Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fransen dreigen met stroomonderbreking in visconflict met VK

Fransen dreigen met stroomonderbreking in visconflict met VK

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk staat klaar om "vergeldingsmaatregelen" te treffen tegen het Kanaaleiland Jersey als de Britse autoriteiten Franse vissers blijven tegenwerken. De doorgifte van elektriciteit vanuit Frankrijk via een onderzeese kabel naar het eiland kan worden onderbroken, dreigde minister Annick Girardin (Zee) in het parlement.

Het zou haar spijten als het zover moet komen, maar als het moet dan zal ze niet aarzelen, aldus de bewindsvrouw. Ze ontdekte naar eigen zeggen afgelopen vrijdag dat de Britten nieuwe toegangsvoorwaarden voor de Franse vissers hebben doorgevoerd, waardoor die korter actief kunnen zijn in het gebied en minder soorten uit het water mogen halen.

Het Verenigd Koninkrijk publiceerde een lijst met 41 Franse visboten waaraan nieuwe voorwaarden zijn gesteld die volgens haar niet zijn "afgestemd, besproken of aangemeld" als deel van de brexitovereenkomst tussen het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie. "Volkomen onaanvaardbaar", vindt Girardin. Zij vreest dat als Frankrijk geen actie onderneemt vissers ook worden geweerd uit andere visrijke Britse wateren.

Het eiland Jersey ligt ruim 20 kilometer van de Normandische kust. Het is geen deel van het VK, maar een Brits kroonbezit. Volgens een parlementariër uit de kuststreek zijn de Franse vissers woedend en strijdlustig.

Meer uit Buitenland

VS-gezant Witkoff ontmoet Zelensky en Europese leiders in Berlijn

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff ontmoet de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en Europese leiders dit weekend in Berlijn, zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal. De Amerikaanse krant omschrijft de ontmoeting als "cruciaal" op het moment dat het Witte Huis aandringt op een vredesakkoord tussen Rusland en Oekraïne voor het eind van het jaar.

54 minuten geleden
Duitsland bekritiseert Israël om nieuwe nederzettingen Westoever

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft kritiek geleverd op Israël om de goedkeuring van 764 nieuwe wooneenheden in drie nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever.

56 minuten geleden
In beslag genomen Venezolaans schip onderweg naar Houston

HOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
CBS: oppositieleidster Machado wil druk VS voor vertrek Maduro

WASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.

2 uur geleden
Koning Charles: behandeling tegen kanker kan worden afgebouwd

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.

5 uur geleden
Conferentie buigt zich over internationale vredesmacht voor Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikanen organiseren op 16 december in Doha, de hoofdstad van Qatar, een conferentie met partnerlanden over de geplande internationale stabilisatiemacht (ISF) voor de Palestijnse Gazastrook. Dat hebben twee Amerikaanse functionarissen gemeld. Mogelijk kan een dergelijke vredesmacht volgende maand al worden ingezet.

5 uur geleden
Frankrijk: Europa wil eerst veiligheidsgaranties van VS

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese landen en Oekraïne willen dat de VS eerst veiligheidsgaranties bieden voordat Oekraïne eventueel gebied kan opgeven aan Rusland. De Franse president Emmanuel Macron heeft dat vrijdag laten weten, drie dagen voordat Oekraïne, de Europese bondgenoten van Oekraïne en de top van de EU en van de NAVO bijeenkomen in Berlijn.

6 uur geleden