Franse volleyballers veroveren olympische titel
TOKIO (ANP) - De Franse volleyballers hebben zaterdag het grootste succes in de historie geboekt door in de finale van het olympisch toernooi in Tokio Rusland te verslaan. Dat gebeurde in vijf sets: 25-23 25-17 21-25 21-25 15-12. De eindstrijd duurde in totaal 2 uur en een kwartier.
De beslissende tiebreakset was enerverend met kerende kansen, tot 11-11. Jean Patry sloeg in de side-out een bal via het Russische blok uit en vervolgde de actie met een verwoestende sprongservice. Maksim Michailov had geen antwoord. Toen spelverdeler Antoine Brizard met een doortikbal in plaats van een set-up voor 14-12 zorgde was de doorbraak een feit. De aanval van Michailov ging uit. De 'VAR' zag ook geen Franse netfout.
Earvin N'Gapeth, die na enkele jaren Zenit Kazan komend seizoen terugkeert bij zijn oude Italiaanse club Modena, was aan Franse zijde de uitblinker. De 30-jarige sterspeler, 1,94 meter 'slechts', droeg 26 punten bij. Zijn vader Éric, geboren in Kameroen, was in de jaren tachtig ook Frans international en deed mee aan de Spelen van 1988 in Seoul. Patry was met 15 punten, waaronder de belangrijkste, ook van grote waarde.
Brons
De Russen waren in aanvallend opzicht vooral afhankelijk van de 33-jarige routinier Michailov, tot voor kort ploeggenoot van N'Gapeth, met 21 punten en van de 2,09 meter lange Egor Klioeka (20). In de groepsfase hadden de Fransen Rusland ook al bedwongen (3-1) maar gingen ze als vierde naar de kwartfinales. Rusland werd in zware poule B eerste vóór Brazilië en Argentinië. Team USA werd uitgeschakeld met twee zeges, evenveel als Frankrijk.
Argentinië veroverde verrassend het brons door eerder op de dag het Zuid-Amerikaanse onderonsje met Brazilië te winnen, eveneens met 3-2 (25-23 20-25 20-25 25-17 15-13). De Brazilianen, nummer 1 van de wereld, gingen voor het eerst sinds Sydney 2000 zonder volleybalmedaille naar huis.
Meer uit Sport
NICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.
2 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft ook zichzelf verrast op de Paralympische Spelen in Cortina d'Ampezzo. Hij veroverde zondag op de slalom zijn derde gouden medaille, na de titels op de super-G en de supercombinatie. "Echt bizar, ik win in meer dan de helft van de wedstrijden waaraan ik meedoe goud en de concurrentie is zo groot", vertelde hij aan het ANP.
4 minuten geledenSAN BENEDETTO (ANP) - Jonathan Milan heeft de zevende en laatste etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico gewonnen. De Italiaan was de snelste in een massasprint van een rit over 142 kilometer van Civitanova Marche naar San Benedetto del Tronto.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur heeft op de slotdag van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina zijn derde gouden paralympische medaille behaald. De Nederlander won na de super-G en de supercombinatie ook de slalom.
2 uur geledenÅRE (ANP) - De Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin heeft haar eerste zege geboekt als olympisch kampioene op de slalom. Ze was de snelste in de wereldbeker in het Zweedse Åre en schreef haar 109e wereldbekerzege bij op haar erelijst.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De MotoGP heeft de Grote Prijs van Qatar uitgesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De race stond gepland voor 12 april, maar is nu verzet naar 8 november, meldde rechtenhouder Dorna.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.
5 uur geleden