Fransen maken massaal afspraken voor extra coronaprik
PARIJS (ANP/AFP) - Inwoners van Frankrijk maken massaal afspraken voor een extra coronaprik nu is besloten dat 65-plussers een boostershot nodig hebben om hun vaccinatiebewijs te behouden. De coronapas is op veel plekken in Frankrijk verplicht, bijvoorbeeld in de horeca, ziekenhuizen, bioscopen en musea.
Het belangrijkste boekingsplatform meldt dat voor donderdag bijna 150.000 afspraken zijn ingepland. Dat gebeurde met name tijdens en na de toespraak dinsdagavond van president Emmanuel Macron. Hij maakte bekend dat 65-plussers vanaf 15 december een boostershot moeten hebben voor een geldige pas.
Omdat in de aanloop naar Macrons toespraak al strengere maatregelen werden verwacht, maakten maandag al tienduizenden meer mensen dan normaal een afspraak voor vaccinatie. In de afgelopen weken werden gemiddeld 50.000 boostershots per dag toegediend.
In Frankrijk kunnen nu alleen 65-plussers en een aantal andere kwetsbare groepen een extra dosis van een coronavaccin krijgen. Halverwege december wordt de leeftijdsgrens verlaagd naar 50 jaar. Van de 7,7 miljoen ouderen die er nu al voor in aanmerking komen, hebben ongeveer 3,8 miljoen al hun prik gehaald.
Macron heeft dinsdag het hele Franse volk opgeroepen zich te vaccineren tegen Covid-19. Er zijn in het land grofweg 6 miljoen mensen die nog geen enkele coronaprik hebben gehad. In Frankrijk is 87 procent van de bevolking vanaf 12 jaar volledig gevaccineerd. De president waarschuwde dat de pandemie nog niet voorbij is en dat er steeds meer besmettingen worden vastgesteld.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De aantredende Britse premier Andy Burnham gaat de plannen van de regering voor een omstreden digitaal identificatiebewijs schrappen, meldt een woordvoerder van de nieuwe leider van de Labour-partij.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse president Tamas Sulyok heeft naar eigen zeggen een grondwetswijziging getekend die zijn vertrek betekent. De regering van premier Peter Magyar had de wetswijziging voorgesteld, omdat zijn Tisza-partij van de president af wil.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De raamovereenkomst die de Verenigde Staten en Iran vorige maand sloten, is wat betreft de Iraanse regering niet langer geldig, meldt het Iraanse persbureau Fars. Viceminister van Buitenlandse Zaken Kazem Gharibabadi zei zaterdag in een televisie-interview dat Iran de overeenkomst heeft opgeschort, omdat de VS deze heeft geschonden.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Sinds de nieuwe escalatie in de Golfregio zijn door Amerikaanse luchtaanvallen zeker vijftig burgerdoden gevallen, meldt de Iraanse regering. Ook zijn meer dan vijfhonderd mensen gewond geraakt.
8 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - De Golf Samenwerkingsraad (GCC) noemt Iraanse luchtaanvallen op civiele doelen in de betrokken Arabische landen oorlogsmisdaden. Iran valt naar eigen zeggen Amerikaanse militaire doelen in Arabische landen aan als reactie op Amerikaanse aanvallen op Iran. De Arabische Golfstaten stellen dat er ook burgerdoelen geraakt worden. Dit is volgens hen "een uitermate gevaarlijke escalatie" en een schending van het internationaal recht en het handvest van de Verenigde Naties.
9 uur geledenZARAGOZA (ANP) - De vooralsnog grootste natuurbrand van dit seizoen in Spanje woedt circa 65 kilometer ten noorden van Zaragoza vrijwel ongecontroleerd verder. Er zijn al meer dan 15.400 hectare afgebrand. De brand heeft volgens media een omtrek van 80 kilometer en er zijn zes dorpen geƫvacueerd. Maar er staan meer gehuchten of dorpen op de lijst van plaatsen die mogelijk ontruimd moeten worden.
10 uur geledenAMSTEG (ANP/DPA) - Vakantiegangers door de Alpen op weg naar het zuiden hebben volgens de Zwitserse versie van de ANWB, de TCS, te maken met zeker 18 kilometer file voor de noordelijke ingang van de Gotthardtunnel. De touringclub schat dat de tocht van het zuidelijkste puntje van het Vierwoudstrekenmeer bij Altdorf zaterdagmiddag drie uur duurt.
10 uur geleden