Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fransen maken massaal afspraken voor extra coronaprik

Fransen maken massaal afspraken voor extra coronaprik

PARIJS (ANP/AFP) - Inwoners van Frankrijk maken massaal afspraken voor een extra coronaprik nu is besloten dat 65-plussers een boostershot nodig hebben om hun vaccinatiebewijs te behouden. De coronapas is op veel plekken in Frankrijk verplicht, bijvoorbeeld in de horeca, ziekenhuizen, bioscopen en musea.

Het belangrijkste boekingsplatform meldt dat voor donderdag bijna 150.000 afspraken zijn ingepland. Dat gebeurde met name tijdens en na de toespraak dinsdagavond van president Emmanuel Macron. Hij maakte bekend dat 65-plussers vanaf 15 december een boostershot moeten hebben voor een geldige pas.

Omdat in de aanloop naar Macrons toespraak al strengere maatregelen werden verwacht, maakten maandag al tienduizenden meer mensen dan normaal een afspraak voor vaccinatie. In de afgelopen weken werden gemiddeld 50.000 boostershots per dag toegediend.

In Frankrijk kunnen nu alleen 65-plussers en een aantal andere kwetsbare groepen een extra dosis van een coronavaccin krijgen. Halverwege december wordt de leeftijdsgrens verlaagd naar 50 jaar. Van de 7,7 miljoen ouderen die er nu al voor in aanmerking komen, hebben ongeveer 3,8 miljoen al hun prik gehaald.

Macron heeft dinsdag het hele Franse volk opgeroepen zich te vaccineren tegen Covid-19. Er zijn in het land grofweg 6 miljoen mensen die nog geen enkele coronaprik hebben gehad. In Frankrijk is 87 procent van de bevolking vanaf 12 jaar volledig gevaccineerd. De president waarschuwde dat de pandemie nog niet voorbij is en dat er steeds meer besmettingen worden vastgesteld.

Meer uit Buitenland

Trump zou Ierse eenwording 'geweldig' vinden

DUBLIN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou graag zien dat Ierland en Noord-Ierland één land worden. "Ik wil geen problemen veroorzaken, maar ik zal je zeggen: ik zou het geweldig vinden als het verenigd wordt." Trump is in Ierland voor onder meer een golftoernooi op zijn eigen golfbaan.

9 minuten geleden
Chinese president Xi in India voor overleg en internationale top

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping is in New Delhi aangekomen voor een top van BRICS, melden Indiase en Chinese media. Hij heeft ook een ontmoeting met de gastheer, de Indiase premier Narendra Modi.

1 uur geleden
Bron: politie denkt aan opzet bij ontsporing Franse trein

ROUEN (ANP/AFP) - De politie denkt dat de ontsporing van een trein tussen de Noord-Franse steden Rouen en Caen vrijdag het gevolg was van sabotage, meldt een anonieme politiebron aan persbureau AFP. De trein had 186 passagiers aan boord en 44 mensen raakten gewond. Een van hen is er slecht aan toe.

2 uur geleden
Poetin wijt winst AfD aan 'systeemfouten' Westen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wijt de verkiezingswinst van de radicaalrechtse AfD in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt aan "systeemfouten" van het Westen. Volgens hem zijn ook andere politieke ontwikkelingen in Europa daarvan het gevolg.

5 uur geleden
OpenAI bevestigt eerder incident met autonome AI

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.

11 uur geleden
Suriname en Venezuela versterken relatie tijdens bezoek Rodríguez

PARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.

19 uur geleden
Trump staat stil bij 9/11: wereld zal nooit meer hetzelfde zijn

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.

19 uur geleden