Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fransen maken massaal afspraken voor extra coronaprik

Fransen maken massaal afspraken voor extra coronaprik

PARIJS (ANP/AFP) - Inwoners van Frankrijk maken massaal afspraken voor een extra coronaprik nu is besloten dat 65-plussers een boostershot nodig hebben om hun vaccinatiebewijs te behouden. De coronapas is op veel plekken in Frankrijk verplicht, bijvoorbeeld in de horeca, ziekenhuizen, bioscopen en musea.

Het belangrijkste boekingsplatform meldt dat voor donderdag bijna 150.000 afspraken zijn ingepland. Dat gebeurde met name tijdens en na de toespraak dinsdagavond van president Emmanuel Macron. Hij maakte bekend dat 65-plussers vanaf 15 december een boostershot moeten hebben voor een geldige pas.

Omdat in de aanloop naar Macrons toespraak al strengere maatregelen werden verwacht, maakten maandag al tienduizenden meer mensen dan normaal een afspraak voor vaccinatie. In de afgelopen weken werden gemiddeld 50.000 boostershots per dag toegediend.

In Frankrijk kunnen nu alleen 65-plussers en een aantal andere kwetsbare groepen een extra dosis van een coronavaccin krijgen. Halverwege december wordt de leeftijdsgrens verlaagd naar 50 jaar. Van de 7,7 miljoen ouderen die er nu al voor in aanmerking komen, hebben ongeveer 3,8 miljoen al hun prik gehaald.

Macron heeft dinsdag het hele Franse volk opgeroepen zich te vaccineren tegen Covid-19. Er zijn in het land grofweg 6 miljoen mensen die nog geen enkele coronaprik hebben gehad. In Frankrijk is 87 procent van de bevolking vanaf 12 jaar volledig gevaccineerd. De president waarschuwde dat de pandemie nog niet voorbij is en dat er steeds meer besmettingen worden vastgesteld.

Meer uit Buitenland

Eerste treffen Russische en Duitse ministers sinds Oekraïneoorlog

NEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.

13 minuten geleden
China hamert bij VN op soevereiniteit landen, specifiek Cuba

NEW YORK (ANP) - De Chinese vicepresident Han Zheng heeft bij zijn toespraak voor de Verenigde Naties gehamerd op het belang van soevereiniteit voor landen. Hij noemde daarbij specifiek Cuba, het land dat al maanden lijdt onder een economische blokkade die is opgelegd door de Verenigde Staten.

59 minuten geleden
Dodental na zinken veerboot Indonesië stijgt naar 64

JAKARTA (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een veerboot in de Javazee bij Indonesië is opgelopen naar 64. Tientallen opvarenden worden bijna twee weken na de ramp nog steeds vermist.

59 minuten geleden
Trump bevestigt afwijzing voorstel Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz maakte onderdeel uit van dat voorstel.

1 uur geleden
Paus Leo spreekt zo'n 700.000 mensen toe in Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in Parijs een enorme openluchtmis gehouden op het Place de la Concorde. Volgens het Vaticaan waren er zo'n 700.000 mensen op de dienst afgekomen.

1 uur geleden
Alle lichamen vermisten na explosie Athene gevonden

ATHENE (ANP/AFP) - De brandweer in Athene heeft de lichamen van zes personen gevonden na een explosie vrijdag in het centrum van de Griekse hoofdstad. Het gaat om vier Amerikaanse toeristen en een ouder echtpaar die zich in het woongebouw bevonden toen het vrijdagochtend instortte.

3 uur geleden
Venezuela gaat hooggerechtshof hervormen na gesprek met oppositie

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interimregering heeft met een deel van de oppositie afgesproken om het hooggerechtshof te hervormen. Dat is de uitkomst van een tweede gespreksronde tussen de beide blokken, onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

3 uur geleden