Franse wielerteams balen van quarantaine in Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - De wielrenners van de Franse ploegen Cofidis en Groupama-FDJ zitten nog steeds in quarantaine in een hotel in Abu Dhabi en dat begint ze flink te vervelen. De teams hebben nog altijd geen toestemming om terug naar huis te gaan, omdat de renners en stafleden nogmaals getest worden op mogelijke besmetting met het coronavirus.
"We worden behandeld alsof we de pest hebben", zegt Thierry Vittu, de baas van Cofidis. "Als we iemand van het hotel op de gang tegenkomen, rent diegene hard weg. Onze kamers zijn al vijf dagen niet schoongemaakt, we moeten steeds zelf bij de lift een kar met lakens, zeep en handdoeken ophalen. Als de bel gaat, staat het ontbijt voor de deur van onze kamers. We worden tegen onze wil vastgehouden op een plek die we niet zelf hebben gekozen en niemand weet hoe lang dit nog duurt."
De Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten werd vorige week afgebroken, nadat bij twee Italiaanse stafleden van een wielerploeg besmetting met het coronavirus was vastgesteld. Alle deelnemers aan de etappekoers moesten gecontroleerd worden en zaten enkele dagen in quarantaine op hun hotelkamers. Ze mochten het land pas verlaten na toestemming van de autoriteiten. De renners van Jumbo-Visma vlogen zondag terug naar huis.
Ramon Sinkeldam, de Nederlander in dienst van Groupama-FDJ, zit nog steeds in Abu Dhabi. Hij geeft via Instagram regelmatig updates over het 'hotelleven' dat hij nu heeft. Met zijn Franse kamergenoot Arnaud Démare doet Sinkeldam allerlei alternatieve oefeningen om in beweging te blijven. Groupama-FDJ wacht nog altijd op de resultaten van een tweede controle.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
47 minuten geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
5 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
18 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
21 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
22 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
22 uur geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
22 uur geleden