Franse wielrenner Cosnefroy wint Brabantse Pijl
OVERIJSE (ANP) - Wielrenner Benoît Cosnefroy heeft de 64e editie van de Brabantse Pijl gewonnen. De 28-jarige Fransman van Decathlon AG2R La Mondiale was na 195,2 kilometer in Overijse de sterkste van zeven koplopers. Hij bleef in de sprint de Belgen Dylan Teuns en Tim Wellens voor. Marijn van den Berg zag een late aanval stranden en eindigde als zevende.
Voor Cosnefroy is dit de vierde overwinning in 2024. Hij won eerder een rit en het eindklassement in de Tour des Alpes-Maritimes en de eendagskoers Parijs-Camembert. Cosnefroy volgt zijn landgenoot Dorian Godon op, die de Belgische wedstrijd vorig jaar won.
In een spannende finale kwam Van den Berg voorop met de Belgen Teuns en Wellens na een aanval van Teuns op zo'n 30 kilometer van de streep. Het drietal kreeg ongeveer een halve minuut voorsprong, maar zag in de laatste lokale ronde richting Overijse nog vier renners aan de kop terugkeren, onder wie de Belg Quinten Hermans en de Fransman Cosnefroy. Het peloton zat er ook nog kort achter.
'Beetje dom'
Met nog 2,5 kilometer te gaan reed Van den Berg weg bij zijn medevluchters. Hij kreeg zo'n 100 meter voorsprong, maar zag zijn aanval stranden in de oplopende slotkilometer. In de sprint was Cosnefroy, die vorig jaar als derde eindigde en in 2022 als tweede, nu overtuigend de snelste. De Fransman leek in 2022 vier dagen later de Amstel Gold Race te winnen, maar bleek toen in de sprint na de finishfoto toch te zijn geklopt door de Pool Michal Kwiatkowski.
Van den Berg noemde zijn late aanval na afloop bij Eurosport "een beetje dom". "Ik had goede benen, maar ik ontplofte", zei de 24-jarige wielrenner van EF Education - Easypost. "Het is stom dat ik niet heb gewacht tot de sprint, daar lag waarschijnlijk mijn grootste kans om te winnen."
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
26 minuten geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
1 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
14 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.
14 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen won de Grote Prijs van Qatar niet omdat hij de snelste auto had, maar omdat hij voor de beste strategie koos. "Op pure snelheid kom ik tekort op de McLarens, maar dit soort races laat zien dat je met de juiste tactiek ook kunt winnen. Een race verloopt niet altijd als vooraf gedacht, er kan veel gebeuren", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de persconferentie na afloop.
15 uur geleden