Franse waakhond legt hoge boetes op aan elektronicafabrikanten
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse mededingingsautoriteit heeft tien fabrikanten van elektronische apparaten en twee distributeurs boetes opgelegd van in totaal 611 miljoen euro. Volgens de toezichthouder hebben de bedrijven zich schuldig gemaakt aan verboden prijsafspraken tussen februari 2007 en december 2014. De bedrijven hielden door die afspraken hun verkoopprijzen kunstmatig hoog en benadeelden daarmee consumenten.
Groupe SEB, waar merken als Krups, Moulinex, Rowenta en Tefal onder vallen, moet een boete betalen van 189,5 miljoen euro. Whirlpool krijgt een boete van 44,5 miljoen euro en moet ook de boete van 27,5 miljoen euro van het overgenomen Indesit betalen. De boetes voor Boulanger en Darty bedragen respectievelijk 84,4 miljoen euro en 109 miljoen euro. Electrolux moet 44,5 miljoen euro betalen, Miele ruim 14 miljoen euro en LG 15,5 miljoen euro. De andere bedrijven die boetes kregen zijn BSH, Candy Hoover, Eberhardt en Smeg.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
8 uur geleden