Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse wielrenner Laporte wint in Drenthe Europese titel

Franse wielrenner Laporte wint in Drenthe Europese titel

WIJSTER (ANP) - Wielrenner Christophe Laporte heeft in Drenthe de Europese titel gewonnen. De 30-jarige Fransman was na 199,8 kilometer de beste op de Col du VAM. Hij bleef na een aanvankelijke solo in de sprint bergop de Belg Wout van Aert en de Nederlander Olav Kooij, twee ploeggenoten van de Franse renner bij Jumbo-Visma, nipt voor.

Laporte is de opvolger van sprinter Fabio Jakobsen, die vorig jaar bij de EK in München het goud pakte. Hij is de eerste Fransman die bij de elite de titel heeft veroverd. Laporte won eerder dit jaar de voorjaarswedstrijden Dwars door Vlaanderen en Gent-Wevelgem.

Al vroeg in de wedstrijd waren vijf renners op avontuur gegaan. Onder hen de Britse sensatie Joshua Tarling en de Zwitserse hardrijder Stefan Bissegger, de nummers 1 en 2 van de individuele tijdrit eerder in de week in Emmen. Bauke Mollema moest al vroeg opgeven na een valpartij.

Klein gat

Tarling kon het tempo niet volgen, Bissegger bleef vooraan over met de Tsjech Mathias Vacek en de Ier Rory Townsend. Met ongeveer een minuut voorsprong begonnen zij aan de laatste 60 kilometer, waarin de VAM-berg nog vijf keer moest worden beklommen. Met nog bijna 32 kilometer te gaan werden Bissegger en Vacek als laatste teruggepakt.

De Fransman Christophe Laporte en Olav Kooij kregen na een versnelling een klein gat, maar er kwamen renners terug, waardoor er een kopgroep van zo'n tien renners vooruit vlak was, met naast Kooij ook Mike Teunissen en de Belgen Wout van Aert en Arnaud De Lie. De Italianen ontbraken in de kopgroep, Filippo Ganna was vlak daarvoor ten val gekomen.

Met het ingaan van de laatste ronde had de kopgroep 25 seconden voorsprong. Laporte plaatste als eerste een aanval. De Fransman begon met een voorsprong van zo 'n 10 seconden aan de laatste beklimming van de VAM-berg. De Lie lanceerde daarachter zijn landgenoot Van Aert voor de sprint en Kooij kon mee. De twee renners kwamen in de sprint bergop aan het wiel van Laporte. Die zette nog eens aan en bleef ze knap voor, waardoor er drie renners van Jumbo-Visma op het podium eindigden, net als een dag eerder drie wielrensters van SD Worx bij de vrouwen. Teunissen eindigde als vijfde.

Meer uit Sport

LeBron James verbreekt record voor meeste NBA-duels

LOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.

3 uur geleden
Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

8 uur geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

9 uur geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

9 uur geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

9 uur geleden
Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

12 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

13 uur geleden