Franse werkminister maakt kruiswoordpuzzel tijdens pensioendebat
PARIJS (ANP/DPA) - Een kruiswoordpuzzel heeft de Franse minister voor Werk, Olivier Dussopt, in de problemen gebracht. Hij moest zich in de Franse media verantwoorden nadat hij werd gesnapt met de puzzel tijdens een debat over de controversiële pensioenhervormingen in het land.
"Ik heb iets doms gedaan", bekende de minister bij de Franse tv-zender BFMTV. Tijdens een van de vele pauzes in het debat boog Dussopt zich over de kruiswoordpuzzel. Hij bleef puzzelen terwijl de bijdragen van zijn collega's alweer waren begonnen. Dat kwam hem op een opmerking van een van de leden van de Nationale Vergadering te staan. Aurélien Pradié vroeg Dussopt om "niet de kruiswoordpuzzel erbij te pakken, zoals hij eerder deed." Pradié noemde dat een fundamentele kwestie van respect voor het parlement.
Dat Dussopt uitgerekend bij het pensioendebat met andere dingen bezig was, geeft het incident extra lading. De minister speelt een belangrijke rol in de verdediging van de aangepaste pensioenhervormingen die de Franse regering wil doorvoeren. Daarover zijn de afgelopen weken hevige debatten gevoerd. Er gingen al honderdduizenden Fransen de straat op om tegen de voorgenomen verhoging van de pensioenleeftijd te protesteren.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Twintig Britse passagiers van de m/v Hondius zijn zondagavond vanuit Tenerife teruggekeerd in Groot-Brittannië. De repatriëringsvlucht landde in Manchester, waarna de passagiers zijn overgebracht naar het ziekenhuis Arrowe Park even buiten Liverpool, meldt Sky News. Die medische faciliteit werd begin 2020 ook gebruikt om besmette coronapassagiers vanuit China te behandelen.
7 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het Iraanse voorstel aan de Verenigde Staten "volkomen onacceptabel". "Ik heb zojuist de reactie gelezen van de zogenaamde 'vertegenwoordigers' van Iran. Ik vind het niets - volkomen onacceptabel!" schrijft hij deels in hoofdletters op Truth Social. De president lichtte zijn oordeel niet toe.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraans voorstel, dat via bemiddelaar Pakistan naar de Verenigde Staten is gestuurd, benadrukt de noodzaak van een einde aan de oorlog op alle fronten en de opheffing van de sancties tegen Teheran. Dat meldde het semi-officiële Iraanse persbureau Tasnim, onder verwijzing naar een ingewijde bron.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
9 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
11 uur geleden