Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse voetbalclub Marseille mag een jaar geen spelers kopen

Franse voetbalclub Marseille mag een jaar geen spelers kopen

MARSEILLE (ANP) - De Franse voetbalclub Olympique Marseille mag een jaar lang geen spelers kopen. Volgens Franse media heeft de mondiale bond FIFA de nummer 3 van de Ligue 1 een transferverbod gegeven, als straf voor het aantrekken van de Senegalese middenvelder Pape Gueye in de zomer van 2020.

Gueye zou aanvankelijk gaan spelen voor de Engelse club Watford, maar koos uiteindelijk ondanks een getekend contract toch voor Marseille. Hij zette in de Franse havenstad zijn handtekening onder een verbintenis tot de zomer van 2024.

Watford stapte daarop naar de FIFA en eiste een schadevergoeding. Volgens onder meer de krant L'Équipe en het Franse persbureau AFP heeft de FIFA nu besloten om Gueye voor vier maanden te schorsen. Marseille mag in twee transferperiodes geen nieuwe spelers aantrekken en moet een boete van 2,5 miljoen euro betalen.

De 22-jarige Gueye doet momenteel met Senegal mee aan het toernooi om de Afrika Cup in Kameroen. De middenvelder van Marseille ontbrak vrijdag tegen Guinee (0-0). Volgens bondscoach Aliou Cissé was dat omdat de FIFA hem geschorst heeft. Marseille, dat zich officieel niet heeft uitgelaten over de straf, zou beroep willen aantekenen.

Meer uit Voetbal

Dortmund speelt gelijk in aanloop naar topduel met Bayern München

LEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.

54 minuten geleden
PSV na achterstand met 3-1 te sterk voor sc Heerenveen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.

57 minuten geleden
Real Madrid verliest bij Osasuna na doelpunt in slotfase

PAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.

58 minuten geleden
Alcaraz boekt in Qatar tweede toernooizege van het jaar

DOHA (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de Qatar Open gewonnen. In Doha kwam hij in de finale geen moment in de problemen tegen Arthur Fils, de Franse nummer 40 van de wereld. Alcaraz won in twee sets: 6-2 6-1.

59 minuten geleden
Internazionale verslaat Lecce dankzij twee late doelpunten

LECCE (ANP) - Internazionale heeft drie dagen na de zware nederlaag in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Bodø/Glimt (3-1) een moeizame zege geboekt bij Lecce. De koploper van de Serie A won dankzij twee late doelpunten met 2-0 van de nummer 17.

1 uur geleden
Fitz-Jim vervangt afwezige Klaassen in thuisduel van Ajax met NEC

AMSTERDAM (ANP) - Kian Fitz-Jim begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen NEC. De middenvelder vervangt Davy Klaassen, die onvoldoende fit is en ontbreekt in de selectie van de thuisploeg.

2 uur geleden
Koploper RC Lens verliest thuis van AS Monaco na 2-0-voorsprong

LENS (ANP) - RC Lens heeft een dure nederlaag geleden in de Franse competitie. De koploper verloor thuis na een 2-0-voorsprong met 3-2 van AS Monaco. Nummer 2 Paris Saint-Germain kan later op zaterdag de eerste plaats van Lens overnemen.

3 uur geleden