Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fransman Garcia volgt ontslagen Tedesco op als bondscoach België

Fransman Garcia volgt ontslagen Tedesco op als bondscoach België

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Rudi Garcia is de nieuwe bondscoach van de voetballers van België. De 60-jarige Fransman is de opvolger van de vorige week ontslagen Domenico Tedesco.

Garcia was voor het laatst werkzaam bij Napoli. Daar moest hij in november 2023 vertrekken. In eigen land trainde Garcia onder meer Lille, Olympique Marseille en Olympique Lyon. Ook was hij trainer van AS Roma.

België kende vorig jaar zomer onder Tedesco een teleurstellend EK. De ploeg plaatste zich met 4 punten uit drie groepswedstrijden voor de achtste finales, waarin Frankrijk met 1-0 te sterk was. In de Nations League pakte het elftal slechts 1 punt in de laatste vijf duels en verloren de Belgen onder meer in november van Israël.

Nieuwe drive

"We zochten een coach met de nodige internationale ervaring, die in het verleden al op topniveau mooie resultaten heeft neergezet en een winnaarsmentaliteit kan overbrengen", aldus Vincent Mannaert, technisch directeur van de Belgische voetbalbond. "Die capaciteiten heb ik gevonden in Rudi Garcia. Met hem willen we een nieuwe drive brengen bij de Rode Duivels, de juiste balans vinden tussen jeugd en ervaring, de fans en spelers opnieuw dichter bij elkaar brengen, en ons plaatsen voor het WK van 2026."

Garcia ondertekende een contract voor anderhalf jaar, tot en met het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

Meer uit Voetbal

United wint van Everton en staat vierde in Premier League

LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.

1 uur geleden
UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

8 uur geleden
Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

13 uur geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

22 uur geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

1 dag geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

1 dag geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

1 dag geleden