Franse volleyballers veroveren olympische titel
TOKIO (ANP) - De Franse volleyballers hebben zaterdag het grootste succes in de historie geboekt door in de finale van het olympisch toernooi in Tokio Rusland te verslaan. Dat gebeurde in vijf sets: 25-23 25-17 21-25 21-25 15-12. De eindstrijd duurde in totaal 2 uur en een kwartier.
De beslissende tiebreakset was enerverend met kerende kansen, tot 11-11. Jean Patry sloeg in de side-out een bal via het Russische blok uit en vervolgde de actie met een verwoestende sprongservice. Maksim Michailov had geen antwoord. Toen spelverdeler Antoine Brizard met een doortikbal in plaats van een set-up voor 14-12 zorgde was de doorbraak een feit. De aanval van Michailov ging uit. De 'VAR' zag ook geen Franse netfout.
Earvin N'Gapeth, die na enkele jaren Zenit Kazan komend seizoen terugkeert bij zijn oude Italiaanse club Modena, was aan Franse zijde de uitblinker. De 30-jarige sterspeler, 1,94 meter 'slechts', droeg 26 punten bij. Zijn vader Éric, geboren in Kameroen, was in de jaren tachtig ook Frans international en deed mee aan de Spelen van 1988 in Seoul. Patry was met 15 punten, waaronder de belangrijkste, ook van grote waarde.
Brons
De Russen waren in aanvallend opzicht vooral afhankelijk van de 33-jarige routinier Michailov, tot voor kort ploeggenoot van N'Gapeth, met 21 punten en van de 2,09 meter lange Egor Klioeka (20). In de groepsfase hadden de Fransen Rusland ook al bedwongen (3-1) maar gingen ze als vierde naar de kwartfinales. Rusland werd in zware poule B eerste vóór Brazilië en Argentinië. Team USA werd uitgeschakeld met twee zeges, evenveel als Frankrijk.
Argentinië veroverde verrassend het brons door eerder op de dag het Zuid-Amerikaanse onderonsje met Brazilië te winnen, eveneens met 3-2 (25-23 20-25 20-25 25-17 15-13). De Brazilianen, nummer 1 van de wereld, gingen voor het eerst sinds Sydney 2000 zonder volleybalmedaille naar huis.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
1 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
2 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.
4 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen was na de derde testdag van de Formule 1 in Bahrein wat positiever over de RB22. "We hebben veel zaken kunnen testen met de motor en de auto en zo hebben we de auto beter leren kennen. We hebben veel ontdekt en veel geleerd", zei de viervoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull.
4 uur geleden