Franse wielrenner Rolland stopt om teamgenoten ruimte te geven
PARIJS (ANP) - De Franse wielrenner Pierre Rolland, winnaar van etappes in de Tour en de Giro, heeft op 36-jarige leeftijd zijn carrière beëindigd. Rolland wilde in eerste instantie nog zeker een jaar doorgaan. Omdat zijn ploeg B&B Hotels dreigt te verdwijnen, houdt de Fransman er nu mee op. "Het lot heeft zo beslist", zegt de Fransman in een filmpje op social media.
Rolland debuteerde in 2006 in het profpeloton en reed sinds 2019 voor B&B Hotels. Die Franse procontinentale ploeg van manager Jérôme Pineau zou komend jaar met de stad Parijs als geldschieter onder de naam Paris Cycling City doorgaan, maar dat project lijkt geflopt nu de internationale wielerunie UCI de ploeg geen licentie heeft gegeven voor 2023. Rolland had naar eigen zeggen wel contacten met andere teams. Hij wil zijn jongere teamgenoten die eveneens een nieuwe werkgever zoeken - onder wie de Nederlandse sprinter Cees Bol - echter niet in de weg zitten.
Rolland won in de Tour van 2011 de rit met de aankomst op de Alpe d'Huez. Hij werd toen in Parijs in de witte trui ook gehuldigd als winnaar van het jongerenklassement. Een jaar later won Rolland weer een bergetappe in de Ronde van Frankrijk. In de Giro van 2017 boekte de Fransman eveneens een ritzege. Zijn beste eindklassering in een grote ronde was de vierde plaats in de Giro van 2014. In de Tour kwam hij nooit verder dan de achtste plek in het eindklassement.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.
32 minuten geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennissers Olivia Gadecki en John Peers hebben op de Australian Open de titel in het gemengd dubbel gewonnen. De Australiërs waren vorig jaar ook al de beste in Melbourne en zijn het eerste gemengde duo in 37 jaar dat de titel bij het eerste grandslamtoernooi van het jaar met succes verdedigt.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
22 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
23 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
1 dag geleden