
Franse wielrenner Cavagna stapt over naar Movistar
MADRID (ANP) - De Franse wielrenner Rémi Cavagna stapt over naar het Spaanse team Movistar. Hij komt over van het Belgische Soudal Quick-Step waarvoor hij uitkwam sinds 2017, toen de ploeg nog Quick-Step Floors heette. Cavagna (28) tekende een contract voor drie jaar bij de ploeg van manager Eusebio Unzué.
Cavagna, bijgenaamd 'de tgv van Clermont-Ferrand', is de regerend tijdritkampioen van zijn land. "Het is een nieuwe uitdaging na al die jaren bij Quick-Step, waar ik het goed naar mijn zin heb gehad en veel heb geleerd", zegt de Fransman. "Het voelt als het juiste moment om over te stappen naar een ploeg die ook tot de vaste waarden in de wielersport behoort."
Cavagna boekte tot nu toe dertien overwinningen, vijf daarvan dit jaar. Zijn grootste succes was een ritzege in de Ronde van Spanje van 2019. Bij Movistar wil hij zich onder meer gaan toeleggen op klassiekers als de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix. Daarnaast wil hij zich nog meer toeleggen op het tijdrijden. "Ik ben een specialist, maar wil me verder ontwikkelen en bij de beste tijdrijders van de wereld horen. Daar is werk voor nodig."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.
1 uur geledenSANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
16 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
18 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
19 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
20 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
21 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
22 uur geleden