Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fransen installeren eerste windmolenpark op zee

Fransen installeren eerste windmolenpark op zee

SAINT NAZAIRE (ANP/BLOOMBERG) - In Frankrijk is een begin gemaakt met de aanleg van het eerste windpark op zee. De goedkeuring voor het windmolenpark werd 10 jaar geleden al verkregen, maar een consortium met daarin onder andere energiebedrijf EDF is nu pas begonnen met de aanleg. Met de inzet op windenergie wil Frankrijk onder andere zijn afhankelijkheid van kernenergie verminderen.

Het windmolenpark Saint Nazaire ligt 12 kilometer uit de westkust. De turbines moeten straks een vijfde van de stroombehoefte van de regio Loire-Atlantique opwekken. In die regio wonen ongeveer 1,5 miljoen mensen. Het park met een capaciteit van 480 megawatt moet eind dit jaar klaar zijn.

Met de installatie van de turbines mengt Frankrijk zich ook in de markt van windenergie op zee. Deze bloeiende industrie wordt vooralsnog gedomineerd door de Duitsers, de Britten en de Denen. Frankrijk wil tegen 2030 dat circa een derde van de energie duurzaam wordt opgewekt.

Door lokale tegenstand en juridische uitdagingen duurde het ongeveer tien jaar alvorens de eerste turbine geïnstalleerd kon worden. De overheid kende het project al in 2012 toe.

Meer uit Financieel

Airbnb verhoogt verwachtingen nogmaals, mede door Gen Z-boekers

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Airbnb heeft zijn omzetverwachting voor de derde keer dit jaar verhoogd na een sterke vraag naar accommodaties in het afgelopen kwartaal. Vooral Gen Z'ers, geboren tussen 1997 en 2012, boeken de laatste tijd veel meer overnachtingen bij het verhuurplatform. Volgens topman Brian Chesky zijn zij goed voor bijna de helft van de bijgekomen nieuwe boekers.

3 uur geleden
Grootste verliesdag van 2026 op Wall Street door techuitverkoop

NEW YORK (ANP) - Techaandelen kelderden donderdag op de aandelenbeurzen in New York, waardoor Wall Street zijn slechtste beursdag sinds april vorig jaar doormaakte. Beleggers vrezen dat de Democratische overwinning bij midtermverkiezingen grote gevolgen kan hebben voor de opmars van kunstmatige intelligentie (AI). Mogelijk volgen er straks strengere regels en zien bedrijven zich genoodzaakt om hun forse investeringen in AI te temperen. Daardoor gingen AI-gerelateerde aandelen massaal in de uitverkoop.

4 uur geleden
Waarde bitcoin flink omlaag door techuitverkoop op Wall Street

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is donderdag fors in waarde gezakt doordat de uitverkoop van techaandelen op Wall Street oversloeg op risicovolle beleggingen als crypto's. 's Werelds grootste cryptomunt werd verhandeld voor zo'n 76.000 dollar, wat neerkomt op een dagverlies rond de 5 procent.

4 uur geleden
Vermogen Musk teert in door koersval techbedrijven op Wall Street

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is een grote verliezer te midden van forse verliezen van techbedrijven op de beurzen in New York. Aandelen die met kunstmatige intelligentie (AI) te maken hebben, kelderden donderdag op Wall Street omdat beleggers vrezen dat er minder datacenters gebouwd kunnen worden in de Verenigde Staten na de verkiezingsoverwinning van de Democraten.

5 uur geleden
Nog twee jaar celstraf voor Oostenrijkse vastgoedmagnaat

INNSBRUCK (ANP/RTR) - De Oostenrijkse vastgoedmagnaat René Benko moet opnieuw de cel in. Een rechter veroordeelde hem donderdag in een fraudezaak voor twee jaar. Die straf kwam bovenop een eerdere veroordeling van dertig maanden gevangenisstraf, die hij deels thuis, met enkelband, mocht uitzitten.

6 uur geleden
Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse dronesector telt steeds meer werknemers. Volgens nieuw onderzoek van Rijnland Advies in opdracht van Dutch Drone Delta telt de branche inmiddels ruim 3000 werknemers. Dat waren er in 2023 nog zo'n 2300. De onderzoekers stellen dat er in 2030 meer dan 5100 mensen bij dronebedrijven kunnen werken als de huidige groeitrends doorzetten.

7 uur geleden
Eindhoven Airport lost bezettingsprobleem verkeersleiding snel op

EINDHOVEN (ANP) - Vluchten van en naar Eindhoven Airport kunnen donderdagavond toch doorgaan. Eindhoven dacht veel vluchten te moeten schrappen, maar een woordvoerder laat weten dat het probleem op het laatste moment is opgelost. Er zou een bezettingsprobleem zijn geweest bij de militaire vluchtverkeersleiding.

8 uur geleden