Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse voetbalbond dient klacht in bij FIFA na afgekeurd doelpunt

Franse voetbalbond dient klacht in bij FIFA na afgekeurd doelpunt

DOHA (ANP) - De Franse voetbalbond FFF heeft donderdag een protest ingediend bij wereldvoetbalbond FIFA vanwege het afgekeurde doelpunt van Antoine Griezmann in de wedstrijd tegen Tunesië (0-1). Dat heeft de bond bevestigd aan persbureau AFP.

Griezmann leek in de extra tijd van de wedstrijd tegen Tunesië een Franse nederlaag te voorkomen, maar zijn treffer (de 1-1) werd na het laatste fluitsignaal na ingrijpen van de VAR alsnog afgekeurd wegens buitenspel. Scheidsrechter Matthew Conger beëindigde de wedstrijd vlak nadat Griezmann de 1-1 had gemaakt, maar keurde het doelpunt na een video-review alsnog af. De wedstrijd werd vervolgens nog kort hervat en uiteindelijk won Tunesië dus toch.

In de klacht richting de FIFA meldt de Franse bond dat de VAR pas na het einde van de wedstrijd werd gebruikt, wat volgens hen in strijd zou zijn met het protocol voor het gebruik van de technologie.

Televisiezender TF1

Op de Franse televisiezender TF1 was woensdagavond niet eens te zien dat de treffer van Griezmann alsnog werd afgekeurd. De Franse omroep zette de reclames in voordat Conger de opdracht kreeg om de VAR-monitor langs het veld te bekijken. De Franse bond meldde vrijdagavond al dat het doelpunt ten onrechte was afgekeurd en hintte toen al op een mogelijk protest.

Indien het resultaat van de wedstrijd wordt teruggezet naar een gelijkspel heeft dat overigens geen grote gevolgen voor de stand. Frankrijk was immers al zeker van een plek in de achtste finales. Tunesië had bij winst of gelijkspel niet genoeg om de achtste finales te bereiken.

Frankrijk-Polen

Frankrijk treft Polen zondag in de achtste finales. De wedstrijd staat om 16.00 uur op het programma.

Meer uit Voetbal

Hoge Raad buigt zich na seizoen over zaak van KNVB tegen Vitesse

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.

1 uur geleden
Van Persie verrast door vertrek van algemeen directeur Te Kloese

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.

5 uur geleden
De Ligt werkt vijftig dagen voor WK op trainingsveld aan herstel

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

9 uur geleden
Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

22 uur geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

1 dag geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

1 dag geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

1 dag geleden