Franse waakhond legt hoge boetes op aan elektronicafabrikanten
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse mededingingsautoriteit heeft tien fabrikanten van elektronische apparaten en twee distributeurs boetes opgelegd van in totaal 611 miljoen euro. Volgens de toezichthouder hebben de bedrijven zich schuldig gemaakt aan verboden prijsafspraken tussen februari 2007 en december 2014. De bedrijven hielden door die afspraken hun verkoopprijzen kunstmatig hoog en benadeelden daarmee consumenten.
Groupe SEB, waar merken als Krups, Moulinex, Rowenta en Tefal onder vallen, moet een boete betalen van 189,5 miljoen euro. Whirlpool krijgt een boete van 44,5 miljoen euro en moet ook de boete van 27,5 miljoen euro van het overgenomen Indesit betalen. De boetes voor Boulanger en Darty bedragen respectievelijk 84,4 miljoen euro en 109 miljoen euro. Electrolux moet 44,5 miljoen euro betalen, Miele ruim 14 miljoen euro en LG 15,5 miljoen euro. De andere bedrijven die boetes kregen zijn BSH, Candy Hoover, Eberhardt en Smeg.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Roestvrijstaalproducent Aperam is vrijdag met dubbele cijfers gestegen op de beurs in Amsterdam na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bovendien ziet de markt er voor de staalmaker goed uit, dankzij investeringen in defensie. Het aandeel is bijna 12 procent gestegen.
12 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize heeft een arbitragezaak aangespannen tegen Servië omdat het land de winstmarges van supermarkten beperkt. Volgens het moederbedrijf van Albert Heijn, Delhaize en bol schendt de Servische regering met die maatregel een investeringsverdrag met Nederland.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amazon ging vrijdag ruim 9 procent onderuit op de beurs in New York. Het bedrijf voert de investeringen in AI-infrastructuur fors op, waardoor de kapitaaluitgaven dit jaar oplopen tot 200 miljard dollar. De enorme investeringen van Amerikaanse techconcerns in AI houden de gemoederen flink bezig.
14 uur geledenSTAMFORD (ANP) - Het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris heeft dankzij zijn alternatieven voor het traditionele roken vorig jaar een recordomzet geboekt. De sigaretten van bijvoorbeeld het merk Marlboro werden wel minder verkocht, maar de groei van bijvoorbeeld de populaire Zyn-nicotinezakjes en vapes maakte die daling meer dan goed.
14 uur geleden