Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse voetbalbond dient klacht in bij FIFA na afgekeurd doelpunt

Franse voetbalbond dient klacht in bij FIFA na afgekeurd doelpunt

DOHA (ANP) - De Franse voetbalbond FFF heeft donderdag een protest ingediend bij wereldvoetbalbond FIFA vanwege het afgekeurde doelpunt van Antoine Griezmann in de wedstrijd tegen Tunesië (0-1). Dat heeft de bond bevestigd aan persbureau AFP.

Griezmann leek in de extra tijd van de wedstrijd tegen Tunesië een Franse nederlaag te voorkomen, maar zijn treffer (de 1-1) werd na het laatste fluitsignaal na ingrijpen van de VAR alsnog afgekeurd wegens buitenspel. Scheidsrechter Matthew Conger beëindigde de wedstrijd vlak nadat Griezmann de 1-1 had gemaakt, maar keurde het doelpunt na een video-review alsnog af. De wedstrijd werd vervolgens nog kort hervat en uiteindelijk won Tunesië dus toch.

In de klacht richting de FIFA meldt de Franse bond dat de VAR pas na het einde van de wedstrijd werd gebruikt, wat volgens hen in strijd zou zijn met het protocol voor het gebruik van de technologie.

Televisiezender TF1

Op de Franse televisiezender TF1 was woensdagavond niet eens te zien dat de treffer van Griezmann alsnog werd afgekeurd. De Franse omroep zette de reclames in voordat Conger de opdracht kreeg om de VAR-monitor langs het veld te bekijken. De Franse bond meldde vrijdagavond al dat het doelpunt ten onrechte was afgekeurd en hintte toen al op een mogelijk protest.

Indien het resultaat van de wedstrijd wordt teruggezet naar een gelijkspel heeft dat overigens geen grote gevolgen voor de stand. Frankrijk was immers al zeker van een plek in de achtste finales. Tunesië had bij winst of gelijkspel niet genoeg om de achtste finales te bereiken.

Frankrijk-Polen

Frankrijk treft Polen zondag in de achtste finales. De wedstrijd staat om 16.00 uur op het programma.

Meer uit Voetbal

Arsenal wint in League Cup na strafschoppen van Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.

5 uur geleden
Nigeria wint moeizaam van Tanzania in eerste wedstrijd Afrika Cup

FÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.

7 uur geleden
Algemeen directeur Brands blijft tot medio 2029 bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.

9 uur geleden
Real Madrid verhuurt Endrick tot einde van het seizoen aan Lyon

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.

9 uur geleden
Duel Go Ahead - Heerenveen uitgesteld om Europa League

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.

15 uur geleden
Liverpool 'een paar maanden' zonder spits Isak na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.

17 uur geleden
Spits Isak (Liverpool) geopereerd aan enkel en breuk in kuitbeen

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.

1 dag geleden