Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse werkminister maakt kruiswoordpuzzel tijdens pensioendebat

Franse werkminister maakt kruiswoordpuzzel tijdens pensioendebat

PARIJS (ANP/DPA) - Een kruiswoordpuzzel heeft de Franse minister voor Werk, Olivier Dussopt, in de problemen gebracht. Hij moest zich in de Franse media verantwoorden nadat hij werd gesnapt met de puzzel tijdens een debat over de controversiële pensioenhervormingen in het land.

"Ik heb iets doms gedaan", bekende de minister bij de Franse tv-zender BFMTV. Tijdens een van de vele pauzes in het debat boog Dussopt zich over de kruiswoordpuzzel. Hij bleef puzzelen terwijl de bijdragen van zijn collega's alweer waren begonnen. Dat kwam hem op een opmerking van een van de leden van de Nationale Vergadering te staan. Aurélien Pradié vroeg Dussopt om "niet de kruiswoordpuzzel erbij te pakken, zoals hij eerder deed." Pradié noemde dat een fundamentele kwestie van respect voor het parlement.

Dat Dussopt uitgerekend bij het pensioendebat met andere dingen bezig was, geeft het incident extra lading. De minister speelt een belangrijke rol in de verdediging van de aangepaste pensioenhervormingen die de Franse regering wil doorvoeren. Daarover zijn de afgelopen weken hevige debatten gevoerd. Er gingen al honderdduizenden Fransen de straat op om tegen de voorgenomen verhoging van de pensioenleeftijd te protesteren.

Meer uit Buitenland

Hezbollah verwerpt staakt-het-vuren met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.

24 minuten geleden
Demonstranten dringen parlement Brussel binnen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele demonstranten die in Brussel ageren tegen de bezuinigingen op het Franstalig onderwijs zijn donderdagmiddag het parlement van de Franse Gemeenschap binnengedrongen. Daar wordt gestemd over de bezuinigingen op het Franstalige basis- en voortgezet onderwijs in België. De betogers staken binnen rookbommen af, waardoor het brandalarm afging. Daarop werd de zitting kort onderbroken.

28 minuten geleden
Bronnen: VK en Frankrijk ronden plannen voor ontmijnen Hormuz af

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk hebben hun plan klaar voor een missie om mijnen weg te halen uit de Straat van Hormuz zodra de VS en Iran daar overeenstemming over bereiken, meldt persbureau Bloomberg op basis van vijf bronnen. Zodra bekend wordt dat de zeestraat open kan, zou een internationale coalitie binnen enkele dagen in actie kunnen komen.

1 uur geleden
Boeing van Lufthansa zakt door voorwiel op vliegveld Frankfurt

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een Boeing 787 Dreamliner-vliegtuig van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is donderdag door zijn voorwiel gezakt op de luchthaven van Frankfurt. Daarbij zijn enkele medewerkers gewond geraakt, meldt Lufthansa. Het is niet direct duidelijk om hoeveel mensen het gaat. Er zaten tijdens het voorval geen passagiers in het vliegtuig.

1 uur geleden
Hezbollah: Israël niet veilig zolang Libanon wordt aangevallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese Hezbollah-beweging waarschuwt dat het noorden van Israël niet veilig zal zijn zolang er nog dorpen worden gebombardeerd en mensen worden gedood in Libanon. Leider Naim ⁠Qassem eist een volwaardig staakt-het-vuren en de terugtrekking van Israëlische troepen uit Libanon.

1 uur geleden
Spanje veroordeelt aanval op basis UNIFIL in Libanon

MADRID (ANP) - Spanje heeft de jongste aanval op een basis van de vredesmacht UNIFIL in Libanon fel veroordeeld. Bij de aanval is een Servische blauwhelm gedood en raakten twee Spanjaarden gewond door mortiergranaten, meldt de Spaanse premier Pedro Sánchez.

1 uur geleden
EU komt met steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt met een steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië ter compensatie van de handelsbeperkingen die Rusland het land wil opleggen om zijn banden met de EU. Dat meldt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na een telefoongesprek met de Armeense premier Nikol Pasjinjan.

3 uur geleden