Fransen moeten meer werken om groei te stimuleren, zegt minister
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Economie en Financiën Antoine Armand roept Fransen op meer te gaan werken om de economische groei van het land te stimuleren. Volgens de minister werken de Fransen minder dan hun collega's elders in Europa en dat schaadt de Franse economie.
"Gemiddeld werkt een Fransman in een jaar duidelijk minder dan zijn buren", zei Armand in een interview met de Franse commerciële nieuwszender CNews. "Het gevolg hiervan is minder socialezekerheidsuitkeringen, minder geld om onze sociale modellen te financieren, minder belastinginkomsten en uiteindelijk minder banen en minder economische groei."
Frankrijk kampt met een trage economische groei en oplopende begrotingstekorten. De Franse regering wil de economie hervormen om de groei aan te jagen en het overheidstekort terug te dringen tot 5 procent van het bruto binnenlands product in 2025. Voorgestelde hervormingen stuiten echter vaak op fel verzet van de vakbonden. Zo wordt de 35-urige werkweek, die in 2000 werd ingevoerd, doorgaans fel verdedigd door de bonden. Ook hervormingen van het Franse pensioenstelsel stuitten op wijdverbreide protesten.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.
37 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.
6 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.
6 uur geleden