Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fransen installeren eerste windmolenpark op zee

Fransen installeren eerste windmolenpark op zee

SAINT NAZAIRE (ANP/BLOOMBERG) - In Frankrijk is een begin gemaakt met de aanleg van het eerste windpark op zee. De goedkeuring voor het windmolenpark werd 10 jaar geleden al verkregen, maar een consortium met daarin onder andere energiebedrijf EDF is nu pas begonnen met de aanleg. Met de inzet op windenergie wil Frankrijk onder andere zijn afhankelijkheid van kernenergie verminderen.

Het windmolenpark Saint Nazaire ligt 12 kilometer uit de westkust. De turbines moeten straks een vijfde van de stroombehoefte van de regio Loire-Atlantique opwekken. In die regio wonen ongeveer 1,5 miljoen mensen. Het park met een capaciteit van 480 megawatt moet eind dit jaar klaar zijn.

Met de installatie van de turbines mengt Frankrijk zich ook in de markt van windenergie op zee. Deze bloeiende industrie wordt vooralsnog gedomineerd door de Duitsers, de Britten en de Denen. Frankrijk wil tegen 2030 dat circa een derde van de energie duurzaam wordt opgewekt.

Door lokale tegenstand en juridische uitdagingen duurde het ongeveer tien jaar alvorens de eerste turbine geïnstalleerd kon worden. De overheid kende het project al in 2012 toe.

Meer uit Financieel

Frankrijk wil dat verkoopsites 'gestolen' spullen verwijderen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister voor Digitale Zaken heeft online verkoopplatforms maandag opgeroepen advertenties voor "gestolen producten" te verwijderen. Frankrijk kreeg dit weekend te maken met een van de ergste uitbarstingen van straatgeweld in jaren. Daarbij werden veel winkels geplunderd en liepen volgens de autoriteiten ruim 3000 winkels schade op.

48 minuten geleden
AEX-index beperkt verlies op negatieve Europese beursdag

AMSTERDAM (ANP) - De stemming op de Europese beurzen was maandag negatief na een weekend met gewelddadige demonstraties in met name Frankrijk. De schade in de Amsterdamse AEX-index viel mee met een min van 0,1 procent, geholpen door stevige plussen van de opgeveerde chipbedrijven Besi, ASML en ASMI. Die volgden op het herstel van Amerikaanse AI-aandelen na de scherpe koersdalingen van vorige week.

1 uur geleden
Aanklagers: afluisteraar OpenAI kreeg steun Saudische overheid

WASHINGTON (ANP) - De voormalige medewerker van OpenAI die ervan wordt verdacht opnameapparatuur te hebben verstopt, kreeg volgens Amerikaanse aanklagers steun van de Saudische overheid. Dat meldt persbureau Reuters op basis van een rechtbankdocument. De medewerker werd ontslagen en gearresteerd nadat een "geavanceerd opnameapparaat" was ontdekt in een vergaderruimte van het management van de ChatGPT-maker.

2 uur geleden
Moederbedrijf Albert Heijn doet aangifte om cyberincident

ZAANDAM (ANP) - Het moederbedrijf van Albert Heijn, Ahold Delhaize, heeft maandag aangifte gedaan bij de politie vanwege het cyberbeveiligingsincident waar het supermarktconcern al ruim een week mee kampt. Dat meldt Ahold Delhaize op zijn website. Het concern meldt dat het verdachte activiteit in zijn IT-infrastructuur heeft opgemerkt en dat het cyberbeveiligingsexperts heeft ingeschakeld om onderzoek te doen. Uit het onderzoek is gebleken dat de verdachte activiteit het gevolg was van "kwaadwillende acties van derden".

2 uur geleden
EU breidt regels gevaarlijke stoffen uit om bescherming personeel

BRUSSEL (ANP) - De EU-landen hebben een pakket aangepaste regels aangenomen om werknemers beter te beschermen tegen gevaarlijke stoffen die ziekten als kanker of astma kunnen veroorzaken. Zo heeft Brussel grenswaarden vastgesteld voor de beroepsmatige blootstelling aan onder meer kobalt en PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen). Dat is een groep organische stoffen die vrijkomen bij bijvoorbeeld het verbranden van hout.

3 uur geleden
Wall Street overwegend hoger dankzij herstel AI-aandelen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag overwegend met winsten begonnen. De aandelen in de AI-sector toonden herstel na de scherpe koersdalingen van vorige week. Beleggers maakten zich op voor een drukke week waarin grote techbedrijven hun kwartaalcijfers zullen presenteren. Daarbij wordt vooral gelet of de grote investeringen van de techbedrijven in kunstmatige intelligentie geld beginnen op te leveren.

4 uur geleden
Inspectie: onduidelijk wie over veiligheid uitzendkracht gaat

DEN HAAG (ANP) - Uitzendbureaus en de bedrijven waar uitzendkrachten werken, hebben vaak niet goed afgestemd wie verantwoordelijk is voor de veiligheid en gezondheid van uitzendmedewerkers op hun werkplek. De Arbeidsinspectie constateert dit na onderzoek en een inspectieproject bij uitzendbureaus en inleners. Het is volgens de inspectie lang niet altijd duidelijk wie verantwoordelijk is voor bijvoorbeeld persoonlijke beschermingsmiddelen, instructie, toezicht en toegang tot arbozorg.

5 uur geleden