Fransen druk met vervanger Mbappé: Giroud, Thuram of Kolo Muani
PADERBORN (ANP) - Wie moet Kylian Mbappé vervangen tegen het Nederlands elftal? Die vraag houdt Frankrijk bezig nu de sterspeler vrijdag naar alle waarschijnlijkheid ontbreekt omdat zijn neus is gebroken. De Franse bond laat nog in het midden of Mbappé er in Leipzig bij is.
"Giroud, Thuram, Kolo Muani: drie opties om het verlies van Kylian Mbappé te compenseren", schrijft L'Équipe. Giroud, die aan het eerste groepsduel met Oostenrijk lichte bovenbeenklachten overhield en dinsdag rust kreeg tijdens de training, is volgens de Franse sportkrant de meest logische vervanger. De 37-jarige aanvaller is met 57 doelpunten topscorer aller tijden van Frankrijk en een echte spits. "Ik denk op dit moment niet aan mezelf. Ik denk aan Kylian", zei Giroud na de wedstrijd tegen Oostenrijk.
Thuram, de tweede optie als vervanger, stond tegen Oostenrijk in de basis en ondersteunde Mbappé vanaf de linkerflank. Bij zijn club Internazionale speelt hij vooral centraal in de voorhoede. Als Deschamps ervoor kiest om Thuram op links te houden en Ousmane Dembélé op rechts, dan komt Kolo Muani volgens L'Équipe in beeld als spits. Kolo Muani staat bij Paris Saint-Germain ook geregeld op die positie.
De wedstrijd tussen Nederland en Frankrijk, die hun eerste groepsduel allebei wonnen, begint vrijdag om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
2 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
2 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
6 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De rode kaart die NEC-aanvaller Sami Ouaissa afgelopen zaterdag kreeg in de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-2) heeft geen gevolgen gekregen. Scheidsrechter Allard Lindhout bestrafte een overtreding in de 59e minuut op Davy Klaassen met rood. De KNVB heeft de kaart geseponeerd.
7 uur geledenZURICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal sluit het kalenderjaar, net als vorig jaar, af als zevende op de FIFA-ranglijst. Europees kampioen Spanje blijft lijstaanvoerder. Wereldkampioen Argentinië en Frankrijk maken de top-3 compleet. De gehele top-10 is onveranderd gebleven ten opzichte van vorige maand.
9 uur geleden