Franse veiligheidsdiensten waarschuwden voor valse kaartjes
PARIJS (ANP) - Franse veiligheidsdiensten hebben twee dagen voor de finale van de Champions League in Parijs de autoriteiten gewaarschuwd voor het risico op 50.000 voetbalfans zonder toegangsbewijs of met een vals kaartje. Het Franse persbureau AFP heeft daarover een document ingezien.
Voorafgaand aan de finale tussen Real Madrid en Liverpool afgelopen zaterdag liep het buiten het stadion uit de hand. Duizenden Engelse supporters kwamen het Stade de France niet in. Sommige fans zonder ticket of met een vals kaartje klommen over de hekken en renden het stadion in.
In een nota waarschuwt de National Division of the Fight against Hooliganism (DNLH) voor ongeveer 50.000 Engelse fans zonder ticket. "Anderen zullen proberen door bedrog het stadion binnen te komen, bijvoorbeeld door gebruik te maken van de uniformen van stewards, de UEFA, schoonmaakpersoneel of medisch personeel", staat verder in de nota, die is geschreven met input van de inlichtingendiensten en ingezien door AFP. De nota dateert van woensdag 25 mei, drie dagen voor de finale.
"Als dit evenement geen bijzondere risico's met zich meebrengt in verband met gewelddadige supporters, moet worden gevreesd voor verstoringen van de openbare orde, met name vanwege de zeer grote toestroom van supporters uit heel Europa", staat verder in de nota.
In Frankrijk is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de valse tickets.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
8 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
12 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
16 uur geleden