Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fransen mogen alleen nog met formulier de deur uit

Fransen mogen alleen nog met formulier de deur uit

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Wie in Frankrijk de deur uit gaat, is verplicht een formulier mee te nemen, waarop hijzelf heeft aangegeven waarom hij van huis gaat. De regering heeft bepaald dat iedereen uitsluitend de straat op mag als dat echt nodig is. Het formulier kan worden gedownload op de site van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Wie het formulier niet thuis kan printen, moet een zelf geschreven verklaring op zak hebben.

De maatregelen die de bevolking thuis moeten houden om het coronavirus te bestrijden worden om 12.00 uur van kracht en gelden voor vijftien dagen. Een regeringswoordvoerder heeft volgens Franse media gezegd dat overtreders dinsdag nog geen boete krijgen. De boete bedraagt 38 euro, maar wordt mogelijk verhoogd tot 135 euro.

Het is in Frankrijk toegestaan levensmiddelen te kopen, naar het werk, een apotheek of een arts te gaan, buiten de woning hulp te bieden, voor de zorg voor kinderen de straat op te gaan, huisdieren uit te laten en alleen te gaan sporten.

Meer uit Buitenland

Japanse sonde vertrokken om stukje van maan van Mars op te halen

TOKIO (ANP) - Een Japanse ruimtesonde is begonnen aan een reis richting Phobos en Deimos, de twee manen van de planeet Mars. Het onbemande vaartuig moet onder meer stof van Phobos ophalen en naar de aarde brengen, zodat wetenschappers dat in laboratoria kunnen bestuderen. Zoiets is nog nooit gedaan.

13 minuten geleden
Trump bereid tot top met Poetin en Xi

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt bereid te zijn tot een bijeenkomst met zijn Russische en Chinese ambtgenoten Vladimir Poetin en Xi Jinping. Volgens Trump zou de focus bij zo'n top kunnen liggen op het verminderen van het aantal kernwapens.

34 minuten geleden
Aantal aanhoudingen na rellen Frankrijk opgelopen tot ruim 2500

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn meer dan 2500 mensen opgepakt voor hun deelname aan de rellen van afgelopen weekend, meldde minister van Justitie Gérald Darmanin in het journaal. Volgens hem zijn 67 mensen vastgezet en zijn er "tientallen" strafzaken geopend.

1 uur geleden
Belgische economische missie naar Saudi-Arabië uitgesteld

BRUSSEL (ANP) - Een Belgische economische missie naar Saudi-Arabië is uitgesteld. Deze stond gepland voor eind november, maar Belgische media schrijven maandag dat het bezoek is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in het land.

2 uur geleden
Arrestatiebevel in Florida voor Cubaanse oud-president Castro

MIAMI (ANP/AFP) - De hoogste aanklager van Florida heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de voormalige Cubaanse president Raúl Castro. Hij wordt op staatsniveau beschuldigd van moord, voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie in 1996.

3 uur geleden
Meer doden door overstromingen in Oost-Spanje

VALENCIA (ANP/DPA) - Het aantal doden door de zware overstromingen in het oosten van Spanje is opgelopen tot vier. Zondag verdronk al een persoon in Catalonië, maandag werden nog drie doden gemeld in de regio Valencia.

3 uur geleden
Avondklok in Lille en andere Noord-Franse steden na rellen

LILLE (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben een avondklok ingesteld in de noordelijke stad Lille en enkele steden die daar in de buurt liggen, melden Franse media als BFMTV en Le Parisien. De Franse premier Sébastien Lecornu riep eerder al op om deze maatregel op meerdere plekken door te voeren na de hevige rellen van afgelopen weekend.

4 uur geleden