Fransen onderscheppen ruim 180.000 vervalste coronapassen
PARIJS (ANP/DPA) - De Franse autoriteiten hebben 182.000 vervalste coronapassen ontdekt sinds de invoering van de 3G-regel (gevaccineerd, genezen, getest) in juni. De Franse minister van Binnenlandse Zaken, Gerald Darmanin, wijst op Twitter op de mogelijke gevolgen: tot vijf jaar celstraf of een boete tot 75.000 euro voor gebruik, maken of verkopen van een dergelijke neppas.
De politie heeft 400 onderzoeken lopen naar nagemaakte passen. Het 3G-gezondheidsbewijs is inmiddels noodzakelijk voor veel dingen, van bezoek aan restaurant of bioscoop tot een rit in een trein of bus op grotere afstanden.
Als extra stap in de strijd regen de snelle stijging van het aantal infecties, ook door de omikronvariant, is binnenkort een negatieve test niet meer voldoende om het document te krijgen. Dan wordt de pas vooral een vaccinatiebewijs.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
9 uur geleden