Franse wielrenner Rolland stopt om teamgenoten ruimte te geven
PARIJS (ANP) - De Franse wielrenner Pierre Rolland, winnaar van etappes in de Tour en de Giro, heeft op 36-jarige leeftijd zijn carrière beëindigd. Rolland wilde in eerste instantie nog zeker een jaar doorgaan. Omdat zijn ploeg B&B Hotels dreigt te verdwijnen, houdt de Fransman er nu mee op. "Het lot heeft zo beslist", zegt de Fransman in een filmpje op social media.
Rolland debuteerde in 2006 in het profpeloton en reed sinds 2019 voor B&B Hotels. Die Franse procontinentale ploeg van manager Jérôme Pineau zou komend jaar met de stad Parijs als geldschieter onder de naam Paris Cycling City doorgaan, maar dat project lijkt geflopt nu de internationale wielerunie UCI de ploeg geen licentie heeft gegeven voor 2023. Rolland had naar eigen zeggen wel contacten met andere teams. Hij wil zijn jongere teamgenoten die eveneens een nieuwe werkgever zoeken - onder wie de Nederlandse sprinter Cees Bol - echter niet in de weg zitten.
Rolland won in de Tour van 2011 de rit met de aankomst op de Alpe d'Huez. Hij werd toen in Parijs in de witte trui ook gehuldigd als winnaar van het jongerenklassement. Een jaar later won Rolland weer een bergetappe in de Ronde van Frankrijk. In de Giro van 2017 boekte de Fransman eveneens een ritzege. Zijn beste eindklassering in een grote ronde was de vierde plaats in de Giro van 2014. In de Tour kwam hij nooit verder dan de achtste plek in het eindklassement.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van het seizoen de derde tijd gereden. Charles Leclerc was in het Australische Melbourne de snelste met een ronde van 1.20,267. Daar gaf de Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull 0,522 seconde op toe. Lewis Hamilton reed de tweede tijd.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
18 uur geledenKRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.
20 uur geleden