Franse vedette Pogba vertrekt bij Manchester United
MANCHESTER (ANP) - De Franse voetbalvedette Paul Pogba verlaat Manchester United aan het einde van deze maand, als zijn contract afloopt. Ook middenvelder Jesse Lingard gaat weg bij de club van de nieuwe trainer Erik ten Hag.
Pogba (29) vertrekt met een lange staat van dienst bij de club. Hij genoot een deel van zijn opleiding bij Manchester United, maar vertrok in 2012 naar Juventus. Daar groeide hij uit tot een wereldster, waarna hij in 2016 terugkeerde bij United voor destijds een recordbedrag van 105 miljoen euro. Met United won de Franse international in 2017 de Europa League door in de finale van Ajax te winnen.
De middenvelder was de laatste seizoenen vaak geblesseerd en hij raakte meer en meer de steun van de supporters kwijt. Hij viel ook uit in zijn laatste wedstrijd voor United, het met 4-0 verloren duel met Liverpool in april. In totaal speelde Pogba 233 wedstrijden in het shirt van Manchester United.
Lingard, eveneens 29 jaar, heeft ook een aflopend contract bij Manchester United. De middenvelder begon als 9-jarige in de jeugdopleiding van de club. Na meerdere keren te zijn verhuurd aan andere clubs, maakte hij in 2014 onder leiding van de toenmalige hoofdtrainer Louis van Gaal zijn debuut in het eerste elftal. Lingard maakte in 2016 in de finale van de FA Cup tegen Crystal Palace het winnende doelpunt voor Manchester United. Van Gaal werd enkele dagen na die finale ontslagen.
Meer uit Voetbal
GUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
7 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
14 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
15 uur geleden