Fransen moeten vooral binnenblijven
PARIJS (ANP) - Om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan, geldt in Frankrijk vanaf vrijdag een landelijke lockdown. Fransen mogen alleen nog het huis verlaten als het noodzakelijk is en het reizen wordt beperkt. De maatregelen duren op z'n minst tot december.
Mensen mogen alleen nog het huis uit om boodschappen te doen, een dokter te bezoeken of dagelijks een uur te sporten. Iedereen die de straat op gaat, moet kunnen aantonen waarom dat nodig is. De Fransen mogen alleen nog naar hun werk als dit echt niet anders kan.
Cafés, restaurants en zaken die niet essentieel zijn moeten sluiten. Zo houdt ook Disneyland Parijs zijn deuren op slot. De universiteiten gaan dicht maar andere onderwijsinstellingen blijven open, al moeten scholieren vanaf 6 jaar een mondkapje dragen. Reizen tussen regio's is in principe niet mogelijk. De Fransen mogen nog wel verpleeghuizen bezoeken en begrafenissen gaan ook door.
President Macron kondigde de landelijke lockdown woensdag aan. Hij stelde dat andere oplossingen, zoals groepsimmuniteit of bescherming van kwetsbare personen niet mogelijk zijn. Bovendien waarschuwde hij dat de tweede golf erger zal zijn dan de eerste en dat de aanpak tot nu toe niet goed genoeg was. Het land ging dit voorjaar ook al op slot. Dinsdag noteerde Frankrijk met ruim vijfhonderd doden het hoogste dagelijkse sterftecijfer sinds april, op het hoogtepunt van de eerste golf.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft inmiddels een Amerikaans antwoord ontvangen op het voorstel dat het land vorige week deed om de Straat van Hormuz binnen zeven dagen te heropenen. De Amerikaanse president Donald Trump had dit weekend al publiekelijk laten weten het plan af te wijzen, maar de Iraniërs zeiden nog te wachten op een officiële reactie.
14 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee mannen opgehangen voor deelname aan antiregeringsdemonstraties, meldt de Iraanse nieuwssite van de rechtspraak, Mizan Online. Ze zijn schuldig bevonden aan betrokkenheid bij "de rellen van januari die leidden tot de dood van vier leden van de veiligheidstroepen" in de noordoostelijke stad Mashhad.
45 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft dinsdag een rechtszaak wegens smaad aangespannen tegen diverse grote Israëlische nieuwsmedia en journalisten. Dat melden Israëlische media waaronder Haaretz, de krant die het voornaamste doelwit is van de aanklacht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth kondigt naar verwachting binnenkort aan dat het aantal topofficieren in de krijgsmacht met wel 20 procent wordt verminderd. Dat meldde Fox News eerder op dinsdag en is inmiddels ook door functionarissen bevestigd aan The Washington Post.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan vooralsnog migranten blijven uitzetten naar andere landen dan hun land van herkomst. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft daartoe de uitspraak van een lagere rechtbank opgeschort, die de uitzettingen onwettig had genoemd.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij demonstraties op scholen in Frankrijk zijn zeker 440 arrestaties verricht, meldt het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eerder op dinsdag stond dat aantal nog op circa veertig. Veel van de arrestanten zijn minderjarig. Het ministerie schat het aantal demonstranten op meer dan 200.000 mensen.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - In het onderzoek naar het voorval van afgelopen weekend bij RAF-luchtmachtbasis Fairford zijn geen explosieven aangetroffen. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie, die eraan toevoegt dat er ook panden in Londen zijn doorzocht. Vijf verdachten, allen Britten, werden eerder op borgtocht vrijgelaten.
13 uur geleden