Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fransen weer de straat op voor pensioenprotest

Fransen weer de straat op voor pensioenprotest

PARIJS (ANP/RTR) - Naar schatting 339.000 mensen hebben dinsdag deelgenomen aan een tweede landelijk protest tegen de pensioenhervorming in Frankrijk. In Parijs gingen zo'n 31.000 mensen de straat op, aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken. Ook het openbaar vervoer lag wegens een staking voor de zesde opeenvolgende dag plat.

De protesten zijn erop gericht om druk te blijven uitoefenen op de regering, een dag voordat premier Edouard Philippe de langverwachte details van de pensioenhervorming uiteenzet. Het aantal demonstranten is minder dan de helft van het aantal mensen dat vorige week aan het eerste landelijke protest meedeed. Op 5 december namen 806.000 mensen deel aan de demonstratie, waarvan 65.000 in Parijs, volgens de cijfers van de politie.

De demonstranten willen dat de regering afziet van bepaalde pensioenplannen. President Macron wil het ingewikkelde en voor sommige pensioengerechtigden erg gulle stelsel stroomlijnen en hervormen. Er moet geleidelijk één pensioenstelsel komen. Velen vrezen dat voorrechten en de soms erg lage pensioengerechtigde leeftijd gaan verdwijnen en dat ze straks langer moeten werken voor minder pensioen.

Philippe zal woensdag de langverwachte details van de pensioenhervorming uiteenzetten.

Meer uit Buitenland

VS scherpen sancties tegen Iran aan na vastlopen onderhandelingen

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de economische sancties tegen Iran aangescherpt en een militaire maritieme blokkade van het land hervat, nadat de onderhandelingen tussen beide landen waren vastgelopen na nieuwe wederzijdse aanvallen in de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Trump: we vallen energiecentrales aan als Iran geen akkoord sluit

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd dat hij de Amerikaanse aanvallen op Iran volgende week uitbreidt naar "elektriciteitscentrales en bruggen" als Teheran dan nog geen akkoord met de Verenigde Staten heeft gesloten.

1 uur geleden
Spanje: 12 van de 13 slachtoffers bosbranden waren buitenlanders

ALMERIA (ANP) - Twaalf van de dertien slachtoffers van een dodelijke bosbrand die door Andalusië in Zuid-Spanje raasde, waren buitenlanders. Dit maakten de autoriteiten dinsdag bekend na afronding van het forensisch onderzoek. Eerder was sprake van tien buitenlandse doden.

1 uur geleden
Ruim 4700 doden geteld na aardbeving Venezuela

CARACAS (ANP) - Het dodental van de aardbeving in Venezuela is gestegen tot 4734, meldt de Venezolaanse parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez. Het aantal gewonden staat nog altijd op 16.740. Er zijn al tijden geen mensen meer levend onder het puin gehaald, blijkt uit zijn bericht.

6 uur geleden
ICC-aanklagers willen zaak tegen Darfurverdachte Banda stopzetten

DEN HAAG (ANP/AFP) - De aanklagers van het Internationaal Strafhof (ICC) willen de zaak tegen een rebellenleider uit de Soedanese regio Darfur stopzetten. De aanklagers denken niet dat Abdallah Banda nog veroordeeld kan worden voor oorlogsmisdaden.

8 uur geleden
ICE stopt met het tegenhouden van auto's na schietincidenten

BIDDEFORD/HOUSTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat stoppen met het staande houden van auto's, meldt persbureau Reuters op basis van anonieme bronnen. In de afgelopen week werden twee automobilisten doodgeschoten bij operaties van de immigratiedienst.

9 uur geleden
Zes aanhoudingen om bosbrand bij Fontainebleau

FONTAINEBLEAU (ANP/AFP) - Sinds de bosbrand bij Fontainebleau zondag is uitgebroken zijn zes mensen aangehouden verdacht van betrokkenheid bij het ontstaan van de brand.

9 uur geleden