Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fransen maken massaal afspraken voor extra coronaprik

Fransen maken massaal afspraken voor extra coronaprik

PARIJS (ANP/AFP) - Inwoners van Frankrijk maken massaal afspraken voor een extra coronaprik nu is besloten dat 65-plussers een boostershot nodig hebben om hun vaccinatiebewijs te behouden. De coronapas is op veel plekken in Frankrijk verplicht, bijvoorbeeld in de horeca, ziekenhuizen, bioscopen en musea.

Het belangrijkste boekingsplatform meldt dat voor donderdag bijna 150.000 afspraken zijn ingepland. Dat gebeurde met name tijdens en na de toespraak dinsdagavond van president Emmanuel Macron. Hij maakte bekend dat 65-plussers vanaf 15 december een boostershot moeten hebben voor een geldige pas.

Omdat in de aanloop naar Macrons toespraak al strengere maatregelen werden verwacht, maakten maandag al tienduizenden meer mensen dan normaal een afspraak voor vaccinatie. In de afgelopen weken werden gemiddeld 50.000 boostershots per dag toegediend.

In Frankrijk kunnen nu alleen 65-plussers en een aantal andere kwetsbare groepen een extra dosis van een coronavaccin krijgen. Halverwege december wordt de leeftijdsgrens verlaagd naar 50 jaar. Van de 7,7 miljoen ouderen die er nu al voor in aanmerking komen, hebben ongeveer 3,8 miljoen al hun prik gehaald.

Macron heeft dinsdag het hele Franse volk opgeroepen zich te vaccineren tegen Covid-19. Er zijn in het land grofweg 6 miljoen mensen die nog geen enkele coronaprik hebben gehad. In Frankrijk is 87 procent van de bevolking vanaf 12 jaar volledig gevaccineerd. De president waarschuwde dat de pandemie nog niet voorbij is en dat er steeds meer besmettingen worden vastgesteld.

Meer uit Buitenland

Libanon: doden door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in het zuiden en oosten van Libanon hebben vier mensen het leven gekost, aldus de Libanese autoriteiten. Israël zegt te hebben geanticipeerd op een aankomende Hezbollah-aanval.

6 uur geleden
Honderden personen bij herdenkingsdienst Mladić

BELGRADO (ANP/AFP) - Op een herdenkingsdienst voor de deze week overleden Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić in Belgrado zijn zo'n driehonderd mensen afgekomen, onder wie oud-militairen, een minister, familieleden en diverse functionarissen.

6 uur geleden
Poetin kondigt alsnog tijdelijk bestand rond Kyiv aan

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft alsnog verordonneerd de aanvallen op Kyiv te staken rond het bezoek van een Amerikaanse delegatie aan de Oekraïense hoofdstad. Zondag ontmoeten de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner daar president Volodymyr Zelensky, in een poging de oorlog in Oekraïne ten einde te brengen. Het bestand duurt drie dagen en treedt per middernacht in.

8 uur geleden
Grote inzet bij zware natuurbrand in Zuid-Frankrijk

PUILAURENS (ANP/BELGA) - Een grote natuurbrand in het Zuid-Franse departement Aude vraagt om veel inzet van brandweer en andere hulpdiensten, zo melden diverse Franse media.

9 uur geleden
Russische media: Witkoff en Kushner geland in Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - Een privétoestel met daarin vermoedelijk de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner is aangekomen in Moskou. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op gezag van de luchtvaartautoriteit. Het toestel is geland op de Vnoekovo-luchthaven.

11 uur geleden
Frankrijk verwerpt complotverwijt Nigerees regime

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering verwerpt beschuldigingen van Niger dat het achter de muiterij van afgelopen weekend zou zitten. In een interview met radiozender RFI noemde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot de aantijgingen zaterdag "een puur verzinsel". Hij voegde eraan toe dat Frankrijk noch de intentie, noch de middelen bezit om zoiets op touw te zetten.

13 uur geleden
NYT: leugendetectors bij Pentagon na lekken over munitietekorten

WASHINGTON (ANP) - Onderzoekers van de Amerikaanse overheid hebben ongeveer vijftig medewerkers van de militaire staf van het Pentagon onderworpen aan een leugendetectortest vanwege mogelijke lekken naar journalisten. Dat melden ingewijden aan The New York Times. De tests volgden op mediaberichten over tekorten aan belangrijke munitie door de oorlog met Iran.

18 uur geleden