Franse vedette Pogba vertrekt bij Manchester United
MANCHESTER (ANP) - De Franse voetbalvedette Paul Pogba verlaat Manchester United aan het einde van deze maand, als zijn contract afloopt. Ook middenvelder Jesse Lingard gaat weg bij de club van de nieuwe trainer Erik ten Hag.
Pogba (29) vertrekt met een lange staat van dienst bij de club. Hij genoot een deel van zijn opleiding bij Manchester United, maar vertrok in 2012 naar Juventus. Daar groeide hij uit tot een wereldster, waarna hij in 2016 terugkeerde bij United voor destijds een recordbedrag van 105 miljoen euro. Met United won de Franse international in 2017 de Europa League door in de finale van Ajax te winnen.
De middenvelder was de laatste seizoenen vaak geblesseerd en hij raakte meer en meer de steun van de supporters kwijt. Hij viel ook uit in zijn laatste wedstrijd voor United, het met 4-0 verloren duel met Liverpool in april. In totaal speelde Pogba 233 wedstrijden in het shirt van Manchester United.
Lingard, eveneens 29 jaar, heeft ook een aflopend contract bij Manchester United. De middenvelder begon als 9-jarige in de jeugdopleiding van de club. Na meerdere keren te zijn verhuurd aan andere clubs, maakte hij in 2014 onder leiding van de toenmalige hoofdtrainer Louis van Gaal zijn debuut in het eerste elftal. Lingard maakte in 2016 in de finale van de FA Cup tegen Crystal Palace het winnende doelpunt voor Manchester United. Van Gaal werd enkele dagen na die finale ontslagen.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
37 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
13 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
22 uur geleden