Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fransen staken en betogen voor meer loon, zeker 15 aanhoudingen

Fransen staken en betogen voor meer loon, zeker 15 aanhoudingen

PARIJS (ANP/AFP) - In Parijs, Montpellier, Straatsburg en tal van andere steden hebben Fransen dinsdag het werk neergelegd en zijn ze de straat opgegaan om te protesteren tegen de sterk oplopende kosten van levensonderhoud en om hogere lonen te eisen. Volgens het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken deden er ongeveer 107.000 mensen mee aan de protestacties. De vakbond CGT meldde dat er alleen in Parijs al 70.000 mensen de straat opgingen en dat er in het hele land ongeveer 300.000 mensen meededen.

Volgens het ministerie zijn er in Parijs vijftien mensen opgepakt. Betogers gooiden daar ruiten in van onder meer een bank en autodealer. In botsingen met betogers in de hoofdstad raakten elf politiemensen gewond. Buiten Parijs zijn vier betogers aangehouden.

Door de stakingen raakte het openbaar vervoer ontregeld, maar de overlast voor de reizigers was minder groot dan vooraf was verwacht. Wel hebben de vakbonden voor de komende weken nieuwe acties in het vooruitzicht gesteld.

De nationale stakingsdag volgde op de stakingen die al langer plaatsvinden bij brandstofdepots van olie- en gasconcern TotalEnergies, waardoor een deel van de pompstations zonder brandstof zit. De Franse regering vindt de stakingen daar buitenproportioneel en gaf werknemers de opdracht om in ieder geval op twee locaties van TotalEnergies deze week hun werk te hervatten.

Meer uit Buitenland

Vlaamse dichter Leonard Nolens overleden

ANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.

43 minuten geleden
Oekraïne: een derde van Kyiv zonder verwarming na aanval Rusland

KYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.

1 uur geleden
Saudi-Arabië roept separatisten in Jemen op tot terugtrekking

RIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.

2 uur geleden
Thailand en Cambodja ondertekenen 'onmiddellijk' staakt-het-vuren

PHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.

5 uur geleden
Rusland voert raketaanval uit op Kyiv

WARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.

5 uur geleden
Trump tegen erkenning van Somaliland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.

8 uur geleden
Afrikaanse Unie wijst 'elke erkenning van Somaliland' af

ADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.

12 uur geleden