Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse wielrenner Cosnefroy wint Brabantse Pijl

Franse wielrenner Cosnefroy wint Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenner Benoît Cosnefroy heeft de 64e editie van de Brabantse Pijl gewonnen. De 28-jarige Fransman van Decathlon AG2R La Mondiale was na 195,2 kilometer in Overijse de sterkste van zeven koplopers. Hij bleef in de sprint de Belgen Dylan Teuns en Tim Wellens voor. Marijn van den Berg zag een late aanval stranden en eindigde als zevende.

Voor Cosnefroy is dit de vierde overwinning in 2024. Hij won eerder een rit en het eindklassement in de Tour des Alpes-Maritimes en de eendagskoers Parijs-Camembert. Cosnefroy volgt zijn landgenoot Dorian Godon op, die de Belgische wedstrijd vorig jaar won.

In een spannende finale kwam Van den Berg voorop met de Belgen Teuns en Wellens na een aanval van Teuns op zo'n 30 kilometer van de streep. Het drietal kreeg ongeveer een halve minuut voorsprong, maar zag in de laatste lokale ronde richting Overijse nog vier renners aan de kop terugkeren, onder wie de Belg Quinten Hermans en de Fransman Cosnefroy. Het peloton zat er ook nog kort achter.

'Beetje dom'

Met nog 2,5 kilometer te gaan reed Van den Berg weg bij zijn medevluchters. Hij kreeg zo'n 100 meter voorsprong, maar zag zijn aanval stranden in de oplopende slotkilometer. In de sprint was Cosnefroy, die vorig jaar als derde eindigde en in 2022 als tweede, nu overtuigend de snelste. De Fransman leek in 2022 vier dagen later de Amstel Gold Race te winnen, maar bleek toen in de sprint na de finishfoto toch te zijn geklopt door de Pool Michal Kwiatkowski.

Van den Berg noemde zijn late aanval na afloop bij Eurosport "een beetje dom". "Ik had goede benen, maar ik ontplofte", zei de 24-jarige wielrenner van EF Education - Easypost. "Het is stom dat ik niet heb gewacht tot de sprint, daar lag waarschijnlijk mijn grootste kans om te winnen."

Meer uit Sport

Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

51 minuten geleden
Titelverdedigster Gauff uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.

2 uur geleden
Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

2 uur geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

4 uur geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

6 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

6 uur geleden
Tennisster Osaka voor het eerst naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.

8 uur geleden