Franse voetbalclub Marseille mag een jaar geen spelers kopen
MARSEILLE (ANP) - De Franse voetbalclub Olympique Marseille mag een jaar lang geen spelers kopen. Volgens Franse media heeft de mondiale bond FIFA de nummer 3 van de Ligue 1 een transferverbod gegeven, als straf voor het aantrekken van de Senegalese middenvelder Pape Gueye in de zomer van 2020.
Gueye zou aanvankelijk gaan spelen voor de Engelse club Watford, maar koos uiteindelijk ondanks een getekend contract toch voor Marseille. Hij zette in de Franse havenstad zijn handtekening onder een verbintenis tot de zomer van 2024.
Watford stapte daarop naar de FIFA en eiste een schadevergoeding. Volgens onder meer de krant L'Équipe en het Franse persbureau AFP heeft de FIFA nu besloten om Gueye voor vier maanden te schorsen. Marseille mag in twee transferperiodes geen nieuwe spelers aantrekken en moet een boete van 2,5 miljoen euro betalen.
De 22-jarige Gueye doet momenteel met Senegal mee aan het toernooi om de Afrika Cup in Kameroen. De middenvelder van Marseille ontbrak vrijdag tegen Guinee (0-0). Volgens bondscoach Aliou Cissé was dat omdat de FIFA hem geschorst heeft. Marseille, dat zich officieel niet heeft uitgelaten over de straf, zou beroep willen aantekenen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
3 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
4 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
6 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
17 uur geleden