Franse werkminister maakt kruiswoordpuzzel tijdens pensioendebat
PARIJS (ANP/DPA) - Een kruiswoordpuzzel heeft de Franse minister voor Werk, Olivier Dussopt, in de problemen gebracht. Hij moest zich in de Franse media verantwoorden nadat hij werd gesnapt met de puzzel tijdens een debat over de controversiële pensioenhervormingen in het land.
"Ik heb iets doms gedaan", bekende de minister bij de Franse tv-zender BFMTV. Tijdens een van de vele pauzes in het debat boog Dussopt zich over de kruiswoordpuzzel. Hij bleef puzzelen terwijl de bijdragen van zijn collega's alweer waren begonnen. Dat kwam hem op een opmerking van een van de leden van de Nationale Vergadering te staan. Aurélien Pradié vroeg Dussopt om "niet de kruiswoordpuzzel erbij te pakken, zoals hij eerder deed." Pradié noemde dat een fundamentele kwestie van respect voor het parlement.
Dat Dussopt uitgerekend bij het pensioendebat met andere dingen bezig was, geeft het incident extra lading. De minister speelt een belangrijke rol in de verdediging van de aangepaste pensioenhervormingen die de Franse regering wil doorvoeren. Daarover zijn de afgelopen weken hevige debatten gevoerd. Er gingen al honderdduizenden Fransen de straat op om tegen de voorgenomen verhoging van de pensioenleeftijd te protesteren.
Meer uit Buitenland
SEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.
8 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - Door een aardbeving in het zuidwesten van China zijn maandag zeker twee mensen om het leven gekomen. De beving met een kracht van 5.2 trof de regio Guangxi. Het epicentrum van de beving lag bij de stad Liuzhou.
46 minuten geledenGAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
12 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
14 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
14 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
14 uur geleden