Fransen weer de straat op voor pensioenprotest
PARIJS (ANP/RTR) - Naar schatting 339.000 mensen hebben dinsdag deelgenomen aan een tweede landelijk protest tegen de pensioenhervorming in Frankrijk. In Parijs gingen zo'n 31.000 mensen de straat op, aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken. Ook het openbaar vervoer lag wegens een staking voor de zesde opeenvolgende dag plat.
De protesten zijn erop gericht om druk te blijven uitoefenen op de regering, een dag voordat premier Edouard Philippe de langverwachte details van de pensioenhervorming uiteenzet. Het aantal demonstranten is minder dan de helft van het aantal mensen dat vorige week aan het eerste landelijke protest meedeed. Op 5 december namen 806.000 mensen deel aan de demonstratie, waarvan 65.000 in Parijs, volgens de cijfers van de politie.
De demonstranten willen dat de regering afziet van bepaalde pensioenplannen. President Macron wil het ingewikkelde en voor sommige pensioengerechtigden erg gulle stelsel stroomlijnen en hervormen. Er moet geleidelijk één pensioenstelsel komen. Velen vrezen dat voorrechten en de soms erg lage pensioengerechtigde leeftijd gaan verdwijnen en dat ze straks langer moeten werken voor minder pensioen.
Philippe zal woensdag de langverwachte details van de pensioenhervorming uiteenzetten.
Meer uit Buitenland
SEOUL/TOKIO (ANP/RTR/AFP) - In Oost-Azië wordt opnieuw een raketlancering door Noord-Korea gemeld. Zuid-Korea stelde dat een ballistische raket is waargenomen en ook Japan maakte melding van de lancering.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De burgemeester van Moskou stelt dat grote droneaanvallen op zijn land verband houden met de parlementsverkiezingen. "De ongekende aanval was overduidelijk gepland met als doel om de verkiezingen te ontwrichten. De vijand is er niet in geslaagd", schreef Sergej Sobjanin in een bericht op Telegram.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een weekend op Camp David ingekort om zaterdag onverwacht terug te keren naar het Witte Huis. De regering heeft geen verklaring gegeven waarom Trump niet langer op zondag zou terugkeren vanaf Camp David, een afgezonderd presidentieel complex op het platteland van Maryland, zoals eerder was aangekondigd.
6 uur geledenTAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag een aanval uitgevoerd op een vaartuig in het Caribisch gebied. Daarbij kwamen vier mensen om het leven, zo meldt het US Southern Command (SOUTHCOM) dat verantwoordelijk is voor de regio op X.
8 uur geledenLAGOS (ANP/AFP) - De Nigeriaanse regering heeft een onafhankelijke commissie ingesteld om de dood van 37 mensen die omkwamen in een detentiecentrum in Centraal-Nigeria te onderzoeken, zo meldt de Nigeriaanse minister van Binnenlandse Zaken zaterdag.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Twee Duitsers zijn zaterdag aangehouden in Parijs, omdat ze met plakband twee schilderijen hadden opgehangen in het Louvre, melden bronnen bij de politie. Ze hingen de nepkunstwerken op in de zaal waar ook de Mona Lisa hangt. Er ontstond lichte schade aan de muren van de historische zaal.
12 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-beweging zegt aanvallen te hebben uitgevoerd op de Saudische hoofdstad Riyad en olie-installaties in de havenstad Yanbu. Eerder werden explosies in Riyad gemeld.
14 uur geleden