Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse 'vrijheidskonvooien' beginnen tocht naar Parijs

Franse 'vrijheidskonvooien' beginnen tocht naar Parijs

NICE/OTTAWA (ANP) - De eerste Franse vrachtrijders die zaterdag een grote betoging in Parijs tegen de coronamaatregelen willen houden, zijn woensdag uit Nice vertrokken. De plaatselijke autoriteiten meldden dat een reeks vrachtauto's met naar schatting 150 betogers aan boord woensdag in de ochtend zijn vertrokken. Volgens de organisatie van het nationale protest zijn er wel vierhonderd betogers vanuit Nice richting Parijs vertrokken.

Er gaan woensdag ook in onder meer Toulouse, Perpignan, Bayonne en Bordeaux betogers op pad. De komende dagen vertrekken uit tal van plaatsen 'vrijheidskonvooien' naar de hoofdstad. Het protest wordt uitgevoerd naar het voorbeeld van de Canadese truckers. Zij reden over drie lange routes naar de hoofdstad Ottawa om er tegen alle beperkingen te betogen die uit naam van de volksgezondheid worden opgelegd. Het protest kreeg langs de route massale bijval en was op het hoogtepunt eind januari in Ottawa. Een deel van betogers is daar echter tot irritatie van bedrijven en bewoners nog steeds.

De Canadese provincies Alberta, Saskatchewan en Prince Edward Island hebben dinsdag kort na elkaar aangekondigd snel alle coronamaatregelen af te schaffen. De autoriteiten in de provincies zeggen dat dit niets met het truckersprotest te maken heeft. Het is besloten omdat de maatregelen zinloos of ondoelmatig blijken. Volgens de premier van Saskatchewan is het middel nu erger dan de kwaal en zijn alle maatregelen per 14 februari van de baan. Canadese media verwachten dat snel meer provincies dat voorbeeld volgen.

Meer uit Buitenland

Presidentskandidaten Peru gaan nek-aan-nek

LIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.

1 uur geleden
Israël voert aanvallen uit op 'militaire doelen' Iran

TEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.

2 uur geleden
Frankrijk neemt 70.000 aangiften kindermisbruik onder de loep

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.

2 uur geleden
Tsunamiwaarschuwing na zware aardbeving Filipijnen

MANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.

4 uur geleden
Premier Armenië claimt met zijn partij verkiezingsoverwinning

JEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".

4 uur geleden
Israël sluit grensovergangen Gaza na aanval Iran

JERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.

4 uur geleden
Trump vraagt Netanyahu geen vergeldingsaanval uit te voeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.

7 uur geleden