Franse verdediger Le Normand krijgt Spaans paspoort
MADRID (ANP) - De Franse verdediger Robin Le Normand heeft de Spaanse nationaliteit verkregen, meldt het officiële staatsbulletin van de regering in Madrid. Daarmee is de weg vrij voor de 26-jarige speler van Real Sociedad om uit te komen voor de nationale voetbalploeg van Spanje.
Een bron binnen de Spaanse voetbalbond meldde al in februari aan persbureau AFP dat Le Normand de Spaanse nationaliteit had aangevraagd met het oog op een selectie voor de nationale ploeg. Verwacht wordt dat hij een oproep krijgt voor de Nations League Finals, het toernooi in juni in Nederland waarin Spanje in de halve finales Italië treft.
Le Normand speelde nooit voor de Franse nationale ploeg. Hij komt sinds 2016 uit voor Real Sociedad en heeft zich ontwikkeld tot een van de beste verdedigers in de Spaanse competitie. Eerder sprak hij nog de hoop uit voor Frankrijk te mogen uitkomen.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
2 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman weet niet of hij op het WK direct met Memphis Depay in de basis moet beginnen. De spits maakte zondag na twee maanden afwezigheid zijn rentree bij Corinthians en de bondscoach wil niet te veel risico met hem nemen.
4 uur geleden