Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse wielrenner Cosnefroy wint Brabantse Pijl

Franse wielrenner Cosnefroy wint Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenner Benoît Cosnefroy heeft de 64e editie van de Brabantse Pijl gewonnen. De 28-jarige Fransman van Decathlon AG2R La Mondiale was na 195,2 kilometer in Overijse de sterkste van zeven koplopers. Hij bleef in de sprint de Belgen Dylan Teuns en Tim Wellens voor. Marijn van den Berg zag een late aanval stranden en eindigde als zevende.

Voor Cosnefroy is dit de vierde overwinning in 2024. Hij won eerder een rit en het eindklassement in de Tour des Alpes-Maritimes en de eendagskoers Parijs-Camembert. Cosnefroy volgt zijn landgenoot Dorian Godon op, die de Belgische wedstrijd vorig jaar won.

In een spannende finale kwam Van den Berg voorop met de Belgen Teuns en Wellens na een aanval van Teuns op zo'n 30 kilometer van de streep. Het drietal kreeg ongeveer een halve minuut voorsprong, maar zag in de laatste lokale ronde richting Overijse nog vier renners aan de kop terugkeren, onder wie de Belg Quinten Hermans en de Fransman Cosnefroy. Het peloton zat er ook nog kort achter.

'Beetje dom'

Met nog 2,5 kilometer te gaan reed Van den Berg weg bij zijn medevluchters. Hij kreeg zo'n 100 meter voorsprong, maar zag zijn aanval stranden in de oplopende slotkilometer. In de sprint was Cosnefroy, die vorig jaar als derde eindigde en in 2022 als tweede, nu overtuigend de snelste. De Fransman leek in 2022 vier dagen later de Amstel Gold Race te winnen, maar bleek toen in de sprint na de finishfoto toch te zijn geklopt door de Pool Michal Kwiatkowski.

Van den Berg noemde zijn late aanval na afloop bij Eurosport "een beetje dom". "Ik had goede benen, maar ik ontplofte", zei de 24-jarige wielrenner van EF Education - Easypost. "Het is stom dat ik niet heb gewacht tot de sprint, daar lag waarschijnlijk mijn grootste kans om te winnen."

Meer uit Sport

Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

6 minuten geleden
Schaatsster Schulting wint 500 meter op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).

32 minuten geleden
Schaatser Bosker grijpt macht op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.

1 uur geleden
Tennisser Griekspoor meldt zich geblesseerd af voor finale Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.

1 uur geleden
Olympisch kampioen Groenewoud wint 3000 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).

2 uur geleden
Schaatsster Conijn verlaat uit protest NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is uit protest niet van start gegaan bij het NK allround in Heerenveen. De winnares van het zilver op de 5000 meter van de Winterspelen meldde zich af voor de 3000 meter nadat ze de 500 meter nog wel had gereden.

2 uur geleden
Schaatser Hollaar wint 500 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 500 meter van het NK allround gewonnen. Hij finishte na 36,16 in ijsstadion Thialf in Heerenveen. Ties van Seumeren eindigde als tweede (36,19) en Jur Veenje reed de derde tijd (36,83).

4 uur geleden