Franse wielrenster wint tijdrit Ladies Tour, Wiebes houdt leiding
SITTARD (ANP) - De Franse wielrenster Audrey Cordon-Ragot heeft de vijfde etappe van de Simac Ladies Tour op haar naam geschreven. De 32-jarige renster van Trek-Segafredo was de beste in de individuele tijdrit met start en finish in Sittard-Geleen. Ze bleef met een tijd van 25 minuten en 15 seconden de Nederlandse Riejanne Markus, de winnares van een dag eerder, 3 seconden voor.
Lorena Wiebes behield de leiding in het algemeen klassement. De sprintster van Team DSM, die de eerste en tweede etappe had gewonnen, eindigde op 21 seconden als vijfde. Wiebes heeft voor de slotetappe van zondag in Arnhem 6 seconden voorsprong op Cordon-Ragot. Karlijn Swinkels staat derde op 36 seconden.
"Ik had een goed raceplan en ben vol gas blijven gaan en hard door de bochten", zei de Franse kampioene tijdrijden bij Ziggo Sport. Ze had, met een sterke tijdrijder als Markus als concurrente, niet gerekend op de zege. "Ik ben sneller dan een van de beste tijdrijders in de wereld."
Lastig
Cordon-Ragot was dan ook heel blij met haar zege. "Dit is een World Tour-wedstrijd. In het eerste deel van het seizoen had ik het lastig, maar sinds de nationale kampioenschappen gaat het heel goed. Hier betaalt al het werk zich uit."
Wiebes keek tevreden terug op haar tijdrit. "Ik ken het parcours goed en dat heeft wel geholpen. Ik voel me comfortabel op de tijdritfiets." In de slotetappe wil ze haar kleine voorsprong in het klassement verdedigen. "Daar gaan we voor en ook voor de etappezege."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
4 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
4 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
1 dag geleden