Franse voetbalclub Marseille mag een jaar geen spelers kopen
MARSEILLE (ANP) - De Franse voetbalclub Olympique Marseille mag een jaar lang geen spelers kopen. Volgens Franse media heeft de mondiale bond FIFA de nummer 3 van de Ligue 1 een transferverbod gegeven, als straf voor het aantrekken van de Senegalese middenvelder Pape Gueye in de zomer van 2020.
Gueye zou aanvankelijk gaan spelen voor de Engelse club Watford, maar koos uiteindelijk ondanks een getekend contract toch voor Marseille. Hij zette in de Franse havenstad zijn handtekening onder een verbintenis tot de zomer van 2024.
Watford stapte daarop naar de FIFA en eiste een schadevergoeding. Volgens onder meer de krant L'Équipe en het Franse persbureau AFP heeft de FIFA nu besloten om Gueye voor vier maanden te schorsen. Marseille mag in twee transferperiodes geen nieuwe spelers aantrekken en moet een boete van 2,5 miljoen euro betalen.
De 22-jarige Gueye doet momenteel met Senegal mee aan het toernooi om de Afrika Cup in Kameroen. De middenvelder van Marseille ontbrak vrijdag tegen Guinee (0-0). Volgens bondscoach Aliou Cissé was dat omdat de FIFA hem geschorst heeft. Marseille, dat zich officieel niet heeft uitgelaten over de straf, zou beroep willen aantekenen.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
1 dag geleden