Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Franse vakbonden noemen gesprek met premier mislukt

Franse vakbonden noemen gesprek met premier mislukt

PARIJS (ANP) - Een delegatie van acht Franse vakbonden heeft woensdagmorgen met premier Élisabeth Borne over de omstreden veranderingen in het pensioenstelsel gesproken. Het was volgens een zegsman van de bonden een mislukking. Het gesprek was een poging de hoog opgelopen spanningen tussen de bonden en de regering te temperen.

De premier weigerde het plan in te trekken en zei dat dat in zijn huidige vorm uit te voeren. Aan het eind van de middag spreekt Borne met de werkgeversvereniging.

In de ogen van de bonden is de pensioenhervorming door het parlement afgewezen en moet het plan daarom van tafel. De regering maakt gebruik van een grondwetsartikel om de wetgeving zonder goedkeuring van het parlement door te drukken. Het parlement kon de wet alleen nog tegenhouden door de regering ten val te brengen, maar daar was net geen meerderheid voor. De wetgeving is zo 16 maart aangenomen.

Stelsel onbetaalbaar

Het huidige verouderde pensioenstelsel is volgens de regering uit de hand gelopen en onbetaalbaar. Het moet in 2030 zichzelf bedruipen en daarvoor moeten er voorwaarden voor pensioenverwerving worden verscherpt en moet de wettelijke pensioenleeftijd van 62 naar 64 jaar. De aangekondigde veranderingen hebben tot een golf van protesten geleid sinds 19 januari.

De bonden hebben weer opgeroepen massaal actie te voeren. Donderdag is de elfde grote nationale protestdag met stakingen, blokkades en optochten. Volgens de minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin zijn er sinds de wet half maart werd aangenomen meer dan 1850 arrestaties verricht bij ongeregeldheden. Donderdag worden er in Frankrijk 11.500 agenten, van wie 4200 in Parijs, ingezet om te voorkomen dat manifestaties uit de hand lopen.

Meer uit Buitenland

Journalistieke ngo: meer dan honderd journalisten gedood in 2025

NEW YORK (ANP) - In 2025 zijn 129 journalisten en mensen die in de media werken omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt het Committee to Protect Journalists (CPJ). Volgens deze Amerikaanse non-profit zijn de sterfgevallen voor tweederde toe te schrijven aan Israël.

27 minuten geleden
Teheran noemt Trumps uitspraken over Iran 'grote leugens'

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran "grote leugens" genoemd. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Trumps claim dat Iran raketten maakt om de VS te kunnen treffen niet waar is.

1 uur geleden
Premiers China en Duitsland willen meer economische samenwerking

BEIJING (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Chinese premier Li Qiang en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben gezegd dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden. Merz zei aan het begin van zijn bezoek aan China dat Duitsland "grote waarde hecht aan het handhaven en uitbreiden van de intensieve economische relaties".

1 uur geleden
Democraten hameren op koopkracht in reactie op State of the Union

WILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.

3 uur geleden
Trump breekt record van langste State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.

4 uur geleden
Trump roemt economie tijdens State of the Union, ondanks onvrede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.

4 uur geleden
Democraat uit zaal gezet tijdens Trumps State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.

6 uur geleden