
Franse wielrenner Démare wint Milaan - Turijn
TURIJN (ANP) - Wielrenner Arnaud Démare heeft Milaan - Turijn op zijn naam geschreven. De Fransman van Groupama-FDJ was na bijna 200 kilometer de snelste in een massasprint.
Demaré beloonde het goede werk van zijn ploeg, die hem perfect lanceerde voor de laatste meters. De Australiër Caleb Ewan eindigde als tweede, vlak voor de Belg Wout van Aert van Jumbo-Visma, die zaterdag al Strade Bianche won. De Nederlander Danny van Poppel werd vijfde.
Demaré eindigde vorige week al tweemaal als tweede in de Ronde van Burgos. De Nederlander Ramon Sinkeldam was een van de ploeggenoten die hem vlak voor de finish in stelling bracht.
Ander parcours
De 101e editie van de Italiaanse semiklassieker kende een ander parcours dan de afgelopen jaren. De organisatoren schrapten de dubbele klim naar de basiliek van Superga. Zo kregen de sprinters een kans en konden de andere renners wat ritme opdoen voor de hoog aangeschreven klassieker Milaan - San Remo, die voor komende zaterdag op de agenda is gezet.
Demaré en Van Aert lijken klaar voor Milaan - San Remo. Van der Poel liet zich niet zien op weg naar Turijn. De Nederlander kondigde voor de start al aan dat hij niet voor de dagzege ging strijden. Hij is afgelopen zaterdag diep gegaan tijdens Strade Bianche en wil met goede benen aan de start verschijnen voor Milaan - San Remo. Van der Poel finishte als dertiende.
Het peloton werd 8 kilometer voor de finish opgeschrikt door een grote valpartij. De Belg Yves Lampaert (Deceuninck-Quick-Step) leek een van de voornaamste slachtoffers. Hij greep naar zijn linkerschouder. Gevreesd wordt voor een gebroken sleutelbeen.
Meer uit Sport
BELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleybalvrouwen hebben ook de derde wedstrijd van de tweede week van de Nations League in Belgrado verloren. Na de nederlagen tegen Polen en Frankrijk was Oranje niet opgewassen tegen de Verenigde Staten. De Amerikaanse volleybalsters wonnen met 3-0 (25-18 25-22 25-19).
16 uur geledenHALLE (ANP) - Daniil Medvedev heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Halle. De als derde geplaatste Rus was in de halve eindstrijd te sterk voor de Duitser Alexander Zverev: 7-6 (3) 6-7 (1) 6-4.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - BMX'ster Laura Smulders heeft in Papendal de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. De 31-jarige Nijmeegse bleef in de finale Saya Sakakibara uit Australië en Zoé Claessens uit Zwitserland voor.
17 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Lorena Wiebes heeft de eerste editie van de Copenhagen Sprint op haar naam geschreven. De sprintster van SD Worx - Protime was na 151 kilometer tussen Roskilde en Kopenhagen de beste in de verwachte massasprint van de nieuwe wedstrijd uit de UCI Women's WorldTour.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Een groep regionale ondernemers, verenigd in de Sterkhouders, heeft overeenstemming bereikt om alle aandelen van Vitesse over te nemen. Ze dienen binnenkort een verzoek tot wijziging van zeggenschap in bij de licentiecommissie van de KNVB. Dat meldt Vitesse in een persbericht.
19 uur geledenSANTA PONÇA (ANP) - Botic van de Zandschulp is bij zijn rentree op gras gestrand in de kwalificaties van het ATP-toernooi van Mallorca. De 29-jarige tennisser verloor in drie sets van de Amerikaan Nishesh Basavareddy: 6-4 6-7 (5) 7-5.
20 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Arthur Fils kan over ruim een week niet meedoen aan Wimbledon. De Franse nummer 1, die op de wereldranglijst de vijftiende plaats inneemt, is nog niet hersteld van de rugblessure die hem eind vorige maand in de derde ronde van Roland Garros dwong op te geven tegen de Rus Andrej Roeblev.
22 uur geleden