Franse vedette Pogba vertrekt bij Manchester United
MANCHESTER (ANP) - De Franse voetbalvedette Paul Pogba verlaat Manchester United aan het einde van deze maand, als zijn contract afloopt. Ook middenvelder Jesse Lingard gaat weg bij de club van de nieuwe trainer Erik ten Hag.
Pogba (29) vertrekt met een lange staat van dienst bij de club. Hij genoot een deel van zijn opleiding bij Manchester United, maar vertrok in 2012 naar Juventus. Daar groeide hij uit tot een wereldster, waarna hij in 2016 terugkeerde bij United voor destijds een recordbedrag van 105 miljoen euro. Met United won de Franse international in 2017 de Europa League door in de finale van Ajax te winnen.
De middenvelder was de laatste seizoenen vaak geblesseerd en hij raakte meer en meer de steun van de supporters kwijt. Hij viel ook uit in zijn laatste wedstrijd voor United, het met 4-0 verloren duel met Liverpool in april. In totaal speelde Pogba 233 wedstrijden in het shirt van Manchester United.
Lingard, eveneens 29 jaar, heeft ook een aflopend contract bij Manchester United. De middenvelder begon als 9-jarige in de jeugdopleiding van de club. Na meerdere keren te zijn verhuurd aan andere clubs, maakte hij in 2014 onder leiding van de toenmalige hoofdtrainer Louis van Gaal zijn debuut in het eerste elftal. Lingard maakte in 2016 in de finale van de FA Cup tegen Crystal Palace het winnende doelpunt voor Manchester United. Van Gaal werd enkele dagen na die finale ontslagen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Manchester City-trainer Enzo Maresca is tevreden over de manier waarop zijn spelers zich zondag op het veld hebben getoond. City won op bezoek bij Liverpool (0-3) de eerste wedstrijd sinds de club een kleine twee weken geleden schuldig werd bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft ook de zesde competitiewedstrijd van dit seizoen in de Premier League gewonnen. De koploper nam in de topper tegen Liverpool na rust afstand: 0-3.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen is in de Eredivisie naar de zesde plaats gestegen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 5-1 te sterk voor Excelsior. FC Groningen heeft na zes speelronden 14 punten en ontvangt volgende week zondag nummer 5 Ajax, dat op 15 punten staat.
12 uur geledenROME (ANP) - Lazio is na zes speelronden de gedeelde koploper in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won voor eigen publiek met 3-1 van Monza en profiteerde daarmee van het puntenverlies van stadgenoot AS Roma, eerder op zondag bij Como (0-0).
15 uur geledenZWOLLE (ANP) - Nicolas Binder heeft SC Cambuur aan een belangrijke uitzege op PEC Zwolle geholpen. De invaller uit Oostenrijk schoot de bal in de 83e minuut na een geslaagde actie hoog in het doel (0-1).
16 uur geledenVELSEN (ANP) - ADO Den Haag heeft voor de derde keer dit seizoen een punt gepakt in de Eredivisie. Het elftal van trainer Robin Peter speelde een groot deel van de uitwedstrijd tegen Telstar met een man minder na een rode kaart voor de jarige Milan Hokke, maar wist stand te houden: 2-2.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord rouwt om het overlijden van Henk van der Bijl. De doelman, die in de jaren veertig en vijftig 210 wedstrijden voor de Rotterdammers speelde, was de oudst nog levende speler van de club. Hij is 101 jaar geworden, meldt de koploper van de Eredivisie.
16 uur geleden