Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse veiligheidsdiensten waarschuwden voor valse kaartjes

Franse veiligheidsdiensten waarschuwden voor valse kaartjes

PARIJS (ANP) - Franse veiligheidsdiensten hebben twee dagen voor de finale van de Champions League in Parijs de autoriteiten gewaarschuwd voor het risico op 50.000 voetbalfans zonder toegangsbewijs of met een vals kaartje. Het Franse persbureau AFP heeft daarover een document ingezien.

Voorafgaand aan de finale tussen Real Madrid en Liverpool afgelopen zaterdag liep het buiten het stadion uit de hand. Duizenden Engelse supporters kwamen het Stade de France niet in. Sommige fans zonder ticket of met een vals kaartje klommen over de hekken en renden het stadion in.

In een nota waarschuwt de National Division of the Fight against Hooliganism (DNLH) voor ongeveer 50.000 Engelse fans zonder ticket. "Anderen zullen proberen door bedrog het stadion binnen te komen, bijvoorbeeld door gebruik te maken van de uniformen van stewards, de UEFA, schoonmaakpersoneel of medisch personeel", staat verder in de nota, die is geschreven met input van de inlichtingendiensten en ingezien door AFP. De nota dateert van woensdag 25 mei, drie dagen voor de finale.

"Als dit evenement geen bijzondere risico's met zich meebrengt in verband met gewelddadige supporters, moet worden gevreesd voor verstoringen van de openbare orde, met name vanwege de zeer grote toestroom van supporters uit heel Europa", staat verder in de nota.

In Frankrijk is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de valse tickets.

Meer uit Voetbal

DR Congo na 52 jaar weer naar WK voetbal na zege op Jamaica

GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.

2 uur geleden
Turkije na 24 jaar weer naar WK voetbal na zege op Kosovo

PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.

6 uur geleden
Oranje speelt na vroege rode kaart Dumfries gelijk tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.

6 uur geleden
Zweden speelt tegen Oranje op WK voetbal na play-offzege op Polen

SOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.

6 uur geleden
Oranje tegen Ecuador al snel verder met tien man na rood Dumfries

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.

7 uur geleden
Oranje begint met zeven andere spelers tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.

9 uur geleden
Voetbalsters missen Janssen, Groenen, Van de Donk en Roord

ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.

10 uur geleden