Fransman Garcia volgt ontslagen Tedesco op als bondscoach België
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Rudi Garcia is de nieuwe bondscoach van de voetballers van België. De 60-jarige Fransman is de opvolger van de vorige week ontslagen Domenico Tedesco.
Garcia was voor het laatst werkzaam bij Napoli. Daar moest hij in november 2023 vertrekken. In eigen land trainde Garcia onder meer Lille, Olympique Marseille en Olympique Lyon. Ook was hij trainer van AS Roma.
België kende vorig jaar zomer onder Tedesco een teleurstellend EK. De ploeg plaatste zich met 4 punten uit drie groepswedstrijden voor de achtste finales, waarin Frankrijk met 1-0 te sterk was. In de Nations League pakte het elftal slechts 1 punt in de laatste vijf duels en verloren de Belgen onder meer in november van Israël.
Nieuwe drive
"We zochten een coach met de nodige internationale ervaring, die in het verleden al op topniveau mooie resultaten heeft neergezet en een winnaarsmentaliteit kan overbrengen", aldus Vincent Mannaert, technisch directeur van de Belgische voetbalbond. "Die capaciteiten heb ik gevonden in Rudi Garcia. Met hem willen we een nieuwe drive brengen bij de Rode Duivels, de juiste balans vinden tussen jeugd en ervaring, de fans en spelers opnieuw dichter bij elkaar brengen, en ons plaatsen voor het WK van 2026."
Garcia ondertekende een contract voor anderhalf jaar, tot en met het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
2 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
20 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
1 dag geleden