Franse wielerteams balen van quarantaine in Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - De wielrenners van de Franse ploegen Cofidis en Groupama-FDJ zitten nog steeds in quarantaine in een hotel in Abu Dhabi en dat begint ze flink te vervelen. De teams hebben nog altijd geen toestemming om terug naar huis te gaan, omdat de renners en stafleden nogmaals getest worden op mogelijke besmetting met het coronavirus.
"We worden behandeld alsof we de pest hebben", zegt Thierry Vittu, de baas van Cofidis. "Als we iemand van het hotel op de gang tegenkomen, rent diegene hard weg. Onze kamers zijn al vijf dagen niet schoongemaakt, we moeten steeds zelf bij de lift een kar met lakens, zeep en handdoeken ophalen. Als de bel gaat, staat het ontbijt voor de deur van onze kamers. We worden tegen onze wil vastgehouden op een plek die we niet zelf hebben gekozen en niemand weet hoe lang dit nog duurt."
De Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten werd vorige week afgebroken, nadat bij twee Italiaanse stafleden van een wielerploeg besmetting met het coronavirus was vastgesteld. Alle deelnemers aan de etappekoers moesten gecontroleerd worden en zaten enkele dagen in quarantaine op hun hotelkamers. Ze mochten het land pas verlaten na toestemming van de autoriteiten. De renners van Jumbo-Visma vlogen zondag terug naar huis.
Ramon Sinkeldam, de Nederlander in dienst van Groupama-FDJ, zit nog steeds in Abu Dhabi. Hij geeft via Instagram regelmatig updates over het 'hotelleven' dat hij nu heeft. Met zijn Franse kamergenoot Arnaud Démare doet Sinkeldam allerlei alternatieve oefeningen om in beweging te blijven. Groupama-FDJ wacht nog altijd op de resultaten van een tweede controle.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
28 minuten geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
29 minuten geledenMILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.
3 uur geleden