Franse waakhond legt hoge boetes op aan elektronicafabrikanten
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse mededingingsautoriteit heeft tien fabrikanten van elektronische apparaten en twee distributeurs boetes opgelegd van in totaal 611 miljoen euro. Volgens de toezichthouder hebben de bedrijven zich schuldig gemaakt aan verboden prijsafspraken tussen februari 2007 en december 2014. De bedrijven hielden door die afspraken hun verkoopprijzen kunstmatig hoog en benadeelden daarmee consumenten.
Groupe SEB, waar merken als Krups, Moulinex, Rowenta en Tefal onder vallen, moet een boete betalen van 189,5 miljoen euro. Whirlpool krijgt een boete van 44,5 miljoen euro en moet ook de boete van 27,5 miljoen euro van het overgenomen Indesit betalen. De boetes voor Boulanger en Darty bedragen respectievelijk 84,4 miljoen euro en 109 miljoen euro. Electrolux moet 44,5 miljoen euro betalen, Miele ruim 14 miljoen euro en LG 15,5 miljoen euro. De andere bedrijven die boetes kregen zijn BSH, Candy Hoover, Eberhardt en Smeg.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieder Odido kampte woensdagochtend met een storing bij het mobiele netwerk. Volgens een woordvoerder van Odido is de technische storing inmiddels verholpen. Er was volgens de zegsman geen sprake van een cyberaanval. Hij spreekt van een "vervelende situatie" door de storing.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De voormalige ING-topman Ralph Hamers wordt niet verder strafrechtelijk vervolgd voor zijn rol in het eerdere witwasschandaal bij de bank. Het gerechtshof Den Haag heeft woensdag het verzoek van het Openbaar Ministerie (OM) om de oud-ING-baas niet verder te vervolgen toegewezen.
11 minuten geledenOSLO (ANP/AFP) - Noorwegen stelt de verstrekking van vergunningen voor de winning van grondstoffen op de zeebodem met minstens vier jaar uit. De regering sloot daarover een deal met kleinere partijen in het parlement als onderdeel van een begrotingsakkoord. Vorig jaar was Noorwegen nog het eerste Europese land dat zeegebieden had aangewezen voor de winning van grondstoffen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben in de nacht van dinsdag op woensdag een voorlopig akkoord gesloten over de importstop van Russisch vloeibaar gas (lng) voor 1 januari 2027. Dat voorstel had de Europese Commissie gedaan in september. De import van Russisch gas via pijpleidingen wordt per 30 september 2027 verboden, zo is besloten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beursgraadmeters in Amsterdam zijn woensdag hoger geopend, in navolging van de koerswinsten op Wall Street dinsdag. De beurshandel daar kreeg een opsteker van een herstel van de bitcoin. Afgelopen weken ging de toonaangevende cryptomunt hard omlaag, wat voor grote onrust zorgde bij beleggers.
2 uur geledenEDE (ANP) - Heijmans heeft opdracht gekregen van netbeheerder TenneT om de komende vijf jaar belangrijke onderdelen te produceren voor hoogspanningsstations in een nieuwe fabriek in Ede. Het contract voor de levering van de zogeheten hoogspanningsvelden heeft een waarde van bijna 80 miljoen euro, maakten het bouw- en infrabedrijf en TenneT woensdag bekend.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic gaat mogelijk volgend jaar naar de aandelenbeurs, meldt Financial Times op basis van bronnen. Volgens de zakenkrant heeft Anthropic advocatenkantoor Wilson Sonsini ingehuurd om voorbereidingen te treffen voor een eventuele beursgang die begin volgend jaar al kan plaatsvinden.
3 uur geleden