloten wél de tijdsverschillen mee te tellen die in de laatste 3 kilometer tot stand waren gekomen, waardoor ritwinnaar Roglic de rode leiderstrui overnam van Carapaz dankzij de bonificatieseconden.

Opnieuw zware etappe

Een kopgroep van acht man, onder wie Gaudu, pakte ruim 3 minuten voorsprong op het peloton. Soler kwam daardoor virtueel in de buurt van de leiderstrui. De Spanjaard begon aan de etappe met 3.52 minuten achterstand op Roglic. In de laatste kilometers bergop slonk de voorsprong van de kopmannen tot iets meer dan 1 minuut.

"Ik voelde mij al een paar dagen niet super, ook vandaag niet", bekende Gaudu. "Maar aan het einde werd ik steeds sterker. Deze overwinning voelt als een opluchting." Niet alleen voor de Fransman zelf, maar ook voor zijn ploeg. "Onze kopman Thibaut Pinot lag vroeg uit de Vuelta. Daarom proberen we er het beste van te maken. We zijn heel gelukkig met deze zege."

Zondag wacht de renners opnieuw een zware bergetappe. De rit gaat over zo'n 110 kilometer van Pola de Laviana naar Alto de l'Angliru, waar de finish bergop ligt.

Meer uit Sport

Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

9 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

10 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

10 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

10 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

11 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

11 uur geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

11 uur geleden