Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fransen installeren eerste windmolenpark op zee

Fransen installeren eerste windmolenpark op zee

SAINT NAZAIRE (ANP/BLOOMBERG) - In Frankrijk is een begin gemaakt met de aanleg van het eerste windpark op zee. De goedkeuring voor het windmolenpark werd 10 jaar geleden al verkregen, maar een consortium met daarin onder andere energiebedrijf EDF is nu pas begonnen met de aanleg. Met de inzet op windenergie wil Frankrijk onder andere zijn afhankelijkheid van kernenergie verminderen.

Het windmolenpark Saint Nazaire ligt 12 kilometer uit de westkust. De turbines moeten straks een vijfde van de stroombehoefte van de regio Loire-Atlantique opwekken. In die regio wonen ongeveer 1,5 miljoen mensen. Het park met een capaciteit van 480 megawatt moet eind dit jaar klaar zijn.

Met de installatie van de turbines mengt Frankrijk zich ook in de markt van windenergie op zee. Deze bloeiende industrie wordt vooralsnog gedomineerd door de Duitsers, de Britten en de Denen. Frankrijk wil tegen 2030 dat circa een derde van de energie duurzaam wordt opgewekt.

Door lokale tegenstand en juridische uitdagingen duurde het ongeveer tien jaar alvorens de eerste turbine geïnstalleerd kon worden. De overheid kende het project al in 2012 toe.

Meer uit Financieel

WSJ: BlackRock plaatst order voor 5 miljard aan SpaceX-aandelen

NEW YORK (ANP) - BlackRock heeft een order geplaatst om voor minstens 5 miljard dollar aan SpaceX-aandelen te kopen. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal. Andere vermogensbeheerders hebben vergelijkbare grote orders ingediend, volgens de krant.

1 uur geleden
Rheinmetall gaat samenwerking aan met satellietbedrijf OHB

DÜSSELDORF/BREMEN (ANP/DPA) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall gaat een samenwerkingsverband aan met het Duitse satellietbedrijf OHB om communicatiediensten te leveren aan het Duitse leger. Het satellietproject genaamd OHB Rheinmetall Space Networks moet systemen verzorgen om soldaten, voertuigen, drones en andere apparatuur van de Bundeswehr met elkaar te verbinden.

1 uur geleden
AEX-index bereikt nieuw slotrecord, plussen voor chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag op de hoogste stand ooit gesloten, onder aanvoering van de chipbedrijven. Besi, ASMI en ASML wonnen tot 7,4 procent, na een flinke verhoging van de koersdoelen van de Nederlandse chipbedrijven door de Amerikaanse zakenbank Goldman Sachs.

2 uur geleden
Russische olieproductie daalt naar laagste niveau in een jaar

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische olieproductie is in mei gedaald naar het laagste niveau in een jaar, nadat Oekraïne de aanvallen op Russische olie-infrastructuur vorige maand aanzienlijk opvoerde. Oekraïne heeft in mei ten minste 31 aanvallen op onder meer raffinaderijen en pijpleidingen in Rusland uitgevoerd. Daarmee probeert Kiev de olie-inkomsten van Moskou te raken.

2 uur geleden
Marktonderzoeker: mensen drinken komende jaren minder alcohol

LONDEN (ANP/RTR) - Wereldwijd zullen mensen de komende jaren minder alcohol gaan drinken, ondanks dat het aantal mensen stijgt dat oud genoeg is om dit te mogen doen. Dat blijkt uit een studie van marktonderzoeksbureau IWSR.

3 uur geleden
Bloomberg: veel particulieren grijpen mis bij beursgang SpaceX

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Particuliere beleggers hebben voor meer dan 70 miljard dollar ingeschreven op de beursgang van SpaceX. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat betekent dat het grootste deel van de individuele beleggers mis zal grijpen bij het beursdebuut van het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk vrijdagmiddag.

3 uur geleden
Chipbedrijven herstellen op positief Wall Street na uitverkoop

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de zware verliezen een dag eerder. Vooral de tech- en chipbedrijven werden weer opgepikt na de uitverkoop in de sector op woensdag. Beter dan verwachte kwartaalresultaten van software- en cloudbedrijf Oracle zorgden voor optimisme bij beleggers. Oracle, dat vele miljarden investeert in kunstmatige intelligentie (AI), ging zelf wel omlaag en verloor ruim 11 procent.

3 uur geleden