Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse voetbalbond dient klacht in bij FIFA na afgekeurd doelpunt

Franse voetbalbond dient klacht in bij FIFA na afgekeurd doelpunt

DOHA (ANP) - De Franse voetbalbond FFF heeft donderdag een protest ingediend bij wereldvoetbalbond FIFA vanwege het afgekeurde doelpunt van Antoine Griezmann in de wedstrijd tegen Tunesië (0-1). Dat heeft de bond bevestigd aan persbureau AFP.

Griezmann leek in de extra tijd van de wedstrijd tegen Tunesië een Franse nederlaag te voorkomen, maar zijn treffer (de 1-1) werd na het laatste fluitsignaal na ingrijpen van de VAR alsnog afgekeurd wegens buitenspel. Scheidsrechter Matthew Conger beëindigde de wedstrijd vlak nadat Griezmann de 1-1 had gemaakt, maar keurde het doelpunt na een video-review alsnog af. De wedstrijd werd vervolgens nog kort hervat en uiteindelijk won Tunesië dus toch.

In de klacht richting de FIFA meldt de Franse bond dat de VAR pas na het einde van de wedstrijd werd gebruikt, wat volgens hen in strijd zou zijn met het protocol voor het gebruik van de technologie.

Televisiezender TF1

Op de Franse televisiezender TF1 was woensdagavond niet eens te zien dat de treffer van Griezmann alsnog werd afgekeurd. De Franse omroep zette de reclames in voordat Conger de opdracht kreeg om de VAR-monitor langs het veld te bekijken. De Franse bond meldde vrijdagavond al dat het doelpunt ten onrechte was afgekeurd en hintte toen al op een mogelijk protest.

Indien het resultaat van de wedstrijd wordt teruggezet naar een gelijkspel heeft dat overigens geen grote gevolgen voor de stand. Frankrijk was immers al zeker van een plek in de achtste finales. Tunesië had bij winst of gelijkspel niet genoeg om de achtste finales te bereiken.

Frankrijk-Polen

Frankrijk treft Polen zondag in de achtste finales. De wedstrijd staat om 16.00 uur op het programma.

Meer uit Voetbal

Inter komt terug uit geslagen positie en bereikt bekerfinale

MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.

7 uur geleden
Leicester zakt tien jaar na titel in Engeland naar derde niveau

LEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.

7 uur geleden
Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

10 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

13 uur geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

13 uur geleden
Voetbalsters Oranje terug in top tien wereldranglijst

ZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.

18 uur geleden
Hagi nieuwe bondscoach Roemeense voetballers

BOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.

1 dag geleden