Franse veiligheidsdiensten waarschuwden voor valse kaartjes
PARIJS (ANP) - Franse veiligheidsdiensten hebben twee dagen voor de finale van de Champions League in Parijs de autoriteiten gewaarschuwd voor het risico op 50.000 voetbalfans zonder toegangsbewijs of met een vals kaartje. Het Franse persbureau AFP heeft daarover een document ingezien.
Voorafgaand aan de finale tussen Real Madrid en Liverpool afgelopen zaterdag liep het buiten het stadion uit de hand. Duizenden Engelse supporters kwamen het Stade de France niet in. Sommige fans zonder ticket of met een vals kaartje klommen over de hekken en renden het stadion in.
In een nota waarschuwt de National Division of the Fight against Hooliganism (DNLH) voor ongeveer 50.000 Engelse fans zonder ticket. "Anderen zullen proberen door bedrog het stadion binnen te komen, bijvoorbeeld door gebruik te maken van de uniformen van stewards, de UEFA, schoonmaakpersoneel of medisch personeel", staat verder in de nota, die is geschreven met input van de inlichtingendiensten en ingezien door AFP. De nota dateert van woensdag 25 mei, drie dagen voor de finale.
"Als dit evenement geen bijzondere risico's met zich meebrengt in verband met gewelddadige supporters, moet worden gevreesd voor verstoringen van de openbare orde, met name vanwege de zeer grote toestroom van supporters uit heel Europa", staat verder in de nota.
In Frankrijk is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de valse tickets.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor komende week een kort trainingskamp in het buitenland belegd. Trainer Robin van Persie wil aanwinst Raheem Sterling met zijn selectie laten trainen en leuke dingen met zijn spelers doen.
27 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat hij voorlopig geen beroep kan doen op Oussama Targhalline. "We laten nog allerlei testen uitvoeren", zei hij na een nipte zege op Go Ahead Eagles. "Maar dit ziet er niet goed uit. We zijn hem wel even kwijt."
50 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het thuisduel met Go Ahead Eagles met veel moeite gewonnen (1-0). De ingevallen Casper Tengstedt benutte in blessuretijd een strafschop, nadat Evert Linthorst een lichte overtreding op hem had gemaakt.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - De Portugees Vitor Pereira is de nieuwe trainer van Nottingham Forest. De oud-trainer van Wolverhampton Wanderers is al de vierde coach van dit seizoen bij de nummer 17 van de Premier League. Donderdag werd Sean Dyche ontslagen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Steven Benda verdedigt het doel van Feyenoord in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De Duitse doelman vervangt Timon Wellenreuther, die geschorst is na zijn gele kaart van vorige week in Utrecht. Feyenoord huurt Benda in de tweede helft van het seizoen van Fulham. Hij is de vervanger van de vertrokken Justin Bijlow.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Twee van de vier Champions League-duels van komende dinsdag hebben een Nederlandse scheidsrechter. Danny Makkelie fluit vanaf 18.45 uur Nederlandse tijd het duel uit de tussenronde tussen Galatasaray en Juventus. Serdar Gözübüyük is vanaf 21.00 uur de arbiter bij Borussia Dortmund - Atalanta. Bij dat duel in Duitsland fungeert Pol van Boekel als videoscheidsrechter.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
16 uur geleden