Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse wielrenner Coquard sprint naar ritzege in Occitanie

Franse wielrenner Coquard sprint naar ritzege in Occitanie

CAZOULS-LÈS-BÉZIERS (ANP) - De Franse wielrenner Bryan Coquard heeft de eerste etappe in de Route d'Occitanie op zijn naam geschreven. De 28-jarige renner van de procontinentale ploeg B&B Hotels - Vital Concept was in de straten van Cazouls-lès-Béziers de sterkste in de sprint. De rit startte in Saint-Affrique en ging over 187 kilometer, met onderweg twee beklimmingen.

Een groepje avonturiers werd op 15 kilometer van de streep ingerekend, waarna het peloton in Cazouls-lès-Béziers kon sprinten om de dagzege. Een valpartij kort voor de finish zorgde voor een breuk in de grote groep. Coquard bleef de Italianen Elia Viviani (tweede) en Sonny Colbrelli (derde) voor. Nick van der Lijke was de beste Nederlander op de tiende plaats.

Aan de Route d'Occitanie, voorheen bekend als de Route du Sud, doen heel wat toprenners mee. Zo bereiden onder anderen Chris Froome, Egan Bernal, Bauke Mollema, Richie Porte, Miguel Angel López, Romain Bardet en Thibaut Pinot zich in de vierdaagse Franse etappekoers voor op de Tour de France, die over een maand begint in Nice.

Meer uit Sport

American footballteam Seattle Seahawks wint Super Bowl

SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.

5 uur geleden
Snowboardsters Peperkamp en Van Vreden lopen finale big air mis

LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.

11 uur geleden
Nederland wacht ook na tweede dag Spelen nog op eerste medaille

MILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.

14 uur geleden
Bol vindt eerste 800 meter 'leuk, spannend en best hard gaan'

METZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.

14 uur geleden
Skiester Vonn na valpartij geopereerd in Treviso

TREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.

14 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem voelde druk na wereldrecord op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."

14 uur geleden
Leerdam op 1000 meter in slotrit tegen titelverdedigster Takagi

MILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.

14 uur geleden