Franse voetbalsters laten Italië op EK met 5-1 kansloos
ROTHERHAM (ANP) - De Franse voetbalsters hebben indruk gemaakt tijdens hun eerste wedstrijd op het Europees kampioenschap in Engeland. Bondscoach Corinne Diacre zag haar elftal Italië in Rotherham met 5-1 verslaan.
Frankrijk leidde halverwege al met 5-0. Italië had niets in te brengen en zag Grace Geyoro, na slecht uitverdedigen, in de 9e minuut van dichtbij scoren. Marie-Antoinette Katoto verdubbelde kort daarna de voorsprong. Frankrijk creëerde daarna nog genoeg kansen. Het duurde tot de 38e minuut voordat Delphine Cascarino de tussenstand op 3-0 bracht. Geyoro scoorde voor rust nog twee keer.
Frankrijk hoefde, met het oog op het vervolg van het toernooi, in de tweede helft niet meer zo. Italië bleef een nog grotere afstraffing bespaard en redde een kwartier voor tijd via invalster Martina Piemonte de eer (5-1).
België en IJsland zijn de andere landen in groep D. Zij speelden eerder op zondag gelijk (1-1). Als het Nederlands elftal de kwartfinale weet te bereiken, komt de tegenstander uit deze poule. De nummer 1 uit groep C (de groep van Oranje) speelt tegen de nummer 2 uit groep D en de nummer 2 uit groep C tegen de nummer 1 uit groep D.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
25 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
7 uur geleden