
Franse verdediger Varane lijkt op tijd fit voor begin WK
PARIJS (ANP) - Verdediger Raphaël Varane lijkt op tijd fit voor de eerste wedstrijd van Frankrijk op het WK voetbal. Bondscoach Didier Deschamps zegt de terugkeer van zijn van een blessure herstellende speler niet te willen overhaasten, maar "hij voelt zich goed". Zijn ploeg begint het wereldkampioenschap in Qatar volgende week dinsdag tegen Australië en speelt daarna in de groepsfase nog tegen Denemarken en Tunesië.
Varane, die op 22 oktober geblesseerd was geraakt bij Manchester United, werkte maandag een lichte training af met de Franse ploeg. Ook deed hij verschillende loopoefeningen met onder anderen Real Madrid-aanvaller Karim Benzema. De spits was de afgelopen weken niet helemaal fit, maar ook voor hem zijn de vooruitzichten positief.
Het geblesseerd afhaken van verdediger Presnel Kimpembe van Paris Saint-Germain was maandag een nieuwe domper voor 'Les Bleus'. De middenvelders Paul Pogba (Juventus) en N'Golo Kanté (Chelsea) ontbraken vanwege blessures al in de selectie. Maandag werden verdediger Axel Disasi van AS Monaco en Borussia Mönchengladbach-aanvaller Marcus Thuram toegevoegd om de selectie compleet te maken.
Meer uit Voetbal
SPIEZ (ANP) - Oranje-aanvoerster Sherida Spitse vindt de pijnlijke EK-nederlaag van woensdag tegen Engeland (0-4) de schuld van zowel speelsters als de staf. Bondscoach Andries Jonker verweet zijn ploeg vooral het plan, dat "in theorie" volgens hem klopte, niet goed te hebben uitgevoerd. Spitse vindt dat dat niet alleen aan de voetbalsters lag.
16 minuten geledenSPIEZ (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse hoopt in haar toekomstige trainerscarrière samen te werken met Arjan Veurink, de bondscoach van Oranje vanaf na dit EK. De 35-jarige verdedigster noemt een combinatie met de huidige assistent van Engeland-bondscoach Sarina Wiegman "ideaal" gezien haar ervaring als voetbalster, maar sluit dit op korte termijn uit.
38 minuten geledenSPIEZ (ANP) - Recordinternational Sherida Spitse is nog niet bezig met een mogelijk afscheid bij het Nederlands elftal. De 35-jarige aanvoerster zegt dat ze nu alleen nog maar denkt aan het EK-duel met Frankrijk van zondag en de kleine kans die Oranje nog heeft om de kwartfinales te bereiken.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van AZ-speler Ruben van Bommel afgerond. De 20-jarige aanvaller tekende een contract tot de zomer van 2030 bij de landskampioen. Dat maakte PSV vrijdag bekend.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
23 uur geledenZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.
1 dag geleden