Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse volleyballers veroveren olympische titel

Franse volleyballers veroveren olympische titel

TOKIO (ANP) - De Franse volleyballers hebben zaterdag het grootste succes in de historie geboekt door in de finale van het olympisch toernooi in Tokio Rusland te verslaan. Dat gebeurde in vijf sets: 25-23 25-17 21-25 21-25 15-12. De eindstrijd duurde in totaal 2 uur en een kwartier.

De beslissende tiebreakset was enerverend met kerende kansen, tot 11-11. Jean Patry sloeg in de side-out een bal via het Russische blok uit en vervolgde de actie met een verwoestende sprongservice. Maksim Michailov had geen antwoord. Toen spelverdeler Antoine Brizard met een doortikbal in plaats van een set-up voor 14-12 zorgde was de doorbraak een feit. De aanval van Michailov ging uit. De 'VAR' zag ook geen Franse netfout.

Earvin N'Gapeth, die na enkele jaren Zenit Kazan komend seizoen terugkeert bij zijn oude Italiaanse club Modena, was aan Franse zijde de uitblinker. De 30-jarige sterspeler, 1,94 meter 'slechts', droeg 26 punten bij. Zijn vader Éric, geboren in Kameroen, was in de jaren tachtig ook Frans international en deed mee aan de Spelen van 1988 in Seoul. Patry was met 15 punten, waaronder de belangrijkste, ook van grote waarde.

Brons

De Russen waren in aanvallend opzicht vooral afhankelijk van de 33-jarige routinier Michailov, tot voor kort ploeggenoot van N'Gapeth, met 21 punten en van de 2,09 meter lange Egor Klioeka (20). In de groepsfase hadden de Fransen Rusland ook al bedwongen (3-1) maar gingen ze als vierde naar de kwartfinales. Rusland werd in zware poule B eerste vóór Brazilië en Argentinië. Team USA werd uitgeschakeld met twee zeges, evenveel als Frankrijk.

Argentinië veroverde verrassend het brons door eerder op de dag het Zuid-Amerikaanse onderonsje met Brazilië te winnen, eveneens met 3-2 (25-23 20-25 20-25 25-17 15-13). De Brazilianen, nummer 1 van de wereld, gingen voor het eerst sinds Sydney 2000 zonder volleybalmedaille naar huis.

Meer uit Sport

WK beachvolleybal 2027 wil stadion op de Hofvijver in Den Haag

UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.

2 uur geleden
Sinner treft Djokovic in Australië na simpele zege op Shelton

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.

2 uur geleden
Tennissters steunen Gauff in roep om meer privacy in Melbourne

MELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.

3 uur geleden
Swiatek verliest van Rybakina in kwartfinale Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Iga Swiatek blijft ook dit jaar zonder eindzege op de Australian Open. De Poolse nummer 2 van de wereld, die de drie andere grandslamtoernooien al wel won, verloor in de kwartfinales in Melbourne van de Kazachse Elena Rybakina: 5-7 1-6.

5 uur geleden
Djokovic naar halve finale Australian Open dankzij opgave Musetti

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic is in de kwartfinales van de Australian Open ontsnapt aan uitschakeling. Zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti gaf door een blessure op in de derde set, na de eerste twee te hebben gewonnen: 6-4 6-3 1-3.

5 uur geleden
Tennisster Gauff boos over uitzenden kapotslaan racket

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.

22 uur geleden
Alcaraz voor het eerst naar halve finales Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.

1 dag geleden