Franse waakhond legt hoge boetes op aan elektronicafabrikanten
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse mededingingsautoriteit heeft tien fabrikanten van elektronische apparaten en twee distributeurs boetes opgelegd van in totaal 611 miljoen euro. Volgens de toezichthouder hebben de bedrijven zich schuldig gemaakt aan verboden prijsafspraken tussen februari 2007 en december 2014. De bedrijven hielden door die afspraken hun verkoopprijzen kunstmatig hoog en benadeelden daarmee consumenten.
Groupe SEB, waar merken als Krups, Moulinex, Rowenta en Tefal onder vallen, moet een boete betalen van 189,5 miljoen euro. Whirlpool krijgt een boete van 44,5 miljoen euro en moet ook de boete van 27,5 miljoen euro van het overgenomen Indesit betalen. De boetes voor Boulanger en Darty bedragen respectievelijk 84,4 miljoen euro en 109 miljoen euro. Electrolux moet 44,5 miljoen euro betalen, Miele ruim 14 miljoen euro en LG 15,5 miljoen euro. De andere bedrijven die boetes kregen zijn BSH, Candy Hoover, Eberhardt en Smeg.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.
7 uur geleden