Franse wielrenner Rolland stopt om teamgenoten ruimte te geven
PARIJS (ANP) - De Franse wielrenner Pierre Rolland, winnaar van etappes in de Tour en de Giro, heeft op 36-jarige leeftijd zijn carrière beëindigd. Rolland wilde in eerste instantie nog zeker een jaar doorgaan. Omdat zijn ploeg B&B Hotels dreigt te verdwijnen, houdt de Fransman er nu mee op. "Het lot heeft zo beslist", zegt de Fransman in een filmpje op social media.
Rolland debuteerde in 2006 in het profpeloton en reed sinds 2019 voor B&B Hotels. Die Franse procontinentale ploeg van manager Jérôme Pineau zou komend jaar met de stad Parijs als geldschieter onder de naam Paris Cycling City doorgaan, maar dat project lijkt geflopt nu de internationale wielerunie UCI de ploeg geen licentie heeft gegeven voor 2023. Rolland had naar eigen zeggen wel contacten met andere teams. Hij wil zijn jongere teamgenoten die eveneens een nieuwe werkgever zoeken - onder wie de Nederlandse sprinter Cees Bol - echter niet in de weg zitten.
Rolland won in de Tour van 2011 de rit met de aankomst op de Alpe d'Huez. Hij werd toen in Parijs in de witte trui ook gehuldigd als winnaar van het jongerenklassement. Een jaar later won Rolland weer een bergetappe in de Ronde van Frankrijk. In de Giro van 2017 boekte de Fransman eveneens een ritzege. Zijn beste eindklassering in een grote ronde was de vierde plaats in de Giro van 2014. In de Tour kwam hij nooit verder dan de achtste plek in het eindklassement.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
19 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.
6 uur geledenNUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
9 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.
9 uur geleden