Franse verzekeraars: 650 miljoen euro schade door rellen
PARIJS (ANP/AFP) - Franse verzekeraars zeggen dat voor zeker 650 miljoen euro aan schade is aangericht bij de recente golf aan rellen. Het overgrote deel van die kosten houdt volgens een brancheorganisatie verband met schade aan zo'n 3900 eigendommen van bedrijven en overheden.
De verzekeraars gingen vorige week nog uit van 280 miljoen euro schade, maar dat bedrag is nu meer dan verdubbeld. Er kwamen zo'n 11.300 schadeclaims binnen die betrekking hebben op de recente onlusten. Die volgden op het doodschieten van de 17-jarige Nahel bij een politiecontrole in Nanterre, bij Parijs.
Een omstander filmde het moment waarop een agent eind juni begon te schieten. Dat gebeurde toen de auto met Nahel tijdens een controle plots in beweging kwam. De dood van de tiener leidde tot protesten en rellen. De Franse autoriteiten hebben duizenden mensen opgepakt, onder wie veel minderjarigen.
Meer uit Buitenland
MONACO (ANP) - Bij een explosie in Monaco zijn maandagavond rond 21.00 uur drie gewonden gevallen. Een man liet een rugzak achter die even later ontplofte. Dat meldde de zender BFMTV en is inmiddels bevestigd door Franse autoriteiten.
2 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de zware aardbevingen in Venezuela is opgelopen naar 1719. Dat maakte parlementsvoorzitter Jorge RodrÃguez bekend. Hij stelde ook dat ruim 5000 mensen gewond zijn geraakt en bijna 16.000 personen dakloos zijn geworden.
4 uur geledenSTADE (ANP/AFP/DPA/RTR) - De man die wordt verdacht van het doodschieten van zes mensen bij een jeugdinstelling in het Duitse Stade had een conflict over de voogdij van zijn drie maanden oude dochter. Vermoedelijk vormde dat het motief voor de schietpartij, zei de politie op een persconferentie.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk en Oman hebben afgesproken om samen mijnen te verwijderen in de Straat van Hormuz. De Franse president Emmanuel Macron kondigde na een bezoek van de Omaanse sultan Haitham bin Tarik aan dat de landen willen samenwerken aan de veiligheid van de vaarroutes in de zeestraat tussen Iran en Oman.
5 uur geledenSTADE (ANP/AFP) - Bij de schietpartij in het Noord-Duitse Stade is ook een zesde slachtoffer overleden. De politie heeft drie verdachten aangehouden, inclusief de vermoedelijke schutter. Der Spiegel schrijft op basis van politiebronnen dat de dader waarschijnlijk een persoonlijk motief had en geen politieke of extremistische drijfveer.
6 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het noorden van Venezuela, waar woensdag twee verwoestende aardbevingen plaatsvonden, is getroffen door een sterke naschok. Deze had een kracht van 4.6 en vond plaats op een diepte van 10 kilometer, aldus de Amerikaanse geologische dienst USGS. Er zijn vooralsnog geen meldingen van nieuwe schade.
10 uur geledenSTADE (ANP/DPA) - Na de dodelijke schietpartij in de Noord-Duitse stad Stade, waarbij vijf mensen om het leven kwamen, zijn twee verdachten aangehouden. Dat meldt de politie. Een van hen is de vermoedelijke schutter.
10 uur geleden