Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fransman Bouhanni twee maanden geschorst na gevaarlijke sprint

Fransman Bouhanni twee maanden geschorst na gevaarlijke sprint

AIGLE (ANP) - De internationale wielerunie UCI heeft wielrenner Nacer Bouhanni voor 2 maanden geschorst voor zijn manoeuvre tijdens de wedstrijd Cholet-Pays de la Loire. Daar reed de Fransman van Team Arkéa-Samsic zijn concurrent Jake Stewart bijna in de hekken.

De disciplinaire commissie van de UCI kwam tot dat besluit nadat Bouhanni bij een hoorzitting had toegeven dat hij van zijn lijn was afgeweken en daarmee de regels had overtreden. De wielrenner is akkoord gegaan met de schorsing van twee maanden die met terugwerkende kracht is ingegaan op 8 april van dit jaar en eindigt op 7 juni. Ook heeft Bouhanni toegezegd dat hij zal meewerken aan educatieve programma's van de UCI.

Bouhanni finishte achter winnaar Elia Viviani als derde, maar werd niet veel later door de aanwezige juryleden van de UCI op basis van tv-beelden gediskwalificeerd. Stewart hield aan de actie een breukje in zijn linkerhand over.

De UCI wil strenger optreden tegen sprinters die hun concurrenten in gevaar brengen, zeker omdat Fabio Jakobsen vorig jaar ernstig gewond raakte na een actie van Dylan Groenewegen. De sprinter van Jumbo-Visma werd daarvoor voor 9 maanden geschorst.

Meer uit Sport

Noppert klopt landgenoot Van der Velde in eerste ronde WK darts

LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.

28 minuten geleden
Provincie Limburg voelt niets voor organiseren Vuelta-start

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.

3 uur geleden
Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

12 uur geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

13 uur geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

1 dag geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

1 dag geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

1 dag geleden