Franse voetbalsters laten Italië op EK met 5-1 kansloos
ROTHERHAM (ANP) - De Franse voetbalsters hebben indruk gemaakt tijdens hun eerste wedstrijd op het Europees kampioenschap in Engeland. Bondscoach Corinne Diacre zag haar elftal Italië in Rotherham met 5-1 verslaan.
Frankrijk leidde halverwege al met 5-0. Italië had niets in te brengen en zag Grace Geyoro, na slecht uitverdedigen, in de 9e minuut van dichtbij scoren. Marie-Antoinette Katoto verdubbelde kort daarna de voorsprong. Frankrijk creëerde daarna nog genoeg kansen. Het duurde tot de 38e minuut voordat Delphine Cascarino de tussenstand op 3-0 bracht. Geyoro scoorde voor rust nog twee keer.
Frankrijk hoefde, met het oog op het vervolg van het toernooi, in de tweede helft niet meer zo. Italië bleef een nog grotere afstraffing bespaard en redde een kwartier voor tijd via invalster Martina Piemonte de eer (5-1).
België en IJsland zijn de andere landen in groep D. Zij speelden eerder op zondag gelijk (1-1). Als het Nederlands elftal de kwartfinale weet te bereiken, komt de tegenstander uit deze poule. De nummer 1 uit groep C (de groep van Oranje) speelt tegen de nummer 2 uit groep D en de nummer 2 uit groep C tegen de nummer 1 uit groep D.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
8 uur geleden