Franse voetbalclub Marseille mag een jaar geen spelers kopen
MARSEILLE (ANP) - De Franse voetbalclub Olympique Marseille mag een jaar lang geen spelers kopen. Volgens Franse media heeft de mondiale bond FIFA de nummer 3 van de Ligue 1 een transferverbod gegeven, als straf voor het aantrekken van de Senegalese middenvelder Pape Gueye in de zomer van 2020.
Gueye zou aanvankelijk gaan spelen voor de Engelse club Watford, maar koos uiteindelijk ondanks een getekend contract toch voor Marseille. Hij zette in de Franse havenstad zijn handtekening onder een verbintenis tot de zomer van 2024.
Watford stapte daarop naar de FIFA en eiste een schadevergoeding. Volgens onder meer de krant L'Équipe en het Franse persbureau AFP heeft de FIFA nu besloten om Gueye voor vier maanden te schorsen. Marseille mag in twee transferperiodes geen nieuwe spelers aantrekken en moet een boete van 2,5 miljoen euro betalen.
De 22-jarige Gueye doet momenteel met Senegal mee aan het toernooi om de Afrika Cup in Kameroen. De middenvelder van Marseille ontbrak vrijdag tegen Guinee (0-0). Volgens bondscoach Aliou Cissé was dat omdat de FIFA hem geschorst heeft. Marseille, dat zich officieel niet heeft uitgelaten over de straf, zou beroep willen aantekenen.
Meer uit Voetbal
DAVOS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze zomer de wereldbeker uitreiken aan de wereldkampioen na de finale van het WK voetbal. Dat zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens een paneldiscussie over het WK op het World Economic Forum in Davos.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is middenvelder Pedri een maand kwijt. De Spaanse international heeft een hamstringblessure opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Slavia Praag in de Champions League.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
19 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
21 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
21 uur geleden