Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse wielrenner Laporte wint in Drenthe Europese titel

Franse wielrenner Laporte wint in Drenthe Europese titel

WIJSTER (ANP) - Wielrenner Christophe Laporte heeft in Drenthe de Europese titel gewonnen. De 30-jarige Fransman was na 199,8 kilometer de beste op de Col du VAM. Hij bleef na een aanvankelijke solo in de sprint bergop de Belg Wout van Aert en de Nederlander Olav Kooij, twee ploeggenoten van de Franse renner bij Jumbo-Visma, nipt voor.

Laporte is de opvolger van sprinter Fabio Jakobsen, die vorig jaar bij de EK in München het goud pakte. Hij is de eerste Fransman die bij de elite de titel heeft veroverd. Laporte won eerder dit jaar de voorjaarswedstrijden Dwars door Vlaanderen en Gent-Wevelgem.

Al vroeg in de wedstrijd waren vijf renners op avontuur gegaan. Onder hen de Britse sensatie Joshua Tarling en de Zwitserse hardrijder Stefan Bissegger, de nummers 1 en 2 van de individuele tijdrit eerder in de week in Emmen. Bauke Mollema moest al vroeg opgeven na een valpartij.

Klein gat

Tarling kon het tempo niet volgen, Bissegger bleef vooraan over met de Tsjech Mathias Vacek en de Ier Rory Townsend. Met ongeveer een minuut voorsprong begonnen zij aan de laatste 60 kilometer, waarin de VAM-berg nog vijf keer moest worden beklommen. Met nog bijna 32 kilometer te gaan werden Bissegger en Vacek als laatste teruggepakt.

De Fransman Christophe Laporte en Olav Kooij kregen na een versnelling een klein gat, maar er kwamen renners terug, waardoor er een kopgroep van zo'n tien renners vooruit vlak was, met naast Kooij ook Mike Teunissen en de Belgen Wout van Aert en Arnaud De Lie. De Italianen ontbraken in de kopgroep, Filippo Ganna was vlak daarvoor ten val gekomen.

Met het ingaan van de laatste ronde had de kopgroep 25 seconden voorsprong. Laporte plaatste als eerste een aanval. De Fransman begon met een voorsprong van zo 'n 10 seconden aan de laatste beklimming van de VAM-berg. De Lie lanceerde daarachter zijn landgenoot Van Aert voor de sprint en Kooij kon mee. De twee renners kwamen in de sprint bergop aan het wiel van Laporte. Die zette nog eens aan en bleef ze knap voor, waardoor er drie renners van Jumbo-Visma op het podium eindigden, net als een dag eerder drie wielrensters van SD Worx bij de vrouwen. Teunissen eindigde als vijfde.

Meer uit Sport

Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

2 uur geleden
Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

7 uur geleden
Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

1 dag geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

1 dag geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

1 dag geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

1 dag geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

2 dagen geleden