Franse vedette Pogba vertrekt bij Manchester United
MANCHESTER (ANP) - De Franse voetbalvedette Paul Pogba verlaat Manchester United aan het einde van deze maand, als zijn contract afloopt. Ook middenvelder Jesse Lingard gaat weg bij de club van de nieuwe trainer Erik ten Hag.
Pogba (29) vertrekt met een lange staat van dienst bij de club. Hij genoot een deel van zijn opleiding bij Manchester United, maar vertrok in 2012 naar Juventus. Daar groeide hij uit tot een wereldster, waarna hij in 2016 terugkeerde bij United voor destijds een recordbedrag van 105 miljoen euro. Met United won de Franse international in 2017 de Europa League door in de finale van Ajax te winnen.
De middenvelder was de laatste seizoenen vaak geblesseerd en hij raakte meer en meer de steun van de supporters kwijt. Hij viel ook uit in zijn laatste wedstrijd voor United, het met 4-0 verloren duel met Liverpool in april. In totaal speelde Pogba 233 wedstrijden in het shirt van Manchester United.
Lingard, eveneens 29 jaar, heeft ook een aflopend contract bij Manchester United. De middenvelder begon als 9-jarige in de jeugdopleiding van de club. Na meerdere keren te zijn verhuurd aan andere clubs, maakte hij in 2014 onder leiding van de toenmalige hoofdtrainer Louis van Gaal zijn debuut in het eerste elftal. Lingard maakte in 2016 in de finale van de FA Cup tegen Crystal Palace het winnende doelpunt voor Manchester United. Van Gaal werd enkele dagen na die finale ontslagen.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is zonder Quinten Timber aan de laatste training voor de tweede groepswedstrijd op het WK van zaterdag tegen Zweden begonnen. De middenvelder heeft een lichte hersenschudding overgehouden aan een botsing met een ploeggenoot op de training van donderdag en is niet inzetbaar tegen Zweden.
45 minuten geledenHOUSTON (ANP) - De KNVB waarschuwt Oranjefans voor extreme hitte en een hoge luchtvochtigheid in Houston, waar het Nederlands elftal zaterdag de tweede groepswedstrijd op het WK tegen Zweden speelt. "Drink voldoende water. Het advies is om 1 liter water per uur te drinken. Begin hier nu alvast mee. Zoek regelmatig de schaduw of een koele plek om oververhitting te voorkomen. Daarnaast: smeer je in met zonnebrand. Voel je je niet goed? Ga direct naar de zijkant en spreek een medewerker, hulpverlener of steward aan."
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Go Ahead Eagles-doelman Jari de Busser vastgelegd. De 26-jarige Belg tekende voor vijf seizoenen bij de bekerwinnaar uit Alkmaar. De Busser kwam sinds 2024 uit voor eredivisionist Go Ahead.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich versterkt met middenvelder Charles Vanhoutte. De komst van de 29-jarige Belg van OGC Nice hing al enige tijd in de lucht. Het is de eerste aankoop van de deze maand begonnen technisch directeur Dévy Rigaux.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Verdediger Gernot Trauner vertrekt na vijf jaar bij Feyenoord. De 34-jarige Oostenrijker beschikte over een aflopend contract. "Er wacht nu een nieuw hoofdstuk voor mij en mijn familie. We weten niet wat de toekomst brengt, maar we zullen altijd dankbaar zijn voor de afgelopen vijf jaar in Rotterdam", meldt Trauner via Instagram.
5 uur geledenVERSAILLES (ANP/RTR/AFP) - De Marokkaanse voetballer Achraf Hakimi moet definitief voor de rechter verschijnen na een beschuldiging van verkrachting uit 2023. De 27-jarige verdediger van Paris Saint-Germain was in beroep gegaan tegen het dienen van de zaak bij de strafrechter, maar dat beroep is afgewezen. Het is nog onduidelijk wanneer de rechtszaak begint.
7 uur geledenTIJUANA (ANP/AFP) - De voetbalploeg van Iran dient een officiële klacht in bij wereldvoetbalbond FIFA vanwege de beperkte vrijheid qua reisbewegingen. Het team kreeg geen toestemming om al twee dagen voor de WK-wedstrijd van zondag tegen België vanuit het Mexicaanse basiskamp naar Los Angeles te reizen. Van de Verenigde Staten mag dat pas één dag van tevoren.
8 uur geleden