Fransen versterken duinen met afgedankte kerstbomen
LA TESTE-DE-BUCH (ANP/DPA) - Afgedankte kerstbomen worden aan de Franse kust gebruikt om de duinen te versterken. Onder het motto Dennen Voor Onze Duinen laat de gemeente La Teste-de-Buch bij Bordeaux de bomen niet op de composthoop verdwijnen, maar naar het strand vervoeren.
De wind blaast zand over de bomen in de duinen totdat ze helemaal onder het zand verdwijnen. Het helpt bij het herstel van duinen op plaatsen waar die zijn aangetast door erosie.
La Teste-de-Buch is bekend door de hoogste duin van Europa, de ruim 100 meter hoge Dune du Pilat.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Larry the Cat, de kat die bij de Britse premier woont op 10 Downing Street in Londen, is niet dood. Dat wordt gemeld op het X-account van het dier. Eerder bracht het nieuwsmedium Politics UK naar buiten dat Larry was overleden, maar dat is inmiddels gerectificeerd.
22 minuten geledenMANNHEIM (ANP) - Bij gewelddadigheden rond een voetbalwedstrijd in het Duitse Mannheim zijn 35 politiemensen gewond geraakt. Dat schrijft de krant Die Welt.
3 uur geledenZADAR (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen bij het neerstorten van een vliegtuigje bij de Kroatische stad Zadar, zo maakten de autoriteiten bekend.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt gaat terug naar MAGA Inc., een politiek actiecomité dat de Amerikaanse president Donald Trump steunt. Dat zei ze vrijdag tegen verslaggevers aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One.
5 uur geledenKRYVY RIH (ANP/DPA/RTR) - Russische drones hebben een dodelijke aanval uitgevoerd op een winkelcentrum in de Oekraïense stad Kryvy Rih, meldt Oekraïne. Volgens het land zijn er minstens vijftien doden gevallen en ruim 130 gewonden, onder wie ook enkele tientallen kinderen.
10 uur geledenFAGERSTA (ANP/RTR) - De aanval met een zwaard op een middelbare school in Zweden heeft een persoon het leven gekost, meldt de politie. Die heeft ook bekendgemaakt dat de verdachte een 18-jarige oud-leerling is.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse hooggerechtshof heeft bepaald dat president Donald Trump voorlopig mag doorgaan met de bouw van een balzaal aan het Witte Huis. Twee lagere rechtbanken zeiden eerder dat al het werk boven de grond moest worden gepauzeerd.
11 uur geleden